• Konrāds,
  • Sebastians,
  • Sebastijans
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgā sāk uzņemt daudzsēriju filmu par preses izdevēju Emīliju Benjamiņu

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
lat.bb.lv 19:41, 20.11.2020

Ceturtdien Rīgā uzsākts darbs pie vēsturiskas daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" par preses brīvību un spēcīgas sievietes lomu 20. un 30.gadu Latvijas sabiedrībā, informēja filmas producents Gints Grūbe.Grūbe klāstīja, ka daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" būs stāsts par starpkaru Latvijas "preses karalieni" - "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par leģendu.

Filmas stāsts sešās spēlfilmu sērijās un vienā dokumentālā sērijā aptvers laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Iecerēts, ka katra sērija atspoguļos kādu zīmīgu viņas dzīves fragmentu, parādot dažādas viņas personības šķautnes - ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, viņas kā sievietes sapņiem un problēmām, un beigu beigās pašas darbinieku nodevību.

Grūbe minēja, ka ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem tiek dota iespēja atpazīt daudzus zināmus vēsturiskus personāžus - Kārli Skalbi, Vili Lāci, Jāni Kārkliņu, aktrisi, Emīlijas māsu Anniju Simsoni, kā arī Augustu Kirhenšteinu.

Filmas producents uzsvēra, ka sešas spēlfilmu sērijas būs autoru mākslinieciska interpretācija par galveno varoni un vēsturiskajiem notikumiem, bet pēdējā, septītā sērija ir dokumentālu liecību apkopojums par filmas varoņiem, viņu prototipiem viņu pēcnācēju atmiņās.

Filmas scenāriju veidojuši Ivo Briedis, Baņuta Rubess, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti rakstniece Māra Zālīte, vēsturniece Ineta Lipša, pie daudzsēriju filmas izveides strādā režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, bet pie dokumentālās daļas izveides - Grūbe.

Daudzsēriju filmas galvenais operators ir Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, bet producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Filmā Emīlijas Benjamiņas lomu atveido aktrise Guna Zariņa, bet Antonu Benjamiņu - Juris Bartkevičs. Tāpat Grūbe atklāja, ka seriālā filmējās daudzi izcili Latvijas aktieri - Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" redakciju atveidos Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Raimonds Celms, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

Grūbe pavēstīja, ka daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" izveide 2020.gada septembrī tika atbalstīta Nacionālā Kino centra un Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par kvalitatīva un mākslinieciski augstvērtīga seriāla, daudzsēriju filmas izveidi kā atbalsta programmas daļa kultūras nozarei, kurai nopietnu apdraudējumu radīja Covid-19 pandēmija un izsludinātā ārkārtas situācija.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma esot teikusi, ka daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" projekts ir viens no diviem projektiem, kas guvis atbalstu Nacionālā kino centra organizētajā konkursā, kura mērķis bija atbalstīt kvalitatīvu, daudzsēriju filmu veidošanu.

Pēc viņas paustā, šis konkurss bija jauns izaicinājums arī Latvijas kino nozarei. "Tā kā kvalitatīvie seriāli, kas piedāvā augstu māksliniecisko kvalitāti, ir kļuvuši par nozīmīgu audiovizuālās kultūras daļu, arī Latvijas kontekstā ir nepieciešami šādi stāsti - daudzsēriju filmas ar paliekošu kultūrvēsturisko vērtību," minējusi Rietuma.

Seriāla nacionālie kopproducenti ir tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "TET" un Latvijas Televīzija, un šāda veida sadarbība nacionāla seriāla veidošanā starp Nacionālo kino centru, "TET" un Latvijas Televīziju notiek pirmo reizi, norādīja filmas producents.

"TET" izklaides pakalpojumu direktore Inga Alika-Stroda atzīmējusi, ka Emīlijas Benjamiņas gaitas bija sabiedrības uzmanības centrā viņas laikā, un uzņēmumā priecājas piedalīties projektā, kas šai Latvijas vēsturē nozīmīgajai personībai pievērsīs arī mūsdienu sabiedrības uzmanību. Viņasprāt, ir ļoti nozīmīgi, ka Latvijā tiek veidoti vietējie stāsti par spēcīgiem un harizmātiskiem personāžiem, un šī spēcīgās komandas veidotā daudzsēriju filma, pēc viņas domām, būs viens no nākamā gada gaidītākajiem jaunumiem.

Filmu studija "Mistrus Media" iepriekš veidojusi vairākas vēsturiskas spēlfilmas, piemēram, "Melānijas hronika", "Tēvs Nakts", kopražojuma spēlfilmas "Mijkrēslis", "Dabīgā gaisma", dokumentālas vēstures rekonstrukcijas "Escaping Riga", "Spiegs, kurš mans tēvs" un citas filmas, kas demonstrētas Latvijā un daudzos pasaulē nozīmīgos filmu festivālos.

Daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmizrāde plānota 2021.gada rudenī, bet 2022.gadā seriālu izrādīs Latvijas Televīzija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Latviešu astroloģe ASV: Covid-19 problēma tiks atrisināta līdz Ziemassvētkiem

"Līdz Ziemassvētkiem tiks atrisināta problēma, kā cīnīties pret Covid-19 izplatību," izdevumā "Privātā Dzīve" prognozējusi nu jau 22 gadus Kalifornijā dzīvojošā latviešu astroloģe un fenšui konsultante Aelita Putniņa-Leto.

Izklaide Aldis Gobzems TV kulinārijas šovā pamatīgi izķildojas ar Māru Sleju (+VIDEO)

Populārajā TV3 šovā "Gandrīz ideālas vakariņas" šonedēļ vienkopus pulcējusies īpaši raiba kompānija, un pirmajā vakarā ciemiņu starpā uzvirmoja nesaskaņas, vēsta skaties.lv.

Izklaide Klausītāju iemīļotais Dons laiž klajā albumu ar 10 jaunām dziesmām (+VIDEO)

Šodien, 24. novembrī, iznāk mūziķa Dona astotais studijas albums Tūrists, kurā iekļautas desmit jaunas kompozīcijas, informēja mūziķa pārstāve Undīne Buka.

Izklaide Valters paziņo, ka masku nevilks nekad, un atklāj, kā pamanās iepirkties veikalā

"Neesmu masku ne reizi uzvilcis un netaisos to darīt arī turpmāk. Man tādas nav," izdevumam "Privātā Dzīve" atklājis basketbola treneris Kristaps Valters. Arī iespēja saņemt 50 eiro lielu naudas sodu viņa pārliecību nemainīšot.

Lasiet arī

Ekonomika "Neiburgs": Tūrisms tiek uztverts kā izmirstošs bizness, aicina pārkvalificēties

Tūrisms šobrīd tiek uztverts kā izmirstošs bizness, intervijā aģentūrai LETA pauda viesnīcas "Neiburgs" pārdošanas un mārketinga direktore Evita Gasporoviča.

Ekonomika 70 inficētie bez simptomiem - Brīvais Vilnis šefs netic testu rezultātiem

Zivju pārstrādes uzņēmumā AS "Brīvais vilnis" pēc plašas darbinieku brīvprātīgas testēšanas saslimšana ar Covid-19 konstatēta kopumā 77 darbiniekiem, atzīst kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

Izklaide 45 gadu vecumā mirusi krievu aktrise Obidina; tuvinieki nedēļu to slēpuši
45 gadu vecumā mirusi Krievijas televīzijas un teātra aktrise Svetlana Obidina, kas televīzijas skatītājiem labi pazīstama no populārā seriālā "Sasisto lukturu ielas.