• Daina,
  • Dainida,
  • Dainis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vai varēs rīkot Dziesmu un deju svētkus Covid-19 apstākļos?

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 12:44, 28.09.2020 1

Dziesmu un deju svētku padome notikušajā sēdē rosinājusi valstī veikt pētījumu, kas sniegtu zinātniski pamatotas vadlīnijas koru mēģinājumu un koncertu norisei pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos.


Avots: LETA

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene, 25.septembra sēdē padome uzklausīja veselības speciālistu ieteikumus par apstākļiem un rīcību, kas iespējami mazinātu inficēšanās risku koru un vokālo ansambļu mēģinājumos un koncertos.

Padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns aicināja ciešā sadarbībā ar pašvaldībām veicināt šo norādījumu īstenošanu un kopīgiem spēkiem meklēt veidus amatierkoru kustības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Kazlauskiene atzīmēja, ka sēdē tika izskatīti jautājumi, kas skar amatiermākslas kolektīvu - koru un vokālo ansambļu - darbību epidemioloģisko ierobežojumu kontekstā, gatavošanos 2021.gadā plānotajiem XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī Svētku infrastruktūras būvniecības gaitu.

Latvijas Universitātes profesors, infektologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs informēja klātesošos par pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī un pasaulē. Ņemot vērā tendenci Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitam pieaugt, veselības nozares speciālisti ieteica arī turpmāk ievērot divu metru distanci amatierkoru un vokālo ansambļu dalībnieku vidū.

Pēc LNKC pārstāves paustā, par gatavošanos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vēstīja Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa. Rēķinoties ar epidemioloģisko situāciju valstī, patlaban tiek meklēti dažādi risinājumi un formas 2021.gadā plānoto svētku sarīkošanai un tradīcijas pēctecības nodrošināšanai.

Savukārt sēdē par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības gaitu informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks, Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins.

Viņš pavēstīja, ka pamatprojekts tiks īstenots laikā līdz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pēc tiem būvniecības darbi atsāksies, tostarp tiks veikta vēsturiskā paviljona rekonstrukcija un Dziesmusvētku ekspozīcijas izveide, ko plānots pabeigt nākamā gada nogalē.

Tāpat sēdē pievērsās jautājumam par VSIA "Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions"" ledus halles projekta realizāciju. Kā informēja centra valdes loceklis Daniēls Nātriņš, projekta īstenošana notiek līgumā noteiktajos termiņos.

Nātriņš akcentējis, ka ledus halli plānots nodot ekspluatācijā 2021.gada 17.martā. Savukārt multifunkcionālās manēžas projekta realizācijai nepieciešamās būvatļaujas saņemšana varētu notikt līdz septembra beigām, pēc kā tiks sagatavota iepirkuma dokumentācija, lai realizētu projektēšanas un būvdarbu iepirkumu.

VSIA "Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions"" valdes loceklis skaidroja, ka centrālā sporta laukuma, vieglatlētikas treniņa laukuma rekonstrukcijas projekta realizācija tiks pakārtota XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā rezultātā būvdarbus paredzēts sākt 2021.gada rudenī, līdz tam laikam veicot projektēšanas darbus.

Kā LETA jau vēstīja, paredzēts, ka Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks 2021.gadā. Atbilstoši Dziesmu un deju svētku likumam konkrētu Svētku norises laiku noteiks Ministru kabinets.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Latvija ir Lat'viešu Valsts vienmēr un tā tas būs 28.09.2020 21:13
    Dziesmu un deju svētkiem es personīgi masturbēšu zem Levita un Freibergi ozola. Esmu ļoti vecs piderasts, man patīk laizīt melno dupsi. Man ļoti patīk nodarboties ar seksu ar melnajiem.Es bieži ēdu sūdus publiskajā tualetē, tas ir ļoti veselīgs un barojošs ķermenim.Bet mans mīļākais hobijs ir grupas masturbācija.Manā dzīvoklī - Gustava Zemgala ** - 16A mums bieži ir orģijas līdz rītam.Aicinu visus Rīgas piderastus apciemot.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Nedēļas nogalē notiks ikgadējais jūras velšu festivāls

Delikatešu veikalā "Gastronome" interjera un delikatešu centrā "Mc2" šajā nedēļas nogalē, 24. un 25.oktobrī, notiks ikgadējais jūras velšu festivāls, informēja "Gastronome" zīmola vadītāja Liene Avotiņa.

Izklaide Nākamā gada sākumā Nacionālajā teātrī notiks Paula jubilejas koncerts

Latvijas Nacionālajā teātrī 11.janvārī un 12.janvārī notiks maestro Raimonda Paula jubilejas koncerts, kurā uzstāsies mecosoprāns Elīna Garanča.

Izklaide TikTok dara brīnumus! Top-10 atgriežas Fleetwood Mac 1977.gada albums (+VIDEO)

Pēc 42 gadu ilgas pauzes britu amerikāņu rokgrupas "Fleetwood Mac" 1977.gada albums "Rumours" šonedēļ atgriežas ASV pārdotāko albumu topa pirmajā desmitniekā, liecina žurnāla "Billboard" apkopotie dati.

Izklaide Grēviņš par Jerusalema: Jebkurš šāda veida video Latvijā ir absolūts idiotisms

Jerusalema "dance challenge" jeb dejas izaicinājums ir globāla aktivitāte, kuras laikā cilvēki visā pasaulē vienojas kopīgos deju soļos izpildītāja Master KG dziesmas "Jerusalema" pavadījumā. Izaicinājums kļuvis populārs Ķīnas sociālajā tīklā "TikTok", kurā cilvēki dalās ar īsiem video. Arī Latvijas pilsētas un iestādes ir ļāvušās šīs dejas trakumam. Bet ko pauž dziesma, un kā tā izlauzusies slavas zenītā?

Lasiet arī

Izklaide Aprīlī paziņos Latvijas Literatūras gada balvas saņēmējus

30.aprīlī plkst.21.05 kanāla LTV1 pārraidīs raidījumu, kurā taps zināmi Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) saņēmēji, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Sabiedrība Izsludina pieteikšanos UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam

Līdz 30.jūnijam pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas var pieteikt Latvijas kultūras un dabas pieminekļus iekaušanai UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas (LNK) komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Izklaide Ar plašu programmu Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155.gadskārtu

Ar plašu kultūras pasākumu programmu Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155.gadskārtu, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Inese Krieviņa.