• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


"Kurbada" šefs: "Nav pirmā reize, kad degvielas cenas šādi ir mainījušās"

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:35, 20.09.2022

Lai gan šis laiks ar karu Ukrainā un energoresursu cenu pieaugumu transporta nozarei ir izaicinošs, pārvadājumu tirgus pielāgosies jaunajai situācijai, un negatīva ietekme uz nozari nebūs, intervijā aģentūrai LETA teica automašīnu transportētāja "Kurbads" valdes priekšsēdētājs Andis Pikāns.


Avots: LETA

Viņš skaidroja, ka "Kurbadam" tūlīt būs 30 gadi, un uzņēmums ir pārdzīvojis divas krīzes. Kā norādīja Pikāns, ekonomiskās krīzes ir vairāk vai mazāk prognozējamas, bet citādāk ir ar karu.

Pikāns norādīja, ka daudzi nebija gatavi Krievijas iebrukumam Ukrainā, turklāt šobrīd vēl nevar paredzēt, kā viss izvērtīsies tālāk.

"Tādēļ tas ir izaicinoši pirmām kārtām cilvēku dzīvību dēļ, kas ir vissvarīgākais, kā arī tā dēļ, kā tas cilvēkus ietekmē mentāli gan kara zonā, gan šeit," teica Pikāns, piebilstot, ka tikai pēc tam ir runa par energoresursiem, kuri ietekmē biznesu un ekonomiku.

Viņš uzsvēra, ka liels jautājums ir par to, kā pēc šī visa pastāvēs un mainīsies pasaules ekonomika, un piebilda, ka, protams, arī "Kurbads" atkarīgs no energoresursiem.

Runājot par straujo degvielas cenu pieaugumu un tā ietekmi uz uzņēmumu, Pikāns stāstīja, ka šī nav pirmā reize, kad degvielas cenas šādi ir mainījušās, un "Kurbads" ir pieredzējis arī iepriekšējo degvielas cenu krīzi un bija tai gatavs.

"Šis lēciens gan bija tik straujš, ka, protams, tas bija sāpīgi," teica Pikāns, skaidrojot, ka uzņēmumam ir līgumi, kur klauzula par degvielas cenu izmaiņām ir iestrādāta iekšā, bet bija arī tādi līgumi, kur tās nebija. "Tad tās ir smagas un sarežģītas sarunas ar otru pusi, lai skaidrotu situāciju, lai viņi izprastu to. Daļa izprata situāciju un piekrita ieviest līgumos degvielas cenu klauzulu un attiecīgi celt pakalpojuma cenrādi. Bija arī tādi, kas teica, ka tā nav mūsu problēma, tā ir jūsu problēma," stāstīja "Kurbada" vadītājs, piebilstot, ka tādu gan bija maz. Viņš skaidroja, ka jautājuma sakārtošanai bija vajadzīgs viens līdz divi mēneši, protams, tas bija finansiāli sāpīgi, jo uzņēmumam nācās segt degvielas cenu radītos mīnusus vieniem pašiem.

Pikāns teica, ka jau ir redzams, ka tirgus pielāgojas un ir elastīgs. Viņaprāt, tas neatstās kaut kādu negatīvu ietekmi uz pārvadājumu nozari, jo vilvēki vienkārši pieradīs pie cenām.

"Tad, kad degviela maksāja ap vienu eiro litrā, cilvēki uz jautājumu, vai jūs brauksiet ar automašīnu, ja degviela maksās divus eiro, atbildēja: nē, nekādā gadījumā, tad es braukšu ar sabiedrisko transportu vai riteni! Tagad mēs redzam, ka realitātē tā nav," uzsvēra Pikāns, piebilstot, ka cilvēki izvēlas komfortu, pie kura ir pieraduši, un viņi ir gatavi par to maksāt. Lai gan ir daļa, kura nebrauc, vairākums to turpina darīt. "Arī pārvadājumu tirgus situācijai pielāgojas," teica Pikāns.

Jau vēstīts, ka SIA "Kurbads un Ko" apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,299 miljoni eiro, kas ir par 22,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 79,9% - līdz 1,68 miljoniem eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 152 224 eiro. "Kurbads un Ko" pieder SIA "11k holdings", kuras īpašnieks ir Andis Pikāns.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valdība sniegs papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ziemas sezonā

Valdība otrdien, 26. septembrī, atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, iekļaujot tajā papildu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.

Ekonomika Latvijā 49% iedzīvotāju uzskata 1 un 2 centu monētas nav nepieciešamas

Latvijā veiktajā atpaujā 49% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 43% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā jaunākā "Maksājumu radara" dati.

Ekonomika PTO ģenerāldirektore: Pasaule virzās uz globālu recesiju

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektore Ngozi Okondžo-Iveala otrdien brīdināja, ka pasaule virzās pretī globālai recesijai, ņemot vērā vairākas vienlaicīgas krīzes.

Ekonomika Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Lasiet arī

Veselība Jautājam speciālistam. Ko darīt ar iepelējušu maizi?

Iepērkos reizi nedēļā, jo biežāk uz veikalu netieku. Dzīve iemācījusi nebūt izšķērdīgam. Esmu redzējis kā tēvs nedaudz iepelējušu maizi (tieši pelējuma vietu) nogriež un lieto uzturā un par savu veselību nesūdzas. Bet tagad klausos, ka pelējuma sēne ir bīstama veselībai. Vai tas atbilst patiesībai?

Arnolds

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.