RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


VIDEO. Grupai "Jumprava" jauna dziesma un klips - gluži kā 80-ajos!

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
lat.bb.lv 10:12, 08.11.2019

Grupas Jumprava dziesmai “Strīds” tapis videoklips, lat.bb.lv informēja grupas pārstāvji. Filmēšanai izmantota vecā Betacam Jura Podnieka kamera un klips filmēts vecajā 4:3 formātā. Par ko ir šis stāsts?


Avots: Youtube

Pēc ilgāka pārtraukuma grupas Jumprava puiši stājās kameras priekšā, lai Dagmāras Legantes režijā taptu dziesmas “Strīds” videoklips. Tajā atspoguļota strīda situācija, kurā nav risinājuma. Tā ir situācijas pirmā fāze – kas notiek, kad strīdā ir emocionālais sprādziens. Bez atrisinājuma. Šis strīds ir process, darbība. Bet tas nav situācijas atrisinājums. Dziesmas vārdi, kas sakompilēti no dažādiem Ritvara Dižkača dzejoļiem, visu izsaka un paskaidro.

“Kā ir taisīt video grupai Jumprava un vēl pirmo reizi? Tas ir kā uzvilkt visas nervu stīgas līdz pēdējam! Tas ir dzīvot uz pilnu klapi un sagaidīt pilnu enerģijas atdevi atpakaļ. Tas ir tā, ka tu atdod daļu savas enerģijas, laika un dzīves, lai noķertu grupas laiku un enerģiju nelielā klipā. Es vēlējos, lai tas izdodas un visa komanda ir uz šīs nots. Mēs visi pukstam vienā pulsā – Jumpravas pulsā, lai radītu jaunas emocijas,” atklāj videoklipa režisore Dagmāra Legante.

Filmēšanā piedalījusies arī Ilva Centere, kas spēlē Nacionālā teātra izrādē “Zem diviem karogiem”. Viņas klātbūtne videoklipā izvēlēta, jo caur šo izrādi Ilva ir iepazinusi grupas Jumprava stilu, mūziku un priekšvēsturi.

Dziesmas videoklipa filmēšanai izmantota vecā Betacam Jura Podnieka kamera. Operators Valdis Celmiņš izvēlējies videoklipu filmēt vecajā 4:3 formātā, nevis mūsdienu platekrāna formātā, jo ar to vēlējās izcelt laika atšķirības.

“Laikā, kad hipsteri un mileniāļi koķetē ar 80.gadu estētiku, likās, ka grupai "Jumprava" savā 35 gadu jubilejā arī būtu jauneklīgi jāpadauzās ar šī perioda formu. Tādēļ izvēlējāmies ļoti mūsdienīgi tehniskajam grupas filmējumam pretstatīt inscenējumus, kas filmēti ar leģendāro Jura Podnieka videokameru. Izmantojām vizuālos līdzekļus, kuri palikuši atmiņā no tā laika latviešu un pasaules mūzikas video – spēcīgas gaismas, dūmi, krāšņi tērpi, drosmīgs grims un teatrāla aktierspēle,” stāsta video operators Valdis Celmiņš.

Šis ir stāsts par strīdu, kuru piedzīvojam mēs visi. Strīds var atrisināties, bet var arī ilgt mūžīgi un neatrisināties nekad... Nekad, jo to urda un kultivē daļa no mums. Mēs visi reiz esam bijuši strīda pamats un visi reiz esam to izdzīvojuši līdz sakāvei.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Smagā avārija Ventspilī: sākts kriminālprocess, slimnīcā 2 bērni un 2 policisti

Jau vēstīts, ka sestdien notikusi smaga automašīnu sadursme Ventspilī. Policijas pārstāve Gita Gžibovska svētdien apstiprinājusi, ka cietuši divi Valsts policijas darbinieki un divi bērni.

Sabiedrība NBS komandieris brīdina: Latviju neapdraud tikai Krievija, bet arī citas valstis

Latvija savā aizsardzības koncepcijā nedrīkst pieņemt, ka tai var būt tikai viens potenciālais pretinieks, intervijā Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotajā portālā "Sargs.lv" norādījis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Virpuļviesulis kapsētā: Valdība dos naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā valdība plāno piešķirt 6784 eiro, liecina Ministru kabineta otrdienas, 19.novembra, sēdes darba kārtība.

Sabiedrība VIDEO. Vēl viena traģēdija uz šosejas pie Rīgas; atkal bojā gājis cilvēks

Vieglās automašīnas un baļķvedēja sadursmē Ropažu novadā gājis bojā cilvēks, bet vēl viens cietis, apliecināja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Sabiedrība Traģiski: Ventspilī pazudusī sieviete atrasta mirusi (+FOTO)

Ventspilī bezvēsts prombūtnē esošā pensionāre Aleksandra Korņejeva atrasta mirusi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Noskaidrots, kā iedzīvotāji vērtē gūstamo profesionālo un augstskolu izglītību

Lielākā daļa jeb 54% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības saturs aroda un profesionāli tehniskajās skolās un augstskolās atbilst darba tirgus prasībām, liecina sadarbībā ar pētījumu centru SKDS tapušais Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Sabiedrība Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētājiem bloķēs maksājumus

Atbildīgās iestādes plāno bloķēt maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu organizētajiem.

Sabiedrība Džemmas Skulmes dēls atklāj, ko māksliniece nepaspēja izdarīt

"Pēdējais laiks mammai bija ļoti smags, bet viņa centās to slēpt," atklājis mākslinieces dēls Juris Dimiters atklājis. Kā vēstīts, vasarā Skulme, neveiksmīgi pakrītot, salauza gūžas kaulu. Kad pēc operācijas jau sāka staigāt, vēlreiz krita, salauza otru gūžu, un pēc otrās operācijas vairs neizdevās atlabt.

Sabiedrība Smagi cietuši, no gūtajām traumām miruši - konkrētu pārkāpumu sekas uzņēmumos

Valsts darba inspekcija (VDI) par būtiskiem darba aizsardzības prasību pārkāpumiem, kas rada paaugstinātu risku nodarbināto drošībai, veselībai un dzīvībai, sodījusi 23 uzņēmumus - vairākos no tiem strādājošie smagi cietuši vai no gūtajām traumām miruši, liecina inspekcijas publiskotais pārskats par šī gada pirmo pusgadu.