• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kopš gada sākuma Likteņdārzam saziedoti vairāk nekā 30 000 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 19:46, 16.05.2021

Kopš šī gada sākuma Likteņdārza atbalstītāji projektam saziedojuši vairāk nekā 30 000 eiro, aģentūru LETA informēja nodibinājumā "Kokneses fonds".


Avots: LETA

"Kokneses fonda" padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete (JV) norādīja, ka ikviens ziedojums Likteņdārzam tiek pieņemts ar pateicību un ikkatrs ziedojums ir ārkārtīgi svarīgs praktisks atbalsts dārza pastāvīgai labiekārtošanai un uzturēšanai. Viņa norādīja, ka pagājušajā sezonā Likteņdārzā tika uzņemts rekordliels skaits apmeklētāju - tikai aktīvās sezonas laikā vien dārzā viesojās vairāk nekā 100 000 cilvēku.

"Kā apmeklētāju, tā ziedotāju pastāvīgais atbalsts sniedz lielu gandarījumu, jo apliecina, ka Likteņdārzs nostiprinās mūsu kolektīvajā apziņā par gaišas atceres un spēka vietu," pauda Kalniete.

Fondā pavēstīja, ka lielu atbalstu Likteņdārzam sniedz ārzemēs dzīvojošo latviešu ģimenes un diasporas organizācijas, piemēram, Kuno un Nora Šmiti no Linkolnas Nebraskā tam ziedojuši 1500 ASV dolāru (1237 eiro), kas tiks izlietoti Pļavas ziedu kalna veidošanai, Daugavas Vanagu apvienība Linkolnā ziedojusi vairāk nekā 1000 eiro, savukārt 300 eiro ziedojums saņemts no Toronto Latviešu biedrības sestdienas skolas.

Kalniete uzsvēra, ka Likteņdārza ziedotāji, atkarībā no ziedojuma apjoma, ierindojas vairākās pakāpēs - ir Kadiķu, Pīlādžu un Kastaņu saimes, kā arī Dižozola pakāpes ziedotāji. Šajā pusgadā kuplāka kļuvusi ziedotāju Kastaņu saime, jo ir saņemti novēlējuma ziedojumi 10 000 eiro apjomā. Šie ziedotāji vēlas saglabāt savu privātumu un ir lūguši neatklāt viņu vārdus.

Likteņdārza draugi nereti ziedo arī konkrētu cilvēku piemiņas iemūžināšanai, tā arī šajā pusgadā saņemti divi šādi ziedojumi - studenšu korporācijas "Dzintra" filistru biedrība ziedojusi 300 eiro Sarmītes un Ulda Gravu piemiņai, bet 600 eiro ziedoti Dainas Rozenbergas piemiņai.

Likteņdārzs ir par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno projekta un arhitekta Andra Kronberga uzraudzībā tiek veidota uz salas Daugavā pie Kokneses.

Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuri 20.gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Nacionālais dabas muzejs atsācis darbu ierastajā darba laikā

Līdz ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un ierobežojumu pakāpenisku atcelšanu, Latvijas Nacionālais dabas muzejs no šodienas ver durvis apmeklētājiem un strādās ierastajā darba laikā.

Izklaide Katlapa balvu saņem aktrise Lāsma Kugrēna un režisors Edmunds Freibergs

Šogad Žaņa Katlapa balva pasniegta aktrisei Lāsmai Kugrēnai un režisoram, aktierim un pedagogam Edmundam Freibergam, informēja pasākuma rīkotāji.

Izklaide Atļaus pasākumus, kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties automašīnās

Valdība šodien lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu atļaut organizēt pasākumus, kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī vai individuālajā peldlīdzeklī.

Izklaide Mūziķis un radio balss Fredis pa kluso izšķīries no sievas Agneses Vīksniņas

Jau pērn izšķīrušies grupas Labvēlīgais Tips līderis līderis Andris Freidenfelds eb Fredis un viņa draudzene, dejotāja un jogas entuziaste Agnese Vīksniņa (Amala), bet pāris bija nolēmuši par attiecību beigām publiski nevēstīt, vēsta izdevums "Kas Jauns".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.