• Irīda,
  • Īrisa
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Operas apmeklējumu skaits 2020.gadā sarucis par 61%

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 18:43, 30.05.2021

2020.gadā VISA "Latvijas Nacionālā opera un balets" kopējais apmeklējumu skaits bija 68 396, neskaitot tiešsaistē sasniegto auditoriju, kas ir par 61% mazāk nekā 2019.gadā, liecina LNOB pārskats par iepriekšējo gadu.


Avots: LETA

Kā skaidrots pārskatā, no desmit pasākumu norisei atvēlētajiem mēnešiem 2020.gadā nepilni pieci mēneši aizvadīti pilnā publiskās darbības aizlieguma zīmē un divus mēnešus darbība notika ierobežotos apstākļos.

Tāpat pārskatā atzīmēts, ka vidējā pastāvīgo zāļu apmeklētība samazinājās no 91% uz 72%. Pēc LNOB paustā, būtiski ņemt vērā to, ka atļautā apmeklējuma skaita ietvaros, vidējā apmeklētība saglabājās virs 90%.

Savukārt janvāra un februāra repertuārā paredzēto bērnu un jauniešu auditorijai mērķēto pasākumu dēļ šo izrāžu apmeklējumu skaits 2020.gadā sasniedza trešo daļu no kopējā jeb 23 457 reizes.

Ņemot vērā ārkārtējos apstākļus saimnieciskās darbības veikšanai, LNOB valde pārskatīja izmaksas. Tika samazināti saimnieciskās darbības izdevumi, tostarp pārskatīts pastāvīgā personāla sastāvs, radot efektivitātes uzlabošanas iespējas administrācijā un tieši izrāžu nodrošināšanā iesaistītā tehniskā atbalsta personāla izmantošanā.

Daļa no personāla tika norīkota 80% apmaksātā dīkstāvē. Savukārt repertuāra nodrošināšanai izmantoti pastāvīgajā trupā esošie mākslinieki, pārskatīta repertuāra pašizmaksa pie samazināta maksimālā skatītāju skaita. Tika pārskatīti saimniecības izdevumi, piemēram, apkures intensitāte 2020.gada pavasarī, samazināti apmācību un komandējumu izdevumi, kā arī samazinātas mārketinga izmaksas un īstenoti citi pasākumi.

Tāpat pārskatā norādīts, ka ierobežotajos publiskās darbības apstākļos repertuārā pagājušā gada laikā izrādītas 39 dažādas izrādes, tostarp pieci latviešu oriģināldarbu iestudējumi un astoņi mūsdienu autoru darbi. Kopumā 2020.gadā noorganizēti 123 pasākumi, tai skaitā izrādes, koncerti, izglītības projekti, tiešsaistes pasākumi un viesizrādes - viena Cēsīs un septiņas Hannoverē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Laba ziņa KEF faniem: Komanda veido jaunu filmu par mentiem un bandītiem

Kriminālkomēdijas "Kriminālās ekselences fonda" komanda veido jauni filmu "Tumšzilais evaņģēlijs", informēja komandas pārstāvis Sergejs Timoņins.

Izklaide Bijusī ministre Mūrniece savā bārā par vakcinēšanos dala bezmaksas alkoholu
Bijusī ministre un tagadējā viesnīcas Roma vadītāja Linda Mūrniece sociālajā tīklā Facebook paziņojusi, ka viesnīcas bārā Mazais Otto pret Covid-19 vakcinētajiem tiek uzsaukta glāze dzīrkstošā vīna Prosecco.
Izklaide Ārkārtējās situācijas laikā aizliedz izklaides un atrakcijas iekštelpās

Ārkārtējās situācijas laikā tiks aizliegti saimnieciskie pakalpojumi, kas saistīti ar izklaidi un atrakcijām iekštelpās, šodien lēma Ministru kabinets.

Izklaide Kultūras un izklaides pasākumu rīkotāji aicina apmeklētājus lietot maskas

Ņemot vērā kritiski smago epidemioloģisko situāciju valstī, kultūras un izklaides pasākumu rīkotāji aicina visus kultūras pasākumu apmeklētājus, negaidot Ministru kabineta (MK) lēmumu un tā stāšanos spēkā, iekštelpās lietot maskas, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasiet arī

Izklaide Valmiera nepiedalīsies skolēnu dziesmu svētkos

Valmieras pašdarbības kolektīvu vadītāji ir pieņēmuši lēmumu nepiedalīties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, aģentūru LETA informēja Valmieras Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Izklaide Rīgas dome aicina šogad nerīkot Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien nolēma aicināt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājus 2021.gadā šos svētkus nerīkot.

Izklaide Saeimā apspriež iespēju ļaut pasākumus apmeklēt vakcinētajiem pret Covid-19

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā šodien izcēlās diskusija par iespēju atļaut apmeklēt pasākumus personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19.