• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Bijušajam Nacionālā teātra direktoram Ojāram Rubenim jauns amats

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 13:39, 27.02.2021

Par Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) valdes priekšsēdētāju ievēlēts bijušais Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, informēja LTDS.


Avots: LETA

26.februārī attālināti notika LTDS 12.kongress, kurā tika ievēlēts jauns valdes priekšsēdētājs. Tāpat ievēlēta jauna LTDS valde, kas organizāciju pārstāvēs turpmākos trīs gadus. Tās sastāvā ievēlēts Egils Melbārdis, Gundars Āboliņš, Dainis Grūbe, Līga Ulberte, Anna Sīle, Evita Ašeradena, Dana Bjorka un Daiga Šiliņa.

Savukārt LTDS revīzijas komisijā tika ievēlēts Gatis Strads, Juris Bartkevičs un Arnita Jaunzeme.

Līdztekus kongress pieņēma rezolūciju par trīs aktuālajām nozares problēmām - Covid -19 ietekmi uz teātra situāciju Latvijā, Rīgas pilsētas atbalstu profesionālai teātra mākslai, kā arī kultūras pasākumu informācijas izplatīšanu sabiedriskajos medijos.

Teātru darbinieki aicina Ministru kabinetu un Kultūras ministriju (KM) sākt detalizēti analizēt šī brīža situāciju un veidot mehānismu teātru atlabšanai pēc krīzes, lai, sasniedzot zināmu sabiedrības vakcinācijas līmeni un ievērojot jau apstiprinātos drošības pasākumus, maksimāli ātri atsāktu teātru darbību un atvērtu vismaz daļējam publikas apmeklējumam.

"Ilgstoša teātru dīkstāve nozīmē ne tikai ekonomisku strupceļu skatuves mākslas organizācijām, ņemot vērā, ka lielu daļu finansējuma nodrošina ieņēmumi no biļešu tirdzniecības, bet arī psihoemocionālo spriedzi radošo profesiju pārstāvjiem. Savukārt ilgstoša teātru slēgšana neatgriezeniski ietekmēs teātra klātienes apmeklēšanas tradīcijas, kas atsauksies uz visu nozari un sabiedrības garīgo veselību pēc pandēmijas beigām," rezolūcijā paziņojusi LTDS.

Savukārt Rīgas pašvaldība tiek aicināta sniegt "mērķtiecīgu un paredzamu atbalstu profesionālajai skatuves mākslai". "Nav pieņemama situācija, ka pilsēta ar lielāko budžetu valstī neuzņemas atbildību par profesionālām kultūras institūcijām, ņemot vērā, ka liela daļa profesionālās mākslas valsts un nevalstisko organizāciju atrodas Rīgas pilsētā. Tāpat problēmu saasina salīdzinājums par labu Valmieras, Liepājas, Daugavpils, Rēzeknes pilsētu domēm, kuru atbalsts saviem teātriem ir nozīmīga to dotāciju daļa," otrajā rezolūcijā raksta savienība.

Sabiedrisko mediju kontekstā LTDS uztrauc kultūras pasākumu informācijas izziņošana sabiedriskajos medijos. Pēc sabiedrisko mediju iziešanas no reklāmas tirgus apspriešanai ir nodotas NEPLP vadlīnijas, pēc kurām vadoties Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio jāveido savas vadlīnijas, lai atrunātu turpmāko sabiedrisko mediju sadarbību ar kultūras nozari.

LTDS aicina tomēr pārvērtēt uzstādījumu, ka informatīvajiem paziņojumiem, piemēram, jauniestudējumu vai koncertu reklāmām, nedrīkst būt peļņas gūšanas raksturs. Tāpat savienību interesē pasākumu valstiskā nozīmīguma statusa izvērtēšanas kritēriji, atlase un vērtētāju kompetence, kuri uzņemsies šo funkciju. LTDS rosinām turpināt strādāt pie pilnīgāku un skaidru vadlīniju izveidošanas, "lai sabiedrība būtu galvenā ieguvēja no mediju jaunā statusa".

Kopumā LTDS 12.konkgresā attālināti piedalījās 239 cilvēki.

Līdz šim savienību vadīja Daiga Gaismiņa-Šiliņa, kura šoreiz uz pārvēlēšanu nekandidēja, uzsverot, ka savienībā jāienāk jaunām asinīm un jāatjauno savienības vizuālais tēls.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Arī Režisoru ģildes galveno balvu iegūst Hloja Džao par filmu Nomadland (+VIDEO)

ASV Režisoru ģildes šā gada galveno balvu sestdien ieguva Hloja Džao par filmu "Nomadland" ("Klejotāju zeme").

Izklaide Aktieris Zāle pārsūdzēs sev nelabvēlīgo spriedumu strīdā ar Dailes teātri

Aktieris Kaspars Zāle grasās pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta viņa civilprasība pret Dailes teātri par vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, aģentūrai LETA pavēstīja aktieris.

Izklaide Valsts prezidents piešķīris Cildinājuma rakstu muzikologam Klotiņam

Valsts prezidents Egils Levits ir piešķīris Cildinājuma rakstu muzikologam Arnoldam Laimonim Klotiņam, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Izklaide Račs atcēlis iepriekš jau daudzkārt pārcelto jubilejas koncertu Liepājā

Mūziķis un dzejnieks Guntars Račs ir atcēlis 24.aprīlī plānoto 55 gadu jubilejas koncertu Liepājā, informēja izdevniecības "Micrec" pārstāve Līga Zemdega.

Lasiet arī

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.