• Ginters,
  • Guntra,
  • Marianna
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal svērs Galapagu bruņurupučus

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 17:16, 12.08.2020

Ceturtdien, 13.augustā plkst.14 Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks 20 milzu Galapagu bruņrupuču celšanas un svēršanas pasākums, informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienests.Šo divdesmit gadu laikā bruņrupuču celšanas, nešanas un svēršanas lielmeistara Raimonda Bergmaņa virsvadībā Galapagu bruņrupucienes Trīnu un Čelsiju uz svariem ir cēluši gan dižākie Latvijas un Eiropas spēkavīri, gan Mr.Visums Aivars Visockis, gan "spēkasieva" Jolanta Logina, gan pasaules čempioni un olimpiskie medaļnieki, gan arī Latvijas čempions sievu kalnā nešanā un daudzi citi.

Ja svēršanas pirmsākumos Bergmanis ar sarežģīto uzdevumu veiksmīgi galā tika viens pats, jo varenās bruņrupucienes svēra vien pussimts kilogramus, tad turpinājumā spēkavīram klājās arvien grūtāk.

Šogad Bergmanis aicinājis palīgā Kārli Bardeli, kurš airu laivā apairējis apkārt puspasaulei un sava ceļojuma laikā ne vienreiz vien saticies ar milzīgajiem ūdens bruņrupučiem, kā arī sacenties ar tiem airēšanas prasmēs.

Savvaļā šo bruņurupuču populācija no 250 000 dzīvnieku 16.gadsimtā samazinājās līdz 3000 pagājušā gadsimta 70.gados. Galapagu bruņrupuči sastopami Galapagu salās. No atsevišķas saliņas apdzīvojošajām 15 šo bruņrupuču pasugām piecas jau ir izzudušas. Iespējamais mūža ilgums tiem ir 150 un vairāk gadu.

Galapagu bruņrupucienes Trīna un Čelsija uz Rīgas zoodārzu no Čikāgas tika atvestas 1995.gadā. Bergmanis tās sāka svērt 2001.gada vasarā, kad varenie rāpuļi svēra vien ap 40 kilogramiem.

2019.gadā lielākā bruņrupuciene Trīna svēra 117 kilogramus, bet Čelsija - 90 kilogramus.

Stabils un prognozējams svara pieaugums pieaugušiem rāpuļiem vairs nav gaidāms un iespējamas nelielas svārstības. Kaut arī tiek uzskatīts, ka šīs sugas rāpuļu mātītes var sasniegt pat 150 kilogramu svaru, tā vairāk vērtējama kā teorētiska iespēja.

Dati par bruņrupucieņu svara izmaiņām ir vērtīgi, jo palīdz koriģēt viņu barības normas, ja svara pieaugums kļuvis pārāk straujš, vai laicīgi pamanīt iespējamās veselības problēmas, par ko liecinātu pārmērīgs svara zudums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide FOTO. Paskat tik! Lietuvā atrastas neredzētas formas baravikas

Lietuvas Švenčoņu rajona mežos kāds sēņotājs šonedēļ atradis gluži fantastiska paskata baravikas, vēsta portāla "Delfi.lt" vides izdevums "Grynas.lt".

Izklaide Pazīstams Latvijas IT forums jau 46. reizi pulcēs vadošos nozares pārstāvjus

Šī gada 25. septembrī notiks viena no lielākajām nozaru konferencēm Latvijā – Latvijas Datortīklu Skola (LDS), kas kopš 1997. gada Latvijā norisinās divas reizes gadā. Pandēmijas apstākļos pasākums notiks ONLINE formātā.

Izklaide Šonedēļ paziņos pretendentus uz "Spēlmaņu nakts" balvām

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 15.septembra plkst.15 paziņos pretendentus uz "Spēlmaņu nakts 2019/2020" balvām, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs.

Izklaide FOTO. Rebeka Koha nu dēvējama par Salsabil Ibrahimu un parāda kā viņai klājas

Bijusī svarcēlāja Rebeka Koha nu dēvējama par Rebeku Salsabil Ibrahimu un sociālajā vietnē Instagram turpina publiskot romantiskus foto par savu jauno dzīvi ar vīru Moazu.

Lasiet arī

Sabiedrība Tukumā atklās pasaules kultūras telpas "Tukku Magi" pagalmu
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien Tukuma sirdī, Pasta ielā 26, agrākajā Fermentu rūpnīcā, kas vēl senāk bijusi Zēberga spirta un iesala rūpnīca, norisināsies kultūras telpas "Tukku Magi" pagalma atvēršanas svētki un radošā iz...
Sabiedrība Torņkalna baznīcā notiks atvadīšanās no ozolkoka altāra, kas atgriezīsies Anglikāņu baznīcā
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien Torņakalna baznīcā notiks īpašs dievkalpojums, kurā notiks atvadīšanās no ozolkoka altāra, kas pēc 53 gadu kalpošanas Rīgas Lutera draudzē atgriezīsies savās mājās - Rīgas Anglikāņu Svētā Pes...
Sabiedrība Dobelē atzīmēs Kārļa Zemdegas Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa 80.gadskārtu
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien un rīt Dobeles iedzīvotāji ar īpašiem pasākumiem atzīmēs Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa 80.gadskārtu, kopš tas pirmo reizi tika atklāts Dobelē, un 24.gadskārtu kopš pieminekļa atjaunošanas, ...