• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijas kopražojuma filma iekļauta Berlīnes kinofestivāla galvenajā konkursā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 21:52, 11.02.2021

71.Berlīnes starptautiskā kinofestivāla galvenajam konkursam atlasīta Latvijas filmu studijā "Mistrus Media" veidotā kopprodukcija, ungāru režisora Deneša Naģa debijas spēlfilma "Dabiskā gaismā" jeb "Natural Light", aģentūru LETA informēja filmas producente Inese Boka-Grūbe.Viņa atzīmēja, ka Berlīnes starptautiskais kinofestivāls ir viens no lielākajiem, nozīmīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem filmu festivāliem pasaulē, tas norisinās kopš 1951.gada. Šogad, ņemot vērā pandēmiju, festivāla vadība lēmusi, ka 71.Berlīnes Starptautiskais kinofestivāls tiks organizēts divās daļās.

Februārī, kas līdz šim bija ierastais Berlīnes festivāla norises laiks, tiek nosauktas festivāla programmām atlasītās filmas, kuras būs iespējams skatīties digitāli, Eiropas filmu tirgus norises laikā. Savukārt Berlīnes kinofestivāla otrā daļa plānota jūnija sākumā - speciālais formāts, kura ietvaros kinoteātros demonstrēs lielāko daļu festivāla filmu ar autoru piedalīšanos.

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma norādīja, ka par spīti pandēmijas ietekmei, Berlīnes starptautiskais kinofestivāls notiks, kaut arī tā formāts būs modificēts. Viņa uzsvēra, ka Latvijas filmas ir rādītas un guvušas panākumus dažādās Berlīnes festivāla programmās, tomēr pēdējos gados pašmāju filmām nav izdevies iekļūt visprestižākajā - konkursa programmā.

"Apsveicami, ka ungāru režisora debijas filma, kurā līdzdarbojušies Latvijas radošie spēki un studija "Mistrus Media", ir izraudzīta Berlīnes festivāla konkursa skatei. Šī veiksmīgā sadarbība vēlreiz apliecina, ka kopražojumi ir ļoti svarīgs attīstības virziens, kas ārkārtīgi nozīmīgs arī Latvijas kino kultūrai," uzsvēra Rietuma.

Boka-Grūbe pavēstīja, ka filmas "Dabiskā gaismā" darbība norisinās 1943.gada aprīlī bijušās Padomju Savienības teritorijā. Stāsts veidots pēc ungāru rakstnieka Pāla Zāvadas romāna motīviem un pievēršas trīs dienu notikumiem apvidū, kuru okupējusi vācu armija un tās sabiedrotie, ungāru karaspēks.

Filmas galvenais varonis ir apakšleitnants Ištvāns Šemetka, pirmskara dzīvē - pārticis fermeris. Filmas norises vietā viņš ierodas ungāru armijas vienības sastāvā, ar uzdevumu iznīcināt šajā apkaimē visus partizānus un viņu atbalstītājus. Ungāru karavīri kājām vai jāšus šķērso purvainu apvidu, kam citādi lielākoties tikpat kā neiespējami piekļūt, un dzīvo pastāvīgās bailēs no sava neredzamā ienaidnieka.

Kad augstākstāvošais virsnieks kādas nakts operācijas laikā iet bojā savējo apšaudē, Šemetka negaidīti spiests kļūt par neliela vada komandieri. Filma "Dabiskā gaismā" ir stāsts par virsnieku, kura rokās ir reāla vara, tomēr viņš pasīvi noraugās uz nežēlību un noziegumiem, ko pastrādā viņa paša biedri, pauda kinolentes producente.

Režisora Naģa filma "Dabiskā gaismā" veidota kā kopražojuma filma, kurā sadarbojas Ungārijas studija "Campfilm", Latvijas studija "Mistrus Media", Francijas studija "Lilith Films", Vācijas studija "Propeller Film" un Beļģijas studija "Novak Prod".

Filma "Dabiskā gaismā" uzņemta 2019.gadā Latvijā - Pasienē, Ludzas novadā, Rēzeknes apkārtnē, Rīgā un Rīgas rajonā, Inčukalna pagastā. Filmas Latvijas puses producenti ir Boka-Grūbe un Gints Grūbe, pie filmas mākslinieciskās izveides strādājusi liela Latvijas kinoprofesionāļu komanda - kinomākslinieku grupa filmas mākslinieka-dekoratora Kārļa Utināna vadībā, komponiste Santa Ratniece.

Filmas izpildproducents Latvijā ir Mārtiņš Eihe, filmēšanas koordinatore Agate Prozoroviča, aktieru atlases režisore Latvijā Dace Jokste, mūzikas skaņu režisore Agnese Streļča.

Boka-Grūbe pavēstīja, ka filma "Dabiskā gaismā" ir Naģa debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā. Viņa veidotās īsfilmas iepriekš iekļautas Kannu festivāla programmā "Directors Fortnight", Roterdamas un Lokarno starptautisko festivālu īsfilmu konkursa programmās.

Filmu studija "Mistrus Media" aizvadīto gadu laikā veidojusi vairākas kopražojuma filmas kas izrādītas "A" klases kinofestivālos - lietuviešu režisora Šaruna Barta filma "Mijkrēslis" bija iekļauta 2020.gada Kannu festivāla oficiālajā programmā, 2018.gadā režisores Ģiedres Beinorūtes filma "Elpa marmorā" piedalījās Karlovi Varu starptautiskā kinofestivāla programmā "East West Competition", bet režisora Luidži Falorni dokumentālā filma "Geparda dzimšana" pirmizrādi piedzīvoja Romas Starptautiskā festivāla programmā 2019.gadā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Cinovskas vadībā televīzijas kanāls PBK piedāvās saturu latviešu valodā

Par "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) radošo direktori kļuvusi Žaklīna Cinovska, un no 27.septembra telekanāls skatītājiem piedāvās saturu latviešu valodā, aģentūru LETA informēja Cinovska.

Izklaide Izveidota galda spēle par Latvijas Neatkarības karu

Sadarbojoties Latvijas Kara muzejam, SIA "Brain Games Publishing" un Aizsardzības ministrijai, tapusi galda spēle "Latvijas Neatkarības karš 1918 - 1920", kuras spēlētājiem būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi un "cīnīties par valsts neatkarību", aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Izklaide Neticami! Veikals Rīgā paziņo, ka visu preci atdod bez maksas

Rīgā, Cēsu ielā 23, ir veikals, kurā visas tajā esošās pārdošanā izliktās preces iespējams iegūt pilnīgi bez maksas.

Izklaide Ventspils 2.vidusskolā pašlaik klātienē mācās tikai 1.-4.klase

Ventspils 2.vidusskolā pašlaik klātienē mācās tikai 1.-4.klase, jo pārējie skolēni atklāto Covid-19 gadījumu dēļ atrodas karantīnā, preses konferencē atklāja pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij").

Lasiet arī

Izklaide Lāčplēša dienā TV pirmizrāde vēsturiskajai kara drāmai “Dvēseļu putenis”

Latvijas Televīzija Lāčplēša dienā piedāvās vēsturiskās kara drāmas “Dvēseļu putenis” televīzijas pirmizrādi bez reklāmas pauzēm, ziņo LTV.

Izklaide Holivudas arodbiedrības un studijas vienojas par nosacījumiem darba atsākšanai

Holivudas galvenās arodbiedrības un lielākās kinostudijas panākušas vienošanos par koronavīrusa pandēmijas drošības pasākumiem, kas ir nepieciešami, lai izklaides industrija spētu pilnvērtīgi atgriezties pie ražošanas, pirmdien pavēstīja arodbiedrības.

Izklaide Filmu ražošanas konkursa rezultāti būs zināmi maija vidū

Nacionālā kino centrs (NKC) filmu ražošanas konkursa rezultāti būs zināmi maija vidū, aģentūru LETA informēja NKC filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.