RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rīgas Krievu teātra direktore Bjorka skarbi kritizē "Spēlmaņu nakti"

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
lat.bb.lv 12:30, 28.11.2019 3

Pēc 23.novembrī notikušās ikgadējās "Spēlmaņu nakts" ceremonijas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka publiskā vēstulē pauž neapmierinātību par Čehova teātra pastāvīgu ignorēšanu teātra iekšējā saimē. Vēstulē Bjorka izsakās nevis par nomināciju vai balvu trūkumu, bet tieši Čehova teātra atzīšanu pašā ceremonijā, norādot, ka jau gadiem apbalvošanas pasākuma režijā un scenārijā tiekot ignorēta Čehova teātra esamība.Dana Bjorka raksta:

“Pēc daudzu iepriekšējo un arī šī gada „Spēlmaņu nakts” balvas pasniegšanas ceremonijas izskaņas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra kolektīvam palikusi rūgta pēcgarša. Taču šoreiz es kā teātra direktore vēlos paust šo faktu arī publiskajā telpā, jo situācijas korektas noklusēšanas modelis, kuru esmu pielietojusi praksē līdz šim, nav sniedzis vēlamo rezultātu.

Runa ir par Čehova teātra iekšējo pozicionēšanu Latvijas teātru saimē.

Tas liek uzdot nepatīkamus jautājumus ceremonijas organizatoriem un radošajai komandai – ar ko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir izpelnījies būt tādā negodā, ja runa ir par Latvijas nevis latviešu teātra svētkiem Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā? Gadu no gada vērot „Spēlmaņu nakts” balvas pasniegšanas ceremonijā režisēto “joku dueli” pārsvarā starp Latvijas Nacionālo teātri un Dailes teātri paliek aizvien garlaicīgāk, it īpaši, ja „Spēlmaņu nakts” notikums tiek uzsvērts kā kopīgi teātra svētki. Šī gada rīkotais pasākums nav izņēmums, tieši otrādi – labs piemērs aprakstītajiem apstākļiem, ar nelielu atšķirību, ka “joku divkauja” iemiesojās atpazīstamos mākslinieku tēlos.”

Bjorka vēstulē pauž neticību, ka valsts politiskais dalījumus “latviešos un krievos” ietekmētu arī kultūras telpu un norāda ne tikai uz Čehova teātrī strādājošo mākslinieku dažādību, teātri apmeklējošās publikas dažādību, bet arī uz latviešu teātros iestudētajiem krievu autoru darbiem.

Lasīt visus komentārus (3)

 • Tieši un skaidri par tēmu: 28.11.2019 18:44
  A Balts Čehova teātris veic milzīgu un nenogurstošu darbu starpkultūru integrācijā, uzsverot, ka kultūra, t.sk. teātris, ir vienojošais, bagātinošais un saliedējošais Latvijas sabiedrībā - tā tēātra direkrtore D.Bjorka ======================== Bet, ja mēs aktierus, režisorus, dramaturgus un scenāristus pieskaitām kultūras elitei, tad rodas elementārs jautājums: kāda integrācija, kāda saliedēšana var būt, ja visu pēcatmodas gadu laikā nav radusies NEVIENA krievu inteliģences, ne vienkārši krievu godīgu cilvēku, Latvijas patriotu grupiņa, kas iestātos nevis par vispārējām cilvēktiesībām, Šodien, 21:28 Atbildēt AA Balts par vispārējām cilvēktiesībām, nevis par mantiskām, sabiedriskām problēmām un lietām, bet gan par latvisku Latviju, par latviešu tiesībām savā vienīgajā dzimtenē un kopā ar latviešu patriotiem cīnītos pret agresīvo kremļa propagandu, pret tās satelītpartijām “Līdztiesība” "Saskaņa" un pret latviešus apvainojoši publisko 9.maija žūpošanu Uzvaras laukumā! Vai kāds zina tādu godīgo pilsoņu - krievu partiju? Ja nē, tad visa muldēšana par idiotisko integrāciju un sabiedrības saliedēšanu ir latviešu tautu apvainojoši nekaunīgi psrs okupantu stilistikas meli!
  Сообщить редактору Ответить
 • Atveriet acis 28.11.2019 18:25
  Gandrīz par tēmu Palasiet vēl arī "Kas Jauns" par krievu teātra vadones bjorkas čīkstēšanu,ka latviešu teātra "Spēlmaņu nalktī" šie nabadziņi nav atzīti, izcelti un ievēroti
  Сообщить редактору Ответить
 • Lapa 28.11.2019 15:50
  Kam dziedāt svešu dziesmu? Svešie.
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Kiviča topošā sieva Skulme paziņo, ka nelietojot ne grama alkohola vai sulas

Skandalozā mūziķa Andra Kiviča mīlniece Liene Skulme sociālajos tīklos atklājusi, kā viņai izdodoties izskatīties allaž tik lieliskiski. Sekotāji viņai allaž par to vaicājot.

Izklaide Likmes mainās! Bukmeikeri prognozējuši, kurš ir "X Faktora" galvenais favorīts

Aizvadītajā nedēļā mazliet pārsteidzoši šovu "X Faktors" pameta divas meitenes no Aijas Auškāpas komandas – Anna Krista Ostrovska, kā arī pēc nodziedātās glābējdziesmas – Elīna Evelīna Jansone. Savukārt otro nedēļu pēc kārtas simpātiju balvu ieguva jaunais un biklais dziedātājs – Klāvs Ozols, ko bukmeikeri šobrīd uzskata par galveno favorītu uz uzvaru “X faktorā”.

Izklaide Kivičs pēc laulības šķiršanas nāk klajā ar interesantu paziņojumu (+FOTO)

Skandalozais mūziķis Andris Kivičs publicējis dokumentu, kas apliecina šķiršanos no sievas Madaras un, turklāt nācis klajā ar interesantu paziņojumu, ka visi esot kretīni, tikai viņš nē.

Izklaide Atcelti visi Ziemassvētku koncerti: Pētersonam nopietnas veselības problēmas

Populārais dziedātājs Ingus Pētersons atcēlis decembrī plānoto mākslinieka 60 gadu jubilejai veltīto Ziemassvētku koncerttūri "Vienkāršais brīnums".

Lasiet arī

Sabiedrība VIDEO. Dombrava eksplodē tiešajā ēterā par naciķiem: "Nemuldi, ja?! Nožēlojami!"

Zvērināts advokāts Jānis Zelmenis RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", Nacionālo apvienību nosaucot par "naciķiem", lika burtiski eksplodēt Saeimas deputātam Jānim Dombravam.

Pasaule Itāļu viedoklis: Puse vēlas demokrātijas nomaiņu ar autoritāru valdību

48% itāļu atbalstītu parlamentārās demokrātijas nomaiņu ar autoritāru valdību, liecina piektdien publiskotā aptauja.

Sabiedrība Latvija atvadās no izcilā akadēmiķa Jāņa Stradiņa (+FOTO)

Šodien Torņakalna baznīcā notiks atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā akadēmiķa Jāņa Stradiņa un piemiņas dievkalpojums, informē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA).