• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


5 lielākie mīti par bezvadu austiņām - ticēt vai nē? Komentē eksperts

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
lat.bb.lv 18:45, 22.10.2020

Pēdējās dekādes laikā bezvadu austiņu popularitāte ir strauji augusi, pateicoties plašajam piedāvājumam tirgū, ko nodrošina jaunākās tehnoloģijas. Tomēr, neraugoties uz to ārkārtējo popularitāti, joprojām pastāv daudz nepatiesu pieņēmumu par tām. Daži uzskata, ka šādas austiņas var kaitēt dzirdei un vispārējai veselībai, citi apšauba trokšņu slāpēšanas funkcijas, bet kāds uztraucas par tālruņa akumulatora taupīšanu. Ja meklējat bezvadu austiņas, ir svarīgi izprast to galvenās atšķirības un spēt nošķirt patiesus faktus no mītiem.Piecus biežāk izskanējušos mītus par bezvadu austiņām skaidro Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā Aleksandrs Jekimovs, daloties savā pieredzē par šo ierīču svarīgākajām funkcijām.

Bezvadu austiņas ir kaitīgas veselībai

Bezvadu un parastās austiņas kaitē dzirdei– šos ir izplatīts mīts. Tiek uzskatīts, ka skaļruņa atrašanās tuvāk bungādiņai var laika gaitā to sabojāt. Bezvadu austiņām pārmet arī papildu kaitējumulietotāja veselībai, uzskatot, ka bezvadu savienojums un pašas austiņas rada kaitīgu starojumu.

"Runājot par dzirdi, bezvadu austiņas nevar tai kaitēt.Tā ir mūsu pašu atbildība – rūpēties par savu ausu labsajūtu un veselību, piemēram, izvairoties ilgstoši klausīties mūziku ļoti lielā skaļumā. Dzirdes bojājumi nav saistīti ar izmantoto austiņu veidu, bet gan arto, kādai skaņas intensitātei un frekvencei sevi pakļaujam. Nav zināmi gadījumi, kad bezvadu austiņas būtu izraisījušas kādas veselības problēmas. Līdz šim arī zinātnieki nav pierādījuši, ka austiņas, kas darbojas pēc radiofrekvenču principa, varētu kaitēt veselībai, tāpēc šādiem pieņēmumiem nav loģiska pamata,” skaidro Jekimovs.

Sviedri var sabojāt bezvadu austiņas

Bezvadu austiņas ir īpaši populāras skrējēju un citu sportotāju vidū, jo ļauj ērti baudīt iecienītāko mūziku bez fiziskām aktivitātēm traucējošiem vadiem. Tomēr neatkarīgi no tā, vai esat profesionāls sportists vai tikai rūpējaties par savu fizisko formu, dažādas treniņu aktivitātes neizbēgami liek svīst. Mitrums austiņām var būt kaitīgs, kā jau visām elektroniskajām ierīcēm, bet vai sviedri tiešām var sabojāt bezvadu austiņas, jo īpaši tās, kas tiek ievietotas auss kanālā?

“Saprotams, dažos gadījumos pārlieku liels mitrums vai ūdens nokļūšana uz austiņām var ietekmēt to skaņas kvalitāti – arī tad, ja tās ir ūdensizturīgas. Tomēr tās mierīgi turpinās darboties arī pēc tam, kad mitrums būs izžuvis. Tāpat kā ar citām elektronikas ierīcēm, vajadzētu izvairīties no to nonākšanas saskarsmē ar ūdeni, kā arī ļaut tām labi izžūt, ja tas tomēr noticis. Tāpat noteikti jāatceras austiņas regulāri notīrīt saskaņā ar ražotāja norādījumiem, jo arī nelieli netīrumi skaļruņu tuvumā var ietekmēt skanējuma kvalitāti,” stāsta Jekimovs.

Visas bezvadu austiņas ir vienādas

Viens no izplatītākajiem pieņēmumiem par bezvadu austiņām ir pārliecība, ka tās visas ir funkcionāli vienādas un atšķiras tikai skanējuma nianses. Tas gan ir ļoti aplams apgalvojums, jo patiesībā katras bezvadu austiņas atšķiras gan ar dizainu, gan vidi vai situācijām, kurā tās paredzēts izmantot. Lielākas austiņas, kas aptver visu ausi, būs sarežģītāk lietot, sportojot vai atrodotiesārpus mājām, kamēr auss kanālā ievietojamās austiņas sniedz iespēju gan sportot, gan tās ērtāk izmantot arī citās ikdienas situācijās.

Tāpat arī vienas bezvadu austiņas var būt piemērotas lietošanai tikai salīdzinoši klusā mājas vidē, kamēr citas piedāvā skaņu izolējošas īpašības un pat trokšņu slāpēšanu, lai skanējumu netraucētu pat spēcīgs vējš vai citi blakustrokšņi.

“Lielākajai daļai bezvadu austiņu trokšņu slāpēšanas funkcijas ir stipri ierobežotas vai to nav vispār. Lietotāji bieži spriež par austiņu trokšņu samazināšanas iespējām, ņemot vērā to izskatu un formu, bet patiesībā šo īpašību nosaka izmantotā tehnoloģija,” saka Jekimovs.

Tās ātrāk izlādē telefona bateriju

Runājot par viedierīču enerģijas taupīšanu, joprojām bieži varat dzirdēt padomu neatstāt Bluetooth funkciju vienmēr ieslēgtu. Lai gan agrāk tas bija ļoti svarīgs ieteikums, tagad šī tehnoloģija ir būtiski progresējusi. Bezvadu austiņām ar aktivizētu Bluetooth savienojumu nevajadzētu ātrāk izlādēt tām pievienoto ierīci, saka Jekimovs.

"Protams, ja viedtālrunī vienlaikus ar Bluetooth ir ieslēgts arī Wi-Fi vai GPS savienojums, tas var palielināt akumulatora patēriņu un ātrāk iztukšot ierīci. Tomēr mūsdienās, izmantojot enerģijas taupīšanas režīmu un pateicoties BluetoothLowEnergy tehnoloģijai, varat izmantot bezvadu austiņas, nebaidoties ātrāk iztukšot tās ierīces akumulatoru, kurai tās pievienotas,” stāsta Jekimovs.

Bezvadu austiņas nav stilīgas

Arvien tehnoloģiskākā pasaulē elektroniskās ierīces no funkcionāliem gadžetiem pakāpeniski transformējas par stila elementu. Arvien vairāk ražotāju viedierīču dizainam pievērš ne mazāku uzmanību kā to tehnoloģiskajāmiespējām.

Kā norāda Jekimovs, lai arī skaistums ikvienam ir individuāls jēdziens, bezvadu austiņas jau kādu laiku ir ieņēmušas mūsdienīga stila akcenta lomu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide JRT izlaiž seriālu Aģentūra un par noskatīšanos prasa 50 eiro (+VIDEO)

Tīmekļvietnē "agentura.jrt.lv" šodien pirmizrādi piedzīvos Jaunā Rīgas teātra (JRT) veidotā daudzsēriju mākslas filma "Aģentūra" ar visu teātra aktieru un Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas 3.kursa studentu piedalīšanos.

Izklaide FOTO. Prilučnijs parāda, cik šausmīgi izskatās pēc piekaušanas. Kas īsti notika?

Piekautais Krievijas aktieris Pāvels Prilučnijs sociālajā vietnē Instagram publicējis fotogrāfiju, kā viņš izskatās pēc veiktās operācijas.

Izklaide 45 gadu vecumā mirusi krievu aktrise Obidina; tuvinieki nedēļu to slēpuši
45 gadu vecumā mirusi Krievijas televīzijas un teātra aktrise Svetlana Obidina, kas televīzijas skatītājiem labi pazīstama no populārā seriālā "Sasisto lukturu ielas.
Izklaide Latvijas izstrādātājs radījis mobilo spēli sadarbībā ar Konoru Makgregoru

Latvijas spēļu izstrādātājs "Beetroot Lab" izveidojis mobilo spēli "Dystopia: Contest of Heroes", kas tapusi sadarbībā ar jauktās cīņu mākslas (MMA) zvaigzni Konoru Makgregoru un viņa aģenta pārstāvēto "Paradigm Sports Management", informēja "Beetroot Lab" līdzdibinātājs Dāvis Ziediņš.

Lasiet arī

Sabiedrība ZVA: ES nevar uz laiku atļaut nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, kā Lielbritānija

Eiropas Savienībā (ES) neeksistē analogs rīks, ar kuru varētu atļaut izmantot nereģistrētu Covid-19 vakcīnu, līdz ar to ES apmēros nav iespējams pieņemt tādu pašu lēmumu, kāds pieņemts Lielbritānijā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā pieejamā informācija.

Sabiedrība Mediķu arodbiedrībai pārmet epidemioloģiskās drošības neievērošanu kongresā

Covid-19 nevar būt par ieganstu Satversmē garantēto pamatbrīvību nepamatotai un patvaļīgai apspiešanai, pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).

Pasaule Austrijā 24.decembrī - uz gadumiju - tiks atvērtas slēpošanas trases. Bet...

Austrijas valdība trešdien pavēstīja, ka viesnīcas un restorāni būs slēgti līdz 6.janvārim, un tas nozīmē, ka ārvalstu tūristi nevarēs apmeklēt valsti gadu mijas brīvdienu laikā.