• Albīna,
  • Albīns
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Paziņoti "Lielās mūzikas balvas 2020" nominanti un saņēmēji

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 16:33, 13.01.2021

Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems komponists Imants Kalniņš un diriģents Aleksandrs Viļumanis, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas koncertu" pārstāve Rinta Bružēvica.


Avots: LETA

Balvai kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" nominēta pianiste Agnese Egliņa, pianists un komponists Raimonds Pauls, diriģents Ainārs Rubiķis un pianists Reinis Zariņš.

Savukārt kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" uz "Lielo mūzikas balvu" pretendēs čelliste Māra Botmane, trompetists Jānis Porietis un vibrofonists Andrejs Puškarevs.

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" par uzvaras lauriem cīnīsies pianists Georgijs Osokins par Friderika Šopēna Otro klavierkoncertu 8.februārī, kas atskaņots Dzintaru koncertzālē kopā ar kamerorķestri "Kremerata Baltica". Šajā kategorijā nominēts arī dziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš par Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas atskaņošanu "Jūrmalas festivāla" noslēguma koncertā 4.augustā Dzintaru koncertzālē. Tāpat kategorijai "Par izcilu interpretāciju" nominēta vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians par latviešu komponistu mūzikas atskaņošanu koncertā "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", kas notika 9.augustā Mazajā Mežotnes pilī.

Kategorijā "Gada jaundarbs" žūrija nominējusi Artura Maskata "Vasaras sapņi". Skaņdarba pirmatskaņojums notika 13.septembrī Dzintaru koncertzālē, kur uzstājās mecosoprāns Lusiana Mančīni, vijolnieks un atskaņojuma vadītājs Hugo Tičati un kamerorķestris "Kremerata Baltica". Tāpat uz uzvaru šajā kategorijā pretendē Uģa Prauliņa "Mesa un interlūdijas L’homme armč". Skaņdarba pirmatskaņojums notika 20.decembrī Latvijas Radio 1.studijā, piedaloties vokālajai grupai "Ars Antiqua Riga", sakbuta spēlētāji Kaspars Majors un Vairis Nartišs, ērģeļnieks Jānis Pelše un Prauliņš. Kategorijā "Gada jaundarbs" žūrija nominējusi Pētera Vaska Sesto stīgu kvartetu. Skaņdarba pirmatskaņojums notika 3.oktobrī Dzintaru koncertzālē ar stīgu kvarteta "Artemis" uzstāšanos.

Kategorijai "Gada jaunais mākslinieks" nominēts vijolnieks Daniils Bulajevs, diriģents Aivis Greters un dziedātāja Beāte Zviedre.

Savukārt kategorijā "Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos" žūrija izvirzījusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) rīkoto koncertu "Mālera Piektā un RIX", kas norisinājās

13.martā Lielajā ģildē. Tāpat nominēts "Kurzemes filharmonijas" organizētais koncerts - performance "Viens", kas notika 24.jūlijā koncertzālē "Latvija". Par uzvaru šajā kategorijā cīnīsies arī Cēsu Mākslas festivāla rīkotais muzikāli performatīvs piedzīvojums "Kamēr... upe".

Kategorijai "Gada koncerts" nominēts "Jūrmalas festivāla" koncerts "Veltījums Marisam Jansonam", kas noritēja 29.jūlijā Dzintaru koncertzālē, uzstājoties Kristīnei Balanas, LNSO un diriģentam Andrim Poga. Par uzvaru cīnīsies arī dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts, kas notika 10.oktobrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Uz uzvaru šajā kategorijā pretendē arī festivāla "Organismi" koncerts "Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO", kas notika 24.oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors", uzstājoties Apkalnai, maestro Paulam, LNSO un diriģentam Jānim Stafeckim.

Paredzēts, ka balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2.martā.

"Lielās mūzikas balvas 2020" nominantus paziņoja klātesošie žūrijas locekļi, ko veidoja žūrijas priekšsēdētāja, muzikoloģe Daina Markova, diriģents, mūzikas pedagogs Jānis Erenštreits, muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un docētāja Iveta Grunde, muzikoloģe, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, muzikoloģe, Latvijas Radio 3 - "Klasika" žurnāliste Maruta Rubeze, teātra zinātniece, mūzikas pedagoģe Ingrīda Vilkārse, muzikologs, žurnālists un publicists Armands Znotiņš.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993.gadā Kultūras ministrija (KM), pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

Lielās mūzikas balvas augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs.

Janvāra sākumā žūrija izvirza Lielās mūzikas balvas iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā KM preses konferencē, un tikai pirms paša Lielās mūzikas balvas pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Liepājā itāļu grafiti mākslinieks OZMO veido sienas gleznojumu

Īstenojot projektu "Ielu mākslas portreti Liepājas ielās", Liepājā ieradies grafiti mākslinieks no Itālijas OZMO, lai veidotu sienas gleznojumu, aģentūru LETA informēja Liepājas pludmales kafejnīcas "Red Sun Buffet Beach Bar" līdzīpašnieks Mareks Alberts.

Izklaide Ēriks Kleptons paziņo, ka neuzstāties koncertos, kur pieprasa Covid vakcināciju

Slavenais angļu mūziķis Ēriks Kleptons ir paziņojis, ka neuzstāsies koncertos, kur klausītājiem jābūt vakcinētiem pret Covid-19.

Izklaide Pavļuts pa kluso apprecējies un gaida ģimenes pieaugumu (+FOTO)

Par precētu vīru kļuvis veselības ministrs Daniels Pavļuts - viņš pagājušajā nedēļā mijis gredzenus ar savu mīļoto sievieti Elīnu Grīnhofu, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Izklaide Kultūras nozaru 13 medijiem līdz 2024.gadam piešķir 790 000 eiro

Kultūras nozaru 13 specializētajiem medijiem līdz 2024.gadam konkursā nolemts sadalīt 790 000 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Lasiet arī

Izklaide Rīgas dome aicina šogad nerīkot Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien nolēma aicināt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājus 2021.gadā šos svētkus nerīkot.

Izklaide Saeimā apspriež iespēju ļaut pasākumus apmeklēt vakcinētajiem pret Covid-19

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā šodien izcēlās diskusija par iespēju atļaut apmeklēt pasākumus personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19.

Izklaide KM kultūras darbiniekus mudina pāriet no "rādīt uz radīt"

Neviens no kultūras jomā Latvijā strādājošajiem nepaliks ārpus Covid-19 krīzes atbalsta pasākumiem, ir pārliecināts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).