• Agne,
  • Agnese,
  • Agnija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


KM kultūras darbiniekus mudina pāriet no "rādīt uz radīt"

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 13:23, 09.02.2021

Neviens no kultūras jomā Latvijā strādājošajiem nepaliks ārpus Covid-19 krīzes atbalsta pasākumiem, ir pārliecināts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).


Avots: LETA

Ministrs intervijā LTV "Rīta panorāmā" atzina, ka pašlaik par klātienes kultūras norišu atsākšanos runāt būtu pāragri un vieglprātīgi, tāpēc Kultūras ministrija (KM) turpinot strādāt pie atbalsta mehānismiem.

Pašlaik darbs turpinoties pie četriem atbalsta mehānismiem - divi no tiem tikšot vērsti uz nozarē strādājošo izdzīvošanu tieši tagad, bet otri divi būšot vērsti uz nākotni, lai palīdzētu radīt jaunu kultūras piedāvājumu.

Taujāts, vai atbalsts sasniegs arī popkultūrā strādājošos, ministrs pauda pārliecību, ka ir piedāvāti mehānismi, lai arī šie cilvēki pilnībā nepaliktu bez ienākumiem. Gan šajā jomā, gan pārējos kultūras darbiniekus KM mudinot pāriet no "rādīt uz radīt".

Savukārt jautāts, cik lielas summas atbalsta pasākumiem kultūrā ir iezīmētas un cik lielā mērā izlietotas, Puntulis uzsvēra, ka pagājušā gada pavasarī tikusi iztērēta faktiski visa atbalstam atvēlētā nauda, attiecīgi līdzīgu situāciju ministrs sagaida arī pašlaik, kad jomai dažādos pasākumos esot paredzēti "padsmit miljoni eiro". Savukārt uz jautājuma daļu, cik lielu atbalstu vidēji saņēmuši kultūras nozarē strādājošie, ministrs neatbildēja.

Runājot par situāciju nozarē, Puntulis pieminēja teicienu - ja to var atrisināt ar naudu, tad tā nav problēma, bet gan izdevumi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Meitenes seksuālā izmantošanā vainotais princis Endrū zaudē goda titulus

Lielbritānijas princis Endrū ceturtdien zaudēja savus militāros goda titulus, pieaugot sašutumam par apsūdzībām, ka viņš seksuāli izmantojis 17 gadus vecu meiteni.

Izklaide Ko zaudēja dažādu zīmolu automobiļi pusvadītāju trūkuma dēļ

Amerikas Savienoto Valstu un Ķīnas tirdzniecības karš, koronavīrusa pandēmija, sausums Taivānā, ugunsgrēks Japānas pusvadītāju rūpnīcā - šie notikumi izraisīja pusvadītāju trūkumu. Čipu trūkums ietekmēja desmit nozares - daudziem produktiem pieauga cenas, daži tagad grūti iegādāties, citus pārtrauca ražot līdz labākiem laikiem.

Izklaide Eksprezidenta Zatlera dēls studē teoloģiju un jau stājas draudzes priekšā
Eksprezidenta Valda Zatlera dēls, Cēsu alus mārektinga direktors Gustavs Zatlers studē teoloģiju un svētdienās stājas Piņķu SV. Jāņa draudzes priekšā, vēsta žurnāls "Privātā Dzīve".
Izklaide Grand Theft Auto izstrādātājs iegādāsies mobilo spēļu izstrādes uzņēmumu Zynga

ASV videospēļu izstrādātājs "Take-Two Interactive Software" pirmdien paziņoja, ka par 12,7 miljardiem dolāru (11,2 miljardi eiro) iegādāsies mobilo spēļu izstrādes uzņēmumu "Zynga".

Lasiet arī

Izklaide Operas apmeklējumu skaits 2020.gadā sarucis par 61%

2020.gadā VISA "Latvijas Nacionālā opera un balets" kopējais apmeklējumu skaits bija 68 396, neskaitot tiešsaistē sasniegto auditoriju, kas ir par 61% mazāk nekā 2019.gadā, liecina LNOB pārskats par iepriekšējo gadu.

Izklaide Dziesmu un deju svētkiem reģistrējušies 2090 kolektīvi ar 40 049 dalībniekiem

Apkopojot pašvaldību koordinatoru sniegto informāciju, patlaban XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem reģistrējušies 2090 kolektīvi ar 40 049 dalībniekiem, Dziesmu un deju svētku padomes sēdē sacīja svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Izklaide Kaņepes Kultūras centra ēkas renovācijai izdevies savākt aptuveni 35 000 eiro

Kaņepes Kultūras centra (KKC) pūļa finansēšanas kampaņā ēkas renovācijai no nepieciešamajiem 150 000 eiro izdevies savākt aptuveni 35 000, aģentūru LETA informēja KKC vadītājs Kaspars Kondratjuks.