• Egita,
 • Emīls,
 • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Normunds Rutulis: Piešķirt priekšrocības potētajiem ir diskriminācija

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 10:58, 08.06.2021 7

Lai mudinātu potēties pret Covid-19, Veselības ministrija gudro arvien radošākus risinājumus. Radusies ideja vēl nevakcinētos ļaudis motivēt ar iespaidīgu loteriju, kuras balvu fonds būtu līdz pat miljonam eiro.


Avots: LETA

Kā var piedāvāt naudu par darbības veikšanu, kas varētu pildīt valdības plānu? Es neredzu tam saprātīgu pamatojumu. Piešķirt priekšrocības potētajiem ir diskriminācija. Turklāt vakcīna nav pārbaudīta un vēl nav zināms, kā tā ietekmēs cilvēku pēc desmitgadēm,» uzskata dziedātājs.

«Nepieciešamības gadījumā, protams, rīkošos kā Latvijas iedzīvotājs, kura pienākums ir veicināt drošāku sabiedrību. Neesmu izslimojis un sapotējies, bet domāju par to. Ja nevarēšu strādāt bez potes, tad vakcinēšos,» sola Normunds.

«Pēkšņais piedāvājums par miljonu gan mani neiedrošina,» pauž viņš.

Arī nozīmītes vakcinētajiem Rutulim nešķiet laba ideja.

«Valkāt nozīmīti Esmu sapotējies ir smieklīgi un necilvēcīgi. Tā pasaule tiek sadalīta potētajos un nepotētajos. Uzskatu, ka vakcinācijai tomēr jābūt brīvai izvēlei.»

Lasīt visus komentārus (7)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • dadzis 08.06.2021 22:06
  Rutulim nav nekādas sajēgas no jēdziena 'diskriminācija'. Katrai valstij ir tiesības neielaist savā valstī slimus vai aizdomīgus cilvēkus. Katram cilvēkam ir tiesības uz drošu vidi un būt pasargātam no dažādām infekcijām. Nez vai Rutulis būtu priecīgs, ja pie viņa mājās vai darbā atnāktu ciemos cilvēks, kurš varētu būt slims ar tīfu, difteriju, holēru, tuberkulozi, un t.t.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Zane 13.06.2021 19:02
   Ne vienam vien māksliniekam (un skolotājiem!) ,,sviests,, galvā attiecībā uz šo. Koncertu nav,sēž dīkā un vēl muļķības raksta.
   Ziņot redaktoram
  • Nevakcinēts 15.06.2021 16:28
   Piekrītu Rutulim. Kāpēc man būtu jāmaksā nodokļi, lai par manu nodokļu naudu rīkotu loterejas un dalītu balvas. Nauda jāizlieto cilvēku veselības stiprināšanai, nevis fašisma veicināšnai. Esmu potēts gan pret diftēriju, gan pret tuberkulozi. Tās ir pavisam citas potes. Pret diftēriju imunitāte ir vairākiem gadiem garantēta, bet pret tuberkulozi vispār uz mūžu. Bet par šo zampu vēl nekas nav zināms. Zināms tikai, ka mirst arī no šīs zampas. Tad kāpēc man būtu tīši jāriskē potējoties? Tad, kad jāveic veselības izmeklējumi, jāgaida daudzi mēneši, vecus ar onkoloģiju slimus cilvēkus lielāko daļu nemaz neārstē, neņem nemaz slimnīcas pretī. Bet miljonus izmest gaisā valdība var atļauties. No manis arī čeku loterejai nav nosūtīts neviens čeks. Esmu pret tādu naudas šķiešanu. Bet izrādās, ka ir tik daudz aunu, kas dēļ burkāna gatavi pārdoties.
   Ziņot redaktoram
  • Aldis 19.06.2021 11:32
   Pilnigi pareizi teikts , tadus jaaicina valdiba
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Juris Baismīgais 08.06.2021 12:18
  Jāatgādina dubultpilsoņiem Prezidenta k-gam un Ministru prezidenta k-gam, kā arī muzikāli apdāvinātam tā saucamajam Veselības ministram. Latvijas Republikas Satversme. Pieņemta Satversmes Sapulces 1922.g. 15.februāra kopsēdē. VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības. 91. Visi cilvēki ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ jebkādas diskriminācijas. Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā, Ovjedo, 1997.g. 04.aprīlis. I nodaļa. Vispārīgi noteikumi. 2.pants. Indivīds kā prioritāte. Pirmajā vietā VIENMĒR ir jābūt indivīda interesēm un labklājībai, nevis vienīgi sabiedrības vai zinātnes interesēm. Cik saprotams no augstākminēto personu paziņojumiem presē, šie uzskata, ka viņiem deleģētas tiesības izdarīt būtiskas izmaiņas kā Latvijas Republikas pamatlikumā, tā arī starptautiskos tiesību aktos? Psihoterapeiti, savukārt, uzskata, ka ar tā saucamo Napoleona sindromu sirgstošos līdz šim nav izdevies pilnībā izārstēt pat slēgta tipa ārstniecības iestādēs.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Anna 08.06.2021 17:17
   Ovjedo konvencijai ir arī citi panti, ja lasi vai citē, tad esi godīgs. 26. pants. Tiesību ierobežojumi 1. Šajā Konvencijā paredzēto tiesību un aizsardzības pasākumu piemērošanu nedrīkst nekādi ierobežot, ja vien šādi ierobežojumi nav paredzēti tiesību aktos un nepieciešami demokrātiskas sabiedrības sabiedriskās drošības interesēs, lai novērstu noziegumus, aizsargātu sabiedrības veselību vai citu cilvēku tiesības un brīvības.
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • aha 08.06.2021 11:21
  Dziedātājiem par visu ir spriedums!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Nacionālais dabas muzejs atsācis darbu ierastajā darba laikā

Līdz ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un ierobežojumu pakāpenisku atcelšanu, Latvijas Nacionālais dabas muzejs no šodienas ver durvis apmeklētājiem un strādās ierastajā darba laikā.

Izklaide Katlapa balvu saņem aktrise Lāsma Kugrēna un režisors Edmunds Freibergs

Šogad Žaņa Katlapa balva pasniegta aktrisei Lāsmai Kugrēnai un režisoram, aktierim un pedagogam Edmundam Freibergam, informēja pasākuma rīkotāji.

Izklaide Atļaus pasākumus, kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties automašīnās

Valdība šodien lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu atļaut organizēt pasākumus, kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī vai individuālajā peldlīdzeklī.

Izklaide Mūziķis un radio balss Fredis pa kluso izšķīries no sievas Agneses Vīksniņas

Jau pērn izšķīrušies grupas Labvēlīgais Tips līderis līderis Andris Freidenfelds eb Fredis un viņa draudzene, dejotāja un jogas entuziaste Agnese Vīksniņa (Amala), bet pāris bija nolēmuši par attiecību beigām publiski nevēstīt, vēsta izdevums "Kas Jauns".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.