• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vai festivāli "Summer Sound" un "Positivus" notiks? Atcelts nekas nav!

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 08:15, 01.04.2020

Latvijas lielāko populārās mūzikas festivālu - "Summer Sound" un "Positivus" - liktenis ir atkarīgs no kopējās Covid-19 izplatības situācijas Eiropā un starptautiski noteikto ierobežojumi turpināšanās, sacīja festivālu rīkotāji.


Avots: LETA

Festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors sacīja, ka lēmumu par "Positivus" festivāla likteni pieņems, balstoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kopējo situāciju Eiropā un starptautiski noteiktajiem ierobežojumiem.

Viņš uzsvēra, ka pagaidām vēl nav pamata pieņemt gala lēmumu, jo ārkārtējā situācija nav pagarināta un ir noteikta līdz 14.aprīlim, tādējādi neskarot festivāla norises datumus - 17. un 18.jūliju.

Majors stāstīja, ka šobrīd lielākā daļa Eiropas festivālu plāno notikt, tāpēc arī "Positivus" festivāla likteni plānots izlemt vēlāk, skatot situāciju Latvijā, Eiropā un pasaulē kopumā.

Arī festivāla "Summer Sound" pārstāve Alise Pabērza pastāstīja, ka pasākuma rīkotāju komanda "izvairās pieņemt pārsteidzīgus gala lēmumus" un turpina sekot līdzi, kā situācija attīstās. "Summer Sound" rīkotāji tomēr cer, ka festivāls notiks paredzētajos datumos, proti, 24. un 25.jūlijā.

"Summer Sound" rīkotāji ņems vērā situāciju pasaulē un Eiropā, lai būtu pārliecināti, ka mākslinieki vispār var atlidot uz Latviju, jo vairums festivāla izsludināto mākslinieku ir ārzemnieki.

"Nākot tuvāk festivālam, mēs sekosim līdzi, kādi ir valdības rīkojumi un situācija pasaulē, jo līdzās pašmāju māksliniekiem festivālā uzstāsies arī mākslinieki no ārzemēm," sacīja Pabērza, norādot, ka darbs pie festivāla organizēšanas nav apstājies.

Jautāta, vai gadījumā, ja ierobežojumus valstī pagarinātu, piemēram, līdz 1.jūlijam, "Summer Sound" organizatori spētu līdz mēneša izskaņai nodrošināt tā norisi, Pabērza atbildēja apstiprinoši.

"Ja 1.jūlijā atceļ ierobežojumus, mēs būsim gatavi. Iespējams, tādā gadījumā varētu kaut kas mainīties, piemēram, būs jāievieš kādas jaunas higiēnas prasības. Mēs attiecīgi rīkosimies, lai viss noritētu droši, jo situācija ir tāda, kāda tā ir," iespējamos scenārijus ieskicēja Pabērza.

Arī Majors domā, ka teorētiski festivālu varētu noorganizēt, ja ierobežojumus atceļ mēnesi pirms tā, tomēr viņš uzsvēra, ka situācija nav atkarīga tikai no Latvijas puses, jo jāskatās arī uz ārvalstīm, no kurām būtu jāierodas festivāla mākslinikiem.

Runājot par to, kā festivāla norisi varētu ietekmēt tas, ka, piemēram, Latvijā atceļ ceļošanas ierobežojumus, bet mākslinieka mītnes zemē neatceļ, Pabērza skaidroja, ka ar katru mākslinieku tiek slēgts atsevišķs līgums.

"Līgumā ir atrunāti dažādi punkti, ieskaitot, "force majeure" situācijas. Mēs nevaram ietekmēt to, ka, piemēram, festivālā ir jāuzstājas dīdžejam no Francijas, bet viņš netiek ārā no valsts," skaidroja Pabērza.

Pabērza piebilda, ka nepārtraukti notiek saziņa ar mākslinieku menedžmentu, visi saprot esošo situāciju un ir ļoti pretimnākoši. Visiem ir cerība, ka līdz vasarai situācija mainīsies uz labo pusi, ierobežojumi tiks atcelti un festivāls notiks, pauda Pabērza.

"Tomēr neko jau īsti nevar paredzēt. Vari gatavoties sliktākajam, bet cerēt uz labāko," pauda festivāla "Summer Sound" pārstāve.

Jau ziņots, ka XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiks pārcelti uz 2021.gadu.

Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide VIDEO. Noklausies un noskaties - Intaram Busulim jauna, skaista dziesma!

Dziedātājs Intars Busulis un "Abonementa orķestris" publicējis jaunu dziesmu "Kad tu meitai bizes pīsi. (Kyrie eleison)".

Izklaide Modele Māra Sleja turpmāk būs dzirdama radio ēterā. Arī Mārtiņš Makreckis

No jūnija jauniešu multimediālās platformas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv komandai pievienojas jauni papildspēki: galvenā mūzikas redaktora amatā stājas mūzikas producents, dīdžejs Mārtiņš Makreckis, kurš plašāk zināms kā Makree, lat.bb.lv informēja Latvijas Radio. Tāpat radio ēteru bagātinās modeles un mediju personības Māras Slejas dienas programma, kuras balss būs dzirdama sākot ar jūliju.

Izklaide VIDEO. Pārsteidzošs Tautumeitu pirmais singls no gaidāmā albuma - Panama

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” vasaras iesākumā klausītājiem piedāvā savu jaunāko dziesmu “Panama”, kas ir pirmais singls no drīzumā gaidāmā albuma. Līdz ar jauno skaņdarbu, “Tautumeitas” prezentē arī videoklipu šai dziesmai, lat.bb.lv informēja grupas pārstāvji.

Izklaide Šodien - Vasarsvētki! Kas tie ir, un ko šajā dienā varam uzzināt par nākotni?

Šogad 31.maijā svinam Vasarsvētkus. Kam par godu patiesībā tos atzīmējam? Ielūkojamies vēsturē!

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima konceptuāli skatīs likumprojektus Covid-19 ssituācijas regulēšanai Latvijā pēc ārkārtējās situācijas
Rīga, 4.jūn., LETA. Saeima šodien konceptuāli skatīs likumprojektus, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā. Viens no tiem ir Covid-19 infe...
Sabiedrība Akciju cenas pieaug optimismā par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos
Ņujorka, 4.jūn., LETA--AFP. Akciju cenas pasaulē trešdien palielinājās, ko veicināja augošs optimisms par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos, investoriem fokusējoties uz Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu tālāku mīks...
Sabiedrība Notiks Durbes ezera pļavu dabas aizsardzības plāna apspriešana
Rīga, 4.jūn., LETA. No šodienas līdz 19.jūnijam notiks dabas liegumam ''Durbes ezera pļavas'' dabas aizsardzības plāna attālinātā sabiedriskā apspriešana, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".  Ar...