• Dailis,
  • Herberts,
  • Umberts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


JRT ēkas pārbūves kopējās izmaksas lēš 34,5 miljonu eiro apmērā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 17:05, 26.04.2020

Kopējais finansējuma apmērs, kas paredzēts Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku Lāčplēša ielā pārbūvei, no 2013. līdz 2022.gadam sasniegs 34,5 miljonus eiro, liecina Finanšu ministrijas (FM) valdībai sagatavotās aplēses.


Avots: LETA

Valdība otrdien, 28.aprīlī, lems par finansējumu JRT ēku Lāčplēša ielā pārbūves, nomas maksas, papildu maksājumu, pārcelšanās un aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai. FM budžetā paredzētas ilgtermiņa saistības JRT ēku Lāčplēša ielā pārbūves izdevumu segšanai: 2020.gadā - 7,3 miljoni eiro, 2021.gadā - 8,3 miljoni eiro, 2022.gadā - 5,9 miljoni eiro.

Savukārt Kultūras ministrijas (KM) budžetā paredzēts finansējums JRT nekustamā īpašuma Lāčplēša ielā nomas maksas un papildu maksājumu segšanai. Tāpat paredzēts finansējums, lai varētu notikt pārcelšanās no teātra pagaidu mājvietas Miera ielas 58A uz Lāčplēša ielu. Aprīkojuma iegāde plānota 2022.gadā, tēriņiem nepārsniedzot 1,5 miljonus eiro.

VNĪ dots uzdevums minētā finansējuma ietvaros nodrošināt JRT ēku Lāčplēša ielā pārbūves pabeigšanu līdz 2022.gada 30.aprīlim, nosakot, ka plānotais nomas līguma sākuma termiņš ir 2022.gada 1.maijs.

Ja provizoriskie būvniecības izdevumi, tai skaitā tehnoloģiskā aprīkojuma iegādes un montāžas izdevumi, objektīvu vai ekonomiski pamatotu iemeslu dēļ mainīsies, kā arī ja tiks piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ēkas Lāčplēša ielā energoefektivitātes projekta īstenošanai, FM būs jāiesniedz Ministru kabinetā rīkojuma projektu par ilgtermiņa saistību precizēšanu.

Savukārt, ja netiks piešķirts ERAF finansējums ēkas Lāčplēša ielā energoefektivitātes projekta īstenošanai, FM būs jāiesniedz valdībā informatīvais ziņojums par kompensējošiem pasākumiem, lai neradītu negatīvu ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci.

Pēc būvniecības darbu pabeigšanas FM piecu mēnešu laikā būs jāiesniedz KM informāciju par nomas maksas un papildu maksājumu izdevumu precizēšanu atbilstoši VNĪ faktiskajiem nomas objekta pārvaldīšanas izdevumiem.

LETA jau vēstīja, ka VNĪ izsludinātajā iepirkumā JRT būvniecībai Lāčplēša ielā saņemti piedāvājumi no četriem būvuzņēmējiem.

Piedāvājumus JRT pārbūvei iesnieguši būvuzņēmēji - AS "LNK Industries", SIA "Ostas celtnieks", piegādātāju apvienība 3A, kuru veido SIA "Abora", SIA "Argus" un SIA "AB-rent", kā arī personu apvienība SBSC, kuras dalībnieki ir SIA "Skonto būve" un SIA "Skonto Construction". Par iepirkuma uzvarētāju un līguma summu varēšot runāt tikai pēc piedāvājumu izvērtēšanas.

JRT būvniecība notiks saskaņā ar teātra vajadzībām un pilnsabiedrības "Zaigas Gailes Birojs un Partneri" izstrādāto projektu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Talsos tapis Intaram Busulim veltīts muzikālais soliņš

Lai papildinātu Talsu pilsētas vidi un dažādotu tūrisma piedāvājumu, vienā no pilsētas pakalniem - Baznīckalnā - 14.maijā plkst.13 atklās muzikālo soliņu, informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Izklaide Kā izvēlēties svinīgu kleitu izlaidumam?

Pārliecinoši un spilgti sevi piesaka gada visgaidītākais brīdis, kad pavasaris ir nevien sajūtās, bet arī dabā . Strauji tuvojas vasasa, un kalendārā atzīmētie svētku un svinību datumi iegūst reālus apveidus. Svētkiem būt!

Izklaide Producents Juris Millers komentējis grupas Citi zēni uzstāšanos Eirovīzijā

Latvijas grupa "Citi zēni" Eirovīzijas dziesmu konkursā izdarīja labāko, lai arī nespēja iekļūt finālā, šādu vērtējumu sniedza producents Juris Millers.

Izklaide Pussy Riot dalībniece Aļohina, pārģērbjoties par kurjeru. aizbēgusi no Krievijas

Krievijas opozīcijas aktīviste un pankgrupas "Pussy Riot" dalībniece Marija Aļohina no mājas aresta Maskavā izbēgusi, pārģērbusies kurjerdienesta darbinieka formā, un arī pārējais stāsts viņas izkļūšanā uz Rietumiem atgādina spiegu romāna sižetu.

Lasiet arī

Izklaide Nacionālā teātra izrādes šosezon varēs apmeklēt tikai vakcinētie

Latvijas Nacionālā teātra (LNT) izrādes jaunajā 103.sezonā klātienē varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinēti vai šo slimību pārslimojuši cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.

Izklaide Kairišs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu

Ņemot vērā, ka situācija ar Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu ievērojami neuzlabojas, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairšs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu.

Izklaide Dailes teātris līdz gada beigām pārtrauc izrādes

Dailes teātris līdz 29.decembrim pārtrauc iestudējumu publisku izrādīšanu, liecina paziņojums teātra mājaslapā.