• Felicita,
  • Fēlikss
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Paziņoti "Lielās mūzikas balvas 2020" nominanti un saņēmēji

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 16:33, 13.01.2021

Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems komponists Imants Kalniņš un diriģents Aleksandrs Viļumanis, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas koncertu" pārstāve Rinta Bružēvica.


Avots: LETA

Balvai kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" nominēta pianiste Agnese Egliņa, pianists un komponists Raimonds Pauls, diriģents Ainārs Rubiķis un pianists Reinis Zariņš.

Savukārt kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" uz "Lielo mūzikas balvu" pretendēs čelliste Māra Botmane, trompetists Jānis Porietis un vibrofonists Andrejs Puškarevs.

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" par uzvaras lauriem cīnīsies pianists Georgijs Osokins par Friderika Šopēna Otro klavierkoncertu 8.februārī, kas atskaņots Dzintaru koncertzālē kopā ar kamerorķestri "Kremerata Baltica". Šajā kategorijā nominēts arī dziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš par Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas atskaņošanu "Jūrmalas festivāla" noslēguma koncertā 4.augustā Dzintaru koncertzālē. Tāpat kategorijai "Par izcilu interpretāciju" nominēta vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians par latviešu komponistu mūzikas atskaņošanu koncertā "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", kas notika 9.augustā Mazajā Mežotnes pilī.

Kategorijā "Gada jaundarbs" žūrija nominējusi Artura Maskata "Vasaras sapņi". Skaņdarba pirmatskaņojums notika 13.septembrī Dzintaru koncertzālē, kur uzstājās mecosoprāns Lusiana Mančīni, vijolnieks un atskaņojuma vadītājs Hugo Tičati un kamerorķestris "Kremerata Baltica". Tāpat uz uzvaru šajā kategorijā pretendē Uģa Prauliņa "Mesa un interlūdijas L’homme armč". Skaņdarba pirmatskaņojums notika 20.decembrī Latvijas Radio 1.studijā, piedaloties vokālajai grupai "Ars Antiqua Riga", sakbuta spēlētāji Kaspars Majors un Vairis Nartišs, ērģeļnieks Jānis Pelše un Prauliņš. Kategorijā "Gada jaundarbs" žūrija nominējusi Pētera Vaska Sesto stīgu kvartetu. Skaņdarba pirmatskaņojums notika 3.oktobrī Dzintaru koncertzālē ar stīgu kvarteta "Artemis" uzstāšanos.

Kategorijai "Gada jaunais mākslinieks" nominēts vijolnieks Daniils Bulajevs, diriģents Aivis Greters un dziedātāja Beāte Zviedre.

Savukārt kategorijā "Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos" žūrija izvirzījusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) rīkoto koncertu "Mālera Piektā un RIX", kas norisinājās

13.martā Lielajā ģildē. Tāpat nominēts "Kurzemes filharmonijas" organizētais koncerts - performance "Viens", kas notika 24.jūlijā koncertzālē "Latvija". Par uzvaru šajā kategorijā cīnīsies arī Cēsu Mākslas festivāla rīkotais muzikāli performatīvs piedzīvojums "Kamēr... upe".

Kategorijai "Gada koncerts" nominēts "Jūrmalas festivāla" koncerts "Veltījums Marisam Jansonam", kas noritēja 29.jūlijā Dzintaru koncertzālē, uzstājoties Kristīnei Balanas, LNSO un diriģentam Andrim Poga. Par uzvaru cīnīsies arī dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts, kas notika 10.oktobrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Uz uzvaru šajā kategorijā pretendē arī festivāla "Organismi" koncerts "Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO", kas notika 24.oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors", uzstājoties Apkalnai, maestro Paulam, LNSO un diriģentam Jānim Stafeckim.

Paredzēts, ka balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2.martā.

"Lielās mūzikas balvas 2020" nominantus paziņoja klātesošie žūrijas locekļi, ko veidoja žūrijas priekšsēdētāja, muzikoloģe Daina Markova, diriģents, mūzikas pedagogs Jānis Erenštreits, muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un docētāja Iveta Grunde, muzikoloģe, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, muzikoloģe, Latvijas Radio 3 - "Klasika" žurnāliste Maruta Rubeze, teātra zinātniece, mūzikas pedagoģe Ingrīda Vilkārse, muzikologs, žurnālists un publicists Armands Znotiņš.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993.gadā Kultūras ministrija (KM), pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

Lielās mūzikas balvas augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs.

Janvāra sākumā žūrija izvirza Lielās mūzikas balvas iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā KM preses konferencē, un tikai pirms paša Lielās mūzikas balvas pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Gvido Lingas sieva pastāstījusi, ko mūziķim nācies piedzīvot pēdējā dzīves gadā

Pirms Ziemassvētkiem mūžībā aizgājušā mūiķa Gvido Lingas sieva Evija atklājusi, ka pēdējais gads viņa mūžā bijis bijis ļoti smags.

Izklaide Tēt, Tu mūžam paliksi sirsniņā! Ostapenko publicē aizkustinošu ierakstu (+FOTO)

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko veltījusi aizkustinošus vārdus savam tēvam, kurš pagājušajā gada janvārī devās mūžībā.

Izklaide Pērn Latvijā saražots par 11 filmām vairāk nekā gadu iepriekš

Pērn, salīdzinot ar 2018.gadu, ir pieaudzis Latvijā ražoto filmu skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatā 2020" pieejamie dati.

Izklaide Pēdējo 3 gadu laikā pakāpeniski samazinājies teātru apmeklētāju skaits

Aizvadīto trīs gadu laikā pakāpeniski ir samazinājies Latvijas teātru apmeklētāju skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatas 2020" dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Kultūras centri Rīgā ne vienmēr sasniedzami cilvēkiem gados vai ar invaliditāti

Kultūras centri Rīgā ne vienmēr ir sasniedzami cilvēkiem ar invaliditāti un gados veciem cilvēkiem, secināts Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" īstenotā projekta "Pieejama kultūras un atpūtas dzīve Rīgā - cilvēkiem ar invaliditāti un gados veciem cilvēkiem" gaitā.

Izklaide Kultūras ministrija aicina kultūras norises baudīt virtuāli

Kultūras ministrija (KM) un tās iestādes apkopojušas un atjaunojušas kampaņas "#Ēkultūra" resursus, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises baudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti.

Izklaide Vai varēs rīkot Dziesmu un deju svētkus Covid-19 apstākļos?

Dziesmu un deju svētku padome notikušajā sēdē rosinājusi valstī veikt pētījumu, kas sniegtu zinātniski pamatotas vadlīnijas koru mēģinājumu un koncertu norisei pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos.