• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


4.jūnijā sākas Pētera gavēnis. Ko tas nozīmē, un kas jādara šajā laikā?

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
noderes.lv 08:30, 04.06.2020

Pētera gavēnis sākas tieši septiņas dienas pēc Svētās Trijādības svētkiem un noslēdzas 11.jūlijā. Pētera gavēnis ir īpašs laiks gadā visiem kristiešiem. Jāzina, kas ir atļauts, un kas aizliegts gavēņa laikā, bet galvenais - tas ir šo noteikumu ievērošana.Pētera gavēnis skaitās pirmais vasaras gavēnis. Tas sagatavo visus pareizticīgos nozīmīgajiem svētkiem. Gavēnis tika noteikts par godu svētajiem apustuļiem Pēterim un Pāvelam. Tas sākas tieši septiņas dienas pēc Svētās Trejādības svētkiem, bet noslēdzas 11.jūlijā.

Ko drīkst darīt Pētera gavēnī

Gavēņa laikā drīkst un pat vajag lūgties. Svētie apustuļi Pēteris un Pāvels sirsnīgi lūdzās no dienas dienā, un lai kļūtu līdzīgi viņiem, cienot viņu piemiņu, baznīca aicina ticīgos arī pastiprināti skaitīt lūgšanas. Tāpat ir jālasa Svētie raksti, kas veicina ticības nostiprināšanos un atbilžu atrašanu uz svarīgiem dzīves jautājumiem. Ne mazāk svarīga nozīme ir palīdzībai citiem. Protams, to darīt nav obligāti, bet, lai pasargātu sevi un savu dvēseli no sirdēstiem, vajadzētu būt labsirdīgākiem pret cilvēkiem.

Pētera gavēņa laikā ir svarīgi svavu dvēseli turēt pieteicībā un mierā. Lūdzieties par mīlestību, lūdziet Dievam palīdzību ģimenes labklājībā un laimē, jo katrs pareizticīgais saprot, ka neviena, pat visstiprākā dvēsele nevar bez Dieva palīdzības. Tikai dāvājot mīlestību visiem un visam, kas ir jums apkārt, var saņemt patiesu Kristus uzticību un atbalstu.

Ko nedrīkst darīt Pētera gavēnī

Ir svarīgi zināt ne tikai to, ko var un vajag darīt lielajā Pētera gavēnī, bet arī saprast, ko kategoriski darīt nedrīkst

Gavēņa laikā norobežojieties no liekām tenkām, citu apspriešanas, no nepatīkamiem vārdiem un darbiem. Nevajag aizvainot apkārtējos cilvēkus, pat ja uzskatāt, ka zināt vairāk, un jūsu viedoklis vienmēr ir pareizs - neuzņemieties grēku, īpaši jau gavēņa laikā.

Ļoti svarīgi šajā laikā ir atturēties no televizora, īpaši ziņu, skatīšanās. Telefonu drīkst izmantot minimāli, bet vislabāk to ir atslēgt lūgšanu laikā.

Gavēņa laikā vislabāk būtu atrasties mājās mierā un klusumā, atturēties no braucieniem, komandējumiem un ceļojumiem. Mūziku, spēles un izklaides atlieciet līdz 11.jūlijam.

Strādāt gavēnī drīkst tikpat centīgi. Tas pats attiecas arī uz atpūtu. Vienkārši gulēt dīvānā un neko nedarīt ir aizliegts gavēņa laikā (ja vien neesat smagi slimi).

Protams, milzīga nozīme ir ēšanas, alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu ierobežojumiem apustuļu gavēņa laikā. Nodoties nāvējošām kaislībām nedrīkst ne gavēņa, bet arī jebkurā citā laikā. Izņēmums var būt tikai vīns, bet mazās devās uz svētkiem.

Kā redziet, pastāv ne tikai tās lietas, kuras gavēnī drīkst un vajag darīt, bet arī tādas, kas ir aizliegtas. Centieties ievērot visus šī gavēņa noteikumus, lai sagaidītu gaišos svētkus Pētera un Pāvela dienu ar tīru sirdsapziņu un vieglumu sirdī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ar grandiozu strūklaku šovu Rīgā darbu atsāks Lido Atpūtas centrs

Jaudīgs strūklaku šovs un krāšņs gaismas objekts "LIDO zieds" pievakarē un nakts stundās, mūzika, pārsteigumi un pasaules garšu ceļojums – pēc teju trīs mēnešu dīkstāves ar emocijām bagātu atklāšanas vakaru un aizraujošu programmu visai vasarai darbu atsāks Lido Atpūtas centrs Krasta ielā, Rīgā.

Izklaide Ikgadējā Rīgas restorānu nedēļa būs! Tā sāksies jau nākamnedēļ

Jūnija beigās sāksies ikgadējā Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) rīkotā restorānu nedēļa galvaspilsētā, informēja RTAB sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Izklaide Ne tikai šašliks. Lūk, trīs gardas receptes, ko pagatavot uz grila Līgo vakarā!

Lai gan vairums grilētāju vēl aizvien dod priekšroku tradicionālajam šašlikam, mūsdienās pieejamās grilētu ēdienu variācijas ir teju bezgalīgas. Grilēt var gandrīz jebko: dārzeņus, maizi, augļus, pat zefīru, ogas un jūras. Līgo svētkos blakus jau tradicionālajam pašu sietajam ķimeņu sieram un alum iesakām nogaršot ko netradicionālāku. Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Signe Meirāne un Liene Zemīte iesaka trīs receptes Līgo svētku grilam, kuras neatstās vienaldzīgas nevienas garšu kārpiņas.

Izklaide Latviešu multfilma saņem balvu Eiropas lielākajā animācijas festivālā (+VIDEO)

Latviešu režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" saņēmusi balvu Eiropas lielākajā animācijas festivālā Ansī, liecina festivāla mājaslapā publicētā informācija.

Lasiet arī

COVID-19 Lietuva ziņo par vēl 3 ar jauno koronavīrusu inficētajiem

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta trim cilvēkiem, sestdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Sports Liepājas basketbola klubu turpmāk stūrēs Viscokis-Rubenis

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Visockis-Rubenis oficiāli kļuvis par "Liepāja" vienības galveno treneri, vēsta klubs.

Ekonomika 17% mazo un vidējo uzņēmumu turpina strādāt attālināti, liecina aptaujas dati

No visiem telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" klientiem 17% klientu - mazie un vidējie uzņēmēji - turpina strādāt attālināti, liecina "Tet" veiktā aptauja.