• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Restorāni un viesnīcas ceļ trauksmi: jāpārskata darbaspēka nodokļi!

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:26, 20.09.2022

Pirmdien, pēc diskusijas ar 14.Saeimas deputātu kandidātiem Latvijas Restorānu biedrības (LRB), Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA), Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA), kā arī Latvijas Kongresu biroja biedri secinājuši, ka lai saglabātu nozares konkurētspēju Baltijas līmenī, ir nepieciešams pārskatīt darbaspēka nodokļus, aģentūru LETA informēja LRB.


Avots: LETA

Tāpat diskusijās laikā tika apspriesti arī citi ēdināšanai, viesmīlībai un tūrisma nozarei svarīgi jautājumi - pazeminātā PVN piemērošana, energoresursu pieejamība, darbaspēka trūkums un tūristu piesaiste.

Pēc biedrībā paustā, diskusijas laikā lielākā daļa politiķu atzina, ka, lai Latvija nākotnē saglabātu savu konkurētspēju vismaz Baltijas līmenī, būtu jāpārskata darba spēka nodokļi. Tāpat jau tuvākajā laikā politiskajā dienaskārtībā neizbēgami varētu nonākt jautājums par energoresursu cenu nofiksēšanu un kompensācijas mehānismiem uzņēmējiem, kā arī pazeminātā PVN piemērošanu viesmīlības un ēdināšanas nozarei.

Vienlaikus biedrībā skaidro, ka diskusijā lielākā daļa dalībnieku sliecās piekrist viedoklim, ka, neraugoties uz Covid-19 klātesamību, vairs nedrīkst ieviest tik drastiskus ierobežojumus, kas draud ar masveida uzņēmēju bankrotiem.

Biedrībā uzsver, ka ēdināšana, viesu izmitināšana un tūrisms ir to nozaru vidū, kuras ir visvairāk cietušas tieši no Covid-19 pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem. Tikpat aktuāls izaicinājums ir arī Krievijas-Ukrainas karš, kas būtiski skar nozari. Vienlaikus eksperti atzīmē, ka nozares potenciāls joprojām ir ļoti liels, un tās tiešo un netiešo eksporta ieņēmumu potenciāls ir apmēram viens miljards eiro.

Diskusijā piedalījās Ints Dālderis (JV), Raimonds Lazdiņš (KuK), Juris Pūce (AP), Ainārs Šlesers (LPV), Gatis Eglītis (K), Ļubova Švecova (SV), Skaidrīte Ābrama (P), Artūrs Butāns (NA), Kaspars Ģirģens (R) Normunds Audzišs (ZZS) un Igors Pimenovs (S).

LRB dibināta 2017.gada nogalē, lai aizsargātu Latvijas restorānus un palielinātu to konkurētspēju.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valdība sniegs papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ziemas sezonā

Valdība otrdien, 26. septembrī, atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, iekļaujot tajā papildu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.

Ekonomika Latvijā 49% iedzīvotāju uzskata 1 un 2 centu monētas nav nepieciešamas

Latvijā veiktajā atpaujā 49% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 43% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā jaunākā "Maksājumu radara" dati.

Ekonomika PTO ģenerāldirektore: Pasaule virzās uz globālu recesiju

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektore Ngozi Okondžo-Iveala otrdien brīdināja, ka pasaule virzās pretī globālai recesijai, ņemot vērā vairākas vienlaicīgas krīzes.

Ekonomika Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Lasiet arī

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.