• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Miris komponists Jānis Porietis (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 08:40, 02.03.2021

67 gadu vecumā, pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, mūžībā aizsaukts komponists Jānis Porietis, vēsta Latvijas Radio 3.

Avots: LETA

"Viņš nebija no daudzrakstītājiem, taču katra viņa kompozīcija, vai tā būtu Noskaņa klavierēm vai Skice flautai, Pavasara akvarelis, bērnu dziesmas, kas joprojām ir aktīvā mazāko dziedātāju repertuārā, vai skaņu ainas radiolugai Uršulīte, – līdzinās nostrādātām pērlītēm – izteiksmīgām, lakoniskām, vieglas rokas un gaišas domas radītām," teikts Latvijas Radio 3 paziņojumā.

Jānis Porietis dzimis 1953. gada 14. novembrī Rīgā. Mācījies Emīla Dārziņa Mūzikas skolā, zēnu kora klasē, 1972. gadā pabeidzis skolu divās specialitātēs: kordiriģēšanas un mūzikas teorijas klasi. Turpat mācījies arī kompozīciju pie Ģederta Ramana. Studējis LVK kompozīcijas fakultātē, Jāņa Ivanova klasē, kuru absolvējis 1977. gadā.

Jau studiju laikā, 1976. gadā sācis strādāt Latvijas radio par mūzikas ierakstu skaņu režisoru un turpinājis šo darbu līdz pat 1991. gadam. No 1974. gada līdz 1998. gadam mācījis kompozīciju EDMS. Strādājis par kompozīcijas skolotāju Cēsu, Gulbenes un Ērgļu mūzikas skolā. Kopš 2000. gada ir Rīgas 2. mūzikas skolas kompozīcijas pedagogs. Dienesta laikā vadījis armijas estrādes ansambli Zvaigznīte. Vadījis bērnu vokāli instrumentālo ansambli Kolibri.

Viens no nedaudziem komponistiem Latvijā, kurš bijis mūzikas mācību iestādes vadītājs – strādājis par Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas koledžas direktoru (1991–2000). Bijis Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Valsts kultūrizglītības centra direktors (2000–2005), Latvijas Republikas Saeimas deputāts (2005–2010). Publicējis presē recenzijas par koncertiem, rakstus par sabiedrisko organizāciju darbību.

Kopš 1980. gada Jānis Porietis bijis Latvijas komponistu savienības biedrs; kopš 1997. gada – nodibinājuma Kultūras atbalsta fonda Klēts Cēsīs valdes loceklis un komponists bijis arī Latvijas mūzikas izglītības iestāžu asociācijas (LMIIA) Goda loceklis.

Laiku, kad viņš strādājis par skaņu režisoru Latvijas Radio Porietis, novērtējis kā „visinteresantāko un saistošāko” savā biogrāfijā. Viņa vadībā tapis desmitiem un simtiem vērtīgu akadēmiskās un vieglās mūzikas ierakstu ar tādām atskaņotājmākslas leģendām kā Ilze Graubiņa, Inta un Māris Villeruši, pianiste Jautrīte Putniņa, Valdis Zariņš, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, grupa Sīpoli, Knīpas un knauķi…

„Komponēšana ir ieiešana citā gara pasaules dimensijā. Lai tajā ieietu, ir jāmeklē ceļi – dabā, skaņās, mīlestībā…” savulaik teicis Jānis Porietis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Arī Režisoru ģildes galveno balvu iegūst Hloja Džao par filmu Nomadland (+VIDEO)

ASV Režisoru ģildes šā gada galveno balvu sestdien ieguva Hloja Džao par filmu "Nomadland" ("Klejotāju zeme").

Izklaide Aktieris Zāle pārsūdzēs sev nelabvēlīgo spriedumu strīdā ar Dailes teātri

Aktieris Kaspars Zāle grasās pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta viņa civilprasība pret Dailes teātri par vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, aģentūrai LETA pavēstīja aktieris.

Izklaide Valsts prezidents piešķīris Cildinājuma rakstu muzikologam Klotiņam

Valsts prezidents Egils Levits ir piešķīris Cildinājuma rakstu muzikologam Arnoldam Laimonim Klotiņam, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Izklaide Račs atcēlis iepriekš jau daudzkārt pārcelto jubilejas koncertu Liepājā

Mūziķis un dzejnieks Guntars Račs ir atcēlis 24.aprīlī plānoto 55 gadu jubilejas koncertu Liepājā, informēja izdevniecības "Micrec" pārstāve Līga Zemdega.

Lasiet arī

Sabiedrība Arvien biežāk vecāki šķiroties nespēj vienoties par bērna aizgādību

Ievērojami ir pieaugusi nepieciešamība sagatavot bāriņtiesu atzinumus lietās, kad vecāki šķiršanās gadījumā nespēj vienoties par bērna saskarsmes un aizgādības tiesībām, apkopojot bāriņtiesu sniegto informāciju par darbu aizvadītajā gadā, secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

COVID-19 Latvijā turpina augt Covid-19 saslimstības rādītājs

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 337 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.