• Gundars,
  • Knuts,
  • Kurts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kristīgā baznīca svin Zaļo ceturtdienu

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 17:32, 01.04.2021 2

Šodien kristīgajā baznīcā tiek svinēta Lielā jeb Zaļā ceturtdiena - diena, kad saskaņā ar evaņģēlijos rakstīto tika iedibināts Svētais Vakarēdiens un Kristus tika nodots un sagūstīts.


Avots: LETA

Kā vēstī evaņģēliji, Zaļās ceturtdienas vakarā, pēdējoreiz vakariņojot ar mācekļiem, Jēzus, paredzot savu nāvi, devis saviem mācekļiem maizi un vīna biķeri. Maizi viņš aicinājis apzināties kā viņa miesu, kas par cilvēkiem tiek dota, bet vīnu biķerī - kā viņa jaunās derības asinis, kas par cilvēkiem tiek izlietas grēku piedošanai.

Šādi ticis iedibināts Svētais Vakarēdiens, kas lielā daļā kristīgo draudžu ir neatņemama dievkalpojuma sastāvdaļa. Savukārt neilgi pēc vakariņām Jēzus sagūstīts un aizvests pie augstajiem priesteriem un ļaužu vecajiem, kuri pieņēmuši lēmumu par viņa nonāvēšanu.

Ar Lielās ceturtdienas dievkalpojumiem, kas šogad norisināsies attālināti Covid-19 pandēmijas dēļ, tiek ievadītas Lieldienas, proti, trīs svētās dienas Kristus nāves un Augšāmcelšanās piemiņai. Lielajā ceturtdienā notiek Svētā mise par piemiņu Pēdējam Vakarēdienam, kura laikā Kristus iestādīja un dalīja apustuļiem Vissvētāko Sakramentu jeb Dievmaizi. Kristus parādīja pazemības piemēru saviem mācekļiem, mazgājot viņiem kājas. Šī kāju mazgāšana simboliski nozīmē kalpošanu, t.i., priesteriem ir jākalpo savai tautai un arī savā starpā.

Dievkalpojuma beigās Vissvētākais Sakraments procesijā tiek aiznests un novietots īpašā altārī. Tautā to sauc arī par "cietumu" vai "tumsības vietu", jo Kristus šajā vakarā tika nodots. Šī notikuma traģiskais raksturs baznīcas liturģijā izpaužas arī ārēji, jo Vissvētākā Sakramenta mājiņa lielajā altārī paliek atvērta un tukša, altāris stāv neapsegts, ērģeles un zvani ir apklusuši līdz pat Lielajai sestdienai.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ķemeru parkā bagātīgi zied aptuveni 600 skarainās hortenzijas

Ķemeru vēsturiskajā parka teritorijā pašlaik bagātīgi zied aptuveni 600 skarainās hortenzijas, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izklaide Šodien Rīgā uzstāsies britu mūziķis Stings

"Arēnā Rīga" šodien plkst. 20:00 notiks britu mūziķa Stinga koncerts, kurā izskanēs viņa labāko dziesmu koncertprogramma "My songs", informē koncertaģentūrā "FBI".

Izklaide Ķemeru Nacionālā parkā Ceļotāju dienās būs interesantas aktivitātes

Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienās nākamās nedēļas nogalē varēs vērot putnus un doties pārgājienā pa Krišjāņa Barona ceļu, kā arī piedalīties koku marķēšanā Raganu purvā un ekskursijās, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ĶNP dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Izklaide Pasmaidi! Piektdienas joku deva

Reti kurš zina, ka pirmās nūdistu pludmales radās vietā, kur darbojās piekrastes kazino.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgā pasaule svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Sabiedrība Jaungada uguņošanu atļauts rīkot arī pie daudzdzīvokļu namiem

Arī šogad pašvaldības Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ nedrīkstēs rīkot Jaungada uguņošanu, paredz valdības rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Sabiedrība 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) Latvijas proklamēšanas 103.gadadienā, 18.novembrī plāno lidmašīnu un helikopteru lidojumu pāri Vecrīgai, noskaidroja aģentūra LETA.