• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ledus halles uz izdzīvošanas robežas - ne viena vien var pārtraukt darbu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:02, 20.09.2022

Bez valsts atbalsta neviena vien ledus halle var pārtraukt darbu, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Ledus haļļu asociācijas vadītājs Ēriks Miļuns.


Avots: LETA

Viņš norādīja, ka elektrība ir ledus haļļu lielākā izdevumu pozīcija un, lai gan lielākoties visās ledus hallēs ledus īres maksa ir palielināta, tā nekompensē elektrības cenu kāpumu.

"Šīs lietas neatrisināšana var novest pie visas sistēmas un visu iepriekšējo sasniegumu zuduma," pauda Miļuns.

Viņš norādīja, ka lielo izmaksu dēļ darbību varētu pārtraukt neviena vien ledus halle, arī nesagaidot gada beigas. "Ja nebūs atbalsta, neviena vien halle var aizvērties," sacīja Miļuns, piebilstot, ka apdraudētas ir arī pašvaldību ledus halles, jo esošie izdevumi ir lielāki nekā atvēlētais budžets.

Pēc Miļuna teiktā, ir svarīgi tuvākajā laikā rast vismaz īstermiņa risinājumu.

"Ļoti svarīgi tuvākajā laikā, nevis kaut kad tālā nākotnē, rast vismaz īstermiņa risinājumu, bet pēc tam arī ilgtermiņa risinājumu," viņš sacīja.

Tostarp asociācijas vadītājs minēja, ka īslaicīgs ātrākais risinājums būtu dotācija, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšana, bet ilgtermiņā pašvaldības varētu īrēt ledu pa dienu, lai nodrošinātu slidošanas apmācības.

Viņš arī atzīmēja, ka bērnu skaits, kuri apmeklē sporta nodarbības ledus hallēs, jau Covid-19 pandēmijas laikā samazinājās, kā arī esošo izmaksu pieaugumu ne visi vecāki var atļauties, jo ne visur ir pašvaldību atbalsts.

"Ilgtermiņā tas atstās zināmu iespaidu, tāpēc ir jādara viss, lai arī turpmākajos gados mēs varam lepoties ar sportistu sasniegumiem," sacīja Miļuns.

Jau vēstīts, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē deputāti otrdien spriedīs par ledus haļļu darbību energokrīzes apstākļos.

Hokeja haļļu un baseinu īpašnieki iepriekš ir norādījuši uz būtiskām problēmām nodrošināt šo iestāžu funkcionēšanu būtiski pieaugušo elektrības cenu apstākļos, kas līdz ar to ir palielinājušas uzturēšanas izmaksas.

Komisijas sēde sāksies plkst.8.30. Tā noritēs daļēji attālināti - gan videokonferences formātā, gan Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 16. Piedalīties sēdē ir aicināti iesaistīto institūciju pārstāvji.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā 49% iedzīvotāju uzskata 1 un 2 centu monētas nav nepieciešamas

Latvijā veiktajā atpaujā 49% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 43% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā jaunākā "Maksājumu radara" dati.

Ekonomika PTO ģenerāldirektore: Pasaule virzās uz globālu recesiju

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektore Ngozi Okondžo-Iveala otrdien brīdināja, ka pasaule virzās pretī globālai recesijai, ņemot vērā vairākas vienlaicīgas krīzes.

Ekonomika Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Ekonomika Kļuvis oficiāli zināms, kurš par 125 miljoniem eiro būvēs Liepājas cietumu

Iepirkuma komisija ir atzinusi SIA "Citrus Solutions" par uzvarētāju konkursa procedūrā ar sarunām par jaunā Liepājas cietuma kompleksa būvniecību, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Lasiet arī

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.