• Edmunds,
  • Edžus,
  • Vidmants
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kas jāzina par mobilā interneta lietošanu viedtālruņos un planšetdatoros

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 14:16, 02.07.2021

Tas ir kļuvis par nozares standartu, izvirzīt “mobilo vispirms”, izstrādājot lapas un lietotnes tīmeklim, un, kaut arī tas kopumā ir labi, planšetdatoru platformu mobilie dizaini ir atstāti novārtā. Starp viedtālruņiem un planšetdatoriem ir skaidras atšķirības un galvenās atšķirības.Viedtālrunis mēdz dominēt mobilā interneta diskusijās, un tas nav liels pārsteigums. Šogad publicētie skaitļi rāda, ka viedtālruņi ne tikai dominē tirgū, bet turpina pieaugt (attiecībā uz tirgus izplatību) par aptuveni 13% ceturksnī. Turpretī planšete, šķiet, ir sasniegusi maksimālo tirgus izplatību, un sagaidāms, ka no šī brīža pārdošanas apjomi samazināsies pēc datu analītiķu datiem.

Tomēr, lielu daļu samsung planšetdatoru pārdošanas apjomu krituma var novērot dēļ jauno Phablets ierīču - lielākie viedtālruņi, kuru izmērs ir gandrīz (bet ne gluži) planšetdatora izmērs. Tas nozīmē, ka vismaz šobrīd dizaineriem, izstrādājot lapas, jāņem vērā planšetdatori un arī viedtālruņi.

Galvenās lietošanas atšķirības

Viedtālruņi parasti ir vēlamā platforma lietotājiem vecumā no 18 līdz 34 gadiem, bet tiem, kas vecāki vai jaunāki par šo tirgus sektoru; planšete ir dominējošā platforma. Tas ir tāpēc, ka planšetdators atvieglo vecāku lietotāju pāreju no klēpjdatoru / galddatoru tirgus un ir ērtāka jaunākiem lietotājiem (kuriem arī ir mazāka iespēja “vienmēr iet” vai kuriem ir mazāk piekļuve viedtālrunim nekā 18–34 gadus veciem lietotājiem).

Parasti viedtālruņus un planšetdatorus dienas laikā izmanto aptuveni vienādi, bet vakaros ir atšķirīgs planšetdatoru lietošanas laiks, salīdzinot ar viedtālruņu lietošanu. To var viegli izskaidrot, jo tieši šajos laikos cilvēki, visticamāk, atrodas mājās un var izmantot lielāku ierīci.

Lielākā atšķirība ir tā, kam tiek izmantota katra platforma. Viedtālruņus visbiežāk izmanto spēlēm (39%), pēc tam sociālajos tīklos (24%) un programmās (17%), bet planšetes visbiežāk izmanto spēlēm (67%! Gandrīz divreiz vairāk nekā tālruņus), sociālajos tīklos (par 10% mazāk nekā puse no ekvivalenta tālruņa lietošanas) un izklaidei (9%, kas ir trīs reizes vairāk nekā tālruņa lietotāji)

Interesanti atzīmēt, lai gan viedtālruņi nedēļas laikā tiek izmantoti daudz biežāk, tie tiek izmantoti daudz mazāku vidējo lietošanas ilgumu - nedaudz virs 4 minūtēm (salīdzinājumā ar 8,2 minūtēm, kāds ir planšetdatoriem).

Tas nozīmē, ka dizaineriem jāapsver, ko planšetdatoru lietotāji vēlas salīdzinājumā ar viedtālruņu lietotājiem, un jākoncentrējas uz atšķirībām.

Abām platformām ir daži skaidri atšķirīgi faktori, un tie ir rūpīgi jāapsver, izstrādājot platformas:

Viedtālruņi:

● Mobilāks par planšetdatoriem un, visticamāk, tiks izmantots dažādās vietās un scenārijos

● Visticamāk cieš no izklaidīgas lietošanas (viņu mobilitātes dēļ)

● Parasti ar zemāku (vai vismaz mazāku) izšķirtspēju nekā planšetdatori

● Reti interneta lietotāju galvenais piekļuves punkts (lai gan jaunattīstības valstīs tas var būt)

● Visticamāk, ka to izmantos daudzu uzdevumu veikšanai (lietotāji pāriet no lietotnes uz lietotni, veicot konkrētu uzdevumu)

● Personiskāks un tādējādi, visticamāk, izmantots sociālajā un emocionālajā kontekstā

● Mazāk iespējams, ka, lietojot, būs pieejams kontrolēts apgaismojums

Planšetdatori ir:

● Mazāk mobili, tie ir pārāk lieli, lai būtu lietotājami visur

● Visticamāk, ka to izmantos fiksētā stāvoklī (mājās, birojā, kafejnīcā)

● Visticamāk, ka to izmanto vairāki lietotāji, un tādējādi tās ir mazāk personiskas un nav emocionālas platformas

● Visticamāk, ka tā nodrošinās lielāku izšķirtspēju (vai vismaz lielāku) nekā viedtālrunis


Lasiet arī


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ēriks Kleptons paziņo, ka neuzstāties koncertos, kur pieprasa Covid vakcināciju

Slavenais angļu mūziķis Ēriks Kleptons ir paziņojis, ka neuzstāsies koncertos, kur klausītājiem jābūt vakcinētiem pret Covid-19.

Izklaide Pavļuts pa kluso apprecējies un gaida ģimenes pieaugumu (+FOTO)

Par precētu vīru kļuvis veselības ministrs Daniels Pavļuts - viņš pagājušajā nedēļā mijis gredzenus ar savu mīļoto sievieti Elīnu Grīnhofu, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Izklaide Kultūras nozaru 13 medijiem līdz 2024.gadam piešķir 790 000 eiro

Kultūras nozaru 13 specializētajiem medijiem līdz 2024.gadam konkursā nolemts sadalīt 790 000 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Izklaide Kannu festivālā Zelta palmas zaru saņem Dikurno par filmu Titane (+VIDEO)

Kannu kinofestivāla galvenā balva "Zelta palmas zars" sestdien piešķirta franču režisorei Žulijai Dikurno par filmu "Titane" ("Titāns").

Lasiet arī

COVID-19 Saslimstība ar Covid-19 turpina augt

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 67 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pasaule No dzīves aizgājis pēdējais PSRS 1991.gada puča vadības komitejas loceklis

No dzīves 89 gadu vecumā trešdien aizgājis pēdējais vēl dzīvais PSRS 1991.gada augusta puča vadības komitejas loceklis Oļegs Baklanovs, lietotnē "Telegram" pavēstīja Krievijas federālās kosmosa pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Rogozins.

COVID-19 Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits atkal sarucis

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti četri Covid-19 pacienti, bet septiņi no tām izrakstīti, tādējādi kopējais stacionēto pacientu skaits ir sarucis no 46 līdz 43, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.