• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Operas apmeklējumu skaits 2020.gadā sarucis par 61%

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 18:43, 30.05.2021

2020.gadā VISA "Latvijas Nacionālā opera un balets" kopējais apmeklējumu skaits bija 68 396, neskaitot tiešsaistē sasniegto auditoriju, kas ir par 61% mazāk nekā 2019.gadā, liecina LNOB pārskats par iepriekšējo gadu.


Avots: LETA

Kā skaidrots pārskatā, no desmit pasākumu norisei atvēlētajiem mēnešiem 2020.gadā nepilni pieci mēneši aizvadīti pilnā publiskās darbības aizlieguma zīmē un divus mēnešus darbība notika ierobežotos apstākļos.

Tāpat pārskatā atzīmēts, ka vidējā pastāvīgo zāļu apmeklētība samazinājās no 91% uz 72%. Pēc LNOB paustā, būtiski ņemt vērā to, ka atļautā apmeklējuma skaita ietvaros, vidējā apmeklētība saglabājās virs 90%.

Savukārt janvāra un februāra repertuārā paredzēto bērnu un jauniešu auditorijai mērķēto pasākumu dēļ šo izrāžu apmeklējumu skaits 2020.gadā sasniedza trešo daļu no kopējā jeb 23 457 reizes.

Ņemot vērā ārkārtējos apstākļus saimnieciskās darbības veikšanai, LNOB valde pārskatīja izmaksas. Tika samazināti saimnieciskās darbības izdevumi, tostarp pārskatīts pastāvīgā personāla sastāvs, radot efektivitātes uzlabošanas iespējas administrācijā un tieši izrāžu nodrošināšanā iesaistītā tehniskā atbalsta personāla izmantošanā.

Daļa no personāla tika norīkota 80% apmaksātā dīkstāvē. Savukārt repertuāra nodrošināšanai izmantoti pastāvīgajā trupā esošie mākslinieki, pārskatīta repertuāra pašizmaksa pie samazināta maksimālā skatītāju skaita. Tika pārskatīti saimniecības izdevumi, piemēram, apkures intensitāte 2020.gada pavasarī, samazināti apmācību un komandējumu izdevumi, kā arī samazinātas mārketinga izmaksas un īstenoti citi pasākumi.

Tāpat pārskatā norādīts, ka ierobežotajos publiskās darbības apstākļos repertuārā pagājušā gada laikā izrādītas 39 dažādas izrādes, tostarp pieci latviešu oriģināldarbu iestudējumi un astoņi mūsdienu autoru darbi. Kopumā 2020.gadā noorganizēti 123 pasākumi, tai skaitā izrādes, koncerti, izglītības projekti, tiešsaistes pasākumi un viesizrādes - viena Cēsīs un septiņas Hannoverē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Sievietei ar neapbruņotu aci redzams: ir maukojusies vai nav - iesaka Gobzems

Odiozais Saeimas deputāts Aldis Gobzems jauno nedēļu iesācis nākot klajā ar viedu padomu sievietēm.

Izklaide Liepājā atdzimis Krievijas cara vizītei par godu reiz celtais paviljons (+FOTO)

Īsākā laikā nekā pilsētas būvvalde vēlējusi, kā fēnikss no pelniem atkal atdzimis leģendām apvītais krievu cara vizītei par godu celtais paviljons Liepājā, Jūrmalas parkā, vēsta portāls irliepaja.lv. Senāk zināms gan kā "Ķeizara paviljons", gan kā "Banga", gan vēl citādos vārdos saukts, šoreiz tas kļuvis par ģimenes restorānu "Parka paviljons".

Izklaide Lauris Reiniks pamet Latviju un 360TV vairs nebūs redzams
Kanāla 360TV raidījuma "Pasaki to skaļi" vadītājs dziedātājs Lauris Reiniks nolēmis raidījumu uz laiku pamest un pazust no Latvijas, vēsta izdevums Privātā Dzīve.
Izklaide Elmārs Seņkovs par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju

Par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, šodien preses konferencē žurnālistus informēja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Lasiet arī

Sabiedrība KM: sabiedrībā visaugstāko konflikta potenciālu saglabā okupācijas tēma

Latvijas sabiedrībā joprojām visaugstāko konflikta potenciālu saglabā padomju okupācijas un Otrā pasaules kara tēmas, jo latviski un krieviski runājošo iedzīvotāju vidū vērojamas nozīmīgas atšķirības attieksmē pret šiem vēstures notikumiem, kas veicina atšķirīgus priekšstatus par Latvijas valstiskuma pamatiem un ģeopolitisko orientāciju, vērtē Kultūras ministrija (KM).

Izklaide Valmierā janvāra vidū notiks Ziemas mūzikas festivāls

Valmierā no 13.janvāra līdz 16.janvārim notiks Ziemas mūzikas festivāls, aģentūru LETA informēja Valmieras novada pašvaldības pārstāvji.

Izklaide Varēs atgūt naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja tos nevar apmeklēt Covid-19 dēļ

Saeima ceturtdien, 23.septembrī, kā steidzamus pieņēma Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma grozījumus, kas paredz atmaksāt iedzīvotājiem naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja noteikto epidemioloģiskās drošības prasību dēļ personas tos nevar apmeklēt.