• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pērn Latvijas Nacionālais teātris piesaistījis vairāk skatītāju

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 22:56, 24.05.2020

Pērn Latvijas Nacionālais teātris trijos spēles laukumos nospēlējis 568 izrādes, kas bija par 19 izrādēm mazāk nekā 2018.gadā, liecina teātra 2019.gada pārskats.


Avots: LETA

Teātra skatītāju skaits salīdzinājumā ar 2018.gadu bija pieaudzis par 2,76%, proti, teātra izrādes noskatījies 171 153 skatītāji. Pārskatā minēts, ka skatītāju skaita pieaugumu nodrošinājis Lielās zāles apmeklējuma pieaugums.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, pieaugošs pērn bijis pieprasījums pēc izrādēm mazajos spēles laukumos, kur pieprasījums ir lielāks par iespējamo piedāvājumu, norādīts teātra pārskatā.

Pagājušajā gadā Nacionālā teātra repertuārā bijušas 56 dažādas izrādes, tajā skaitā 28 latviešu oriģināldramaturģijas iestudējumi. Savukārt pirmizrādes piedzīvojuši 16 jauniestudējumi.

Pārskatā norādīts, ka Nacionālais teātris 2018./2019.gada sezonā piedalījies Kultūras ministrijas atbalstītajos Latvijas simtgadei veltītajos projektos, no kuriem režisora Valtera Sīļa izrāde "Tikšanās vieta 2.Pilsētas teātris", kas īstenota "Skolas soma" laikā, guvusi lielu atsaucību skolēnu vidū. Lielā pieprasījuma dēļ "Tikšanās vieta 2.Pilsētas teātris" izrādīta arī 2019.gada novembrī, Latvijas proklamēšanas gadadienas nedēļas laikā.

Teātra vadība ir pārliecināta, ka 2019.gadā Nacionālais teātris īstenojis mākslinieciski augstvērtīgu programmu, ko apliecinot 2018./2019.gada sezonas teātra balvas "Spēlmaņu nakts" 17 nominācijas un 11 saņemtās balvas, ieskaitot "Grand Prix", ko saņēma režisora Elmāra Seņkova izrāde "Pūt, vējiņi!".

Izrāde "Pūt, vējiņi!" bijusi 2019.gada spēlētākā, skatītākā un arī pelnošākā teātra izrāde. Tā nospēlēta 32 reizes, to apmeklējuši aptuveni 22 400 skatītāji. Izrāde nodrošinājusi ieņēmumus 355 218 eiro apmērā.

2019.gadā teātra kopējais apgrozījums bijis 5,1 miljons eiro, no šīs summas 2,1 miljons eiro bijusi valsts dotācija, 2,2 miljoni - teātra ienākumi no pārdotajām biļetēm, bet kā pārējie ieņēmumi, ieskaitot papildfinansējumu projektu īstenošanai, norādīti 704 122 eiro.

Teātra valdes loceklis ir Jānis Vimba. Pērn teātrī strādājuši 285 darbinieki, kas ir par desmit darbiniekiem mazāk nekā 2018.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Liepājā atdzimis Krievijas cara vizītei par godu reiz celtais paviljons (+FOTO)

Īsākā laikā nekā pilsētas būvvalde vēlējusi, kā fēnikss no pelniem atkal atdzimis leģendām apvītais krievu cara vizītei par godu celtais paviljons Liepājā, Jūrmalas parkā, vēsta portāls irliepaja.lv. Senāk zināms gan kā "Ķeizara paviljons", gan kā "Banga", gan vēl citādos vārdos saukts, šoreiz tas kļuvis par ģimenes restorānu "Parka paviljons".

Izklaide Lauris Reiniks pamet Latviju un 360TV vairs nebūs redzams
Kanāla 360TV raidījuma "Pasaki to skaļi" vadītājs dziedātājs Lauris Reiniks nolēmis raidījumu uz laiku pamest un pazust no Latvijas, vēsta izdevums Privātā Dzīve.
Izklaide Elmārs Seņkovs par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju

Par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, šodien preses konferencē žurnālistus informēja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Izklaide Vairums iedzīvotāju mēdz vilties ceļojumu ieteikumos sociālajos medijos

Latvijā 71% iedzīvotāju vismaz reizi ir vīlušies ceļojumu ieteikumos, par kuriem iedvesma gūta sociālajos medijos, ceļotāju cerībām nesakrītot ar pieredzēto realitāti, liecina informācijas un komunikācijas (IKT) pakalpojumu sniedzēja SIA "Bite Latvija" veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Izklaide Nacionālā teātra izrādes šosezon varēs apmeklēt tikai vakcinētie

Latvijas Nacionālā teātra (LNT) izrādes jaunajā 103.sezonā klātienē varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinēti vai šo slimību pārslimojuši cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.

Izklaide Kairišs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu

Ņemot vērā, ka situācija ar Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu ievērojami neuzlabojas, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairšs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu.

Izklaide Dailes teātris līdz gada beigām pārtrauc izrādes

Dailes teātris līdz 29.decembrim pārtrauc iestudējumu publisku izrādīšanu, liecina paziņojums teātra mājaslapā.