• Rauls,
  • Rodrigo
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma par Māru Zālīti

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
lat.bb.lv 16:20, 11.11.2019

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte”. Režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā.“Viņa nav tikai viena forša latviešu sieviete, viņa ir ārkārtīgi liela mēroga sieviete. Un tas, ko es šajos gados esmu apbrīnojis, viņas spēju būt trauslai kā dzejniecei un rakstniecei, bet ārkārtīgi stiprai savā ģimenē. Tāds savienojums ir ļoti rets,” filmā teiks dzejnieces znots, aktieris Artūrs Skrastiņš.

Filmas veidotājus vilināja iespēja ieraudzīt dzejnieci tuvu – dokumentēt mirklī, kad rodas dzejolis. “Kad tā mazlietiņ noskrien taurenīši,” teiks dzejniece. Māra Zālīte nekad neteiks nepārdomātus vārdus un impulsa vadīta neies publikas priekšā – viņas uzrunas tautai vienmēr bijušas pārdomātas un izsvērtas, un tās aizķer klausītājus līdz kaulam. Viņa zina spēka vārdus, kas sapurina un liek domāt, tādēļ, ja sabiedrībā raisās diskusija par aktuālu tematu, ļoti iespējams, ka inteliģences viedokli vaicās Mārai. Filmā viņa atklās, kādas sajūtas tas raisa – būt sabiedrības modinātājai – un vai Māra vēlas tāda būt.

Rakstniece strādā pie jaundarba – lugas par Eduardu Smiļģi. Māra atzīst, ka teātra vide šobrīd viņai ir tuvāka nekā rakstnieku vide. Filmā Māra ļaus ieskatīties gan viņas teātra sajūtās un domās, gan atklās savu “bestselleru” – grāmatu “Pieci pirksti” un “Paradīzes putni” – tapšanas stāstus. Viņas pienākums bija uzrakstīt saviem mazbērniem par dzimtas piedzīvoto izsūtījumā Sibīrijā. Ģimene ir arī rakstnieces miers un spēks, un iespēja diskutēt ar lielajiem bērniem vai rotaļāties ar mazbērniem ir Māras oāze.

“Filma “Māras pusē” ir stāsts, kurā sajūtam gan Māras Zālītes viedumu, gan spēku, gan arī sievišķību un emocionālu trauslumu. Tajā pašā laikā filma ir arī atgādinājums mums turēties pie pamatvērtībām – ģimenes, tautas, savas valsts,” norāda Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle. “Ir svarīgi, ka mēs dokumentējam Latvijas viedākos cilvēkus, kuri stiprina tautu visos laikos, lai cik sarežģīti tie nebūtu,” uzsver Ieva.

Latvijas Televīzijas dokumentālo filmu veidojusi režisore Zita Kaminska, scenārija autore Ilze Strenga, operatori Aldis Šēnbergs, Jānis Dzilna un Normunds Pavlovskis, montāža – Ģirts Ģērmanis, skaņu režija – Diāna Pāvilsone. Producenti – Ieva Rozentāle, Artis Dobrovoļskis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Kas manā sēņu grozā? Dabas muzejā notiks izzinošs pasākums ģimenēm ar bērniem

Septembra ģimenes diena notiks sestdien, 26.septembrī, un veltīta sēņu tēmai – mazie dabas pētnieki aplūkos ekspozīciju „Latvijas augi un sēnes” un kopā ar muzeja speciālistiem un vecākiem pildīs uzdevumu grāmatiņu.

Izklaide Jauno latviešu krimināldrāma Maiņa. Kā to vērtē sabiedrībā zināmi cilvēki?

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvoja režisora Reiņa Kalviņa pilnmetrāžas krimināldrāma "Maiņa". Uz pirmizrādes pasākumu 18.septembrī kinoteātrī "Splendid Palace" bija ieradušies filmas veidotāju komanda un sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri augstu novērtējuši veiksmīgo kopdarbu un spēlfilmas stāsta dokumentalitāti, atklājot skatītājam to, kas ikdienā notiek tepat līdzās, taču ko vairums sabiedrības izvēlas neredzēt. Tā ir pirmā latviešu spēlfilma, kas nonāk kinoteātros pēdējā pusgada laikā.

Izklaide Puntulis centies atrunāt konkursa uzvarētāju no darba Brīvdabas muzejā

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) centies pārliecināt Latvijas Etnogrāfiskā muzeja direktora amata konkursa līderi Unu Sedlenieci atteikties no amata, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks".

Izklaide Ķīpsalā norisinās dāmu garderobju izpārdošanas pasākums Andele Mandele Grand

Izstāžu hallē "Ķīpsala" norisināsies dāmu garderobju izpārdošanas pasākums "Andele Mandele grand", aģentūru LETA informēja organizatore Līva Jaunozola.

Lasiet arī

COVID-19 Pauž bažas par Covid-19 upuru skaita pieaugumu Eiropā

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ceturtdien brīdinājis par Covid-19 upuru skaita pieaugumu septiņās Eiropas Savienības (ES) valstīs, uzsverot, ka tas ir pamats lielām bažām.

COVID-19 "Forevers" sakarā ar Covid-19 uzliesmojumu pats vedīs darbiniekus uz darbu

Ņemot vērā, ka trīs uzņēmuma ražotnēs 19 darbiniekiem atklāta inficēšanās ar Covid-19, no šodienas pārtikas ražotājs "Forevers" organizē transportu saviem darbiniekiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību konsultante Inga Galkina.

COVID-19 Latvijā veidos ar Covid-19 slimo personu uzraudzības informācijas sistēmu

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz Covid-19 izplatības draudu mazināšanai un personu, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, uzraudzības nodrošināšanai izmantot jaunu informācijas sistēmu.