• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pazīstamā gaļas pārstrādes uzņēmuma Marno pastāvēšana apdraudēta?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 16:14, 19.09.2022

Latvijas iedzīvotājam piederošā gaļas izstrādājumu ražotāja SIA Marno izdzīvošana ir apdraudēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzliktā soda dēļ, apgalvo uzņēmums.Lai gan uzņēmumam ir tiesības apstrīdēt uzlikto sodu gan VID ģenerāldirektoram, gan tiesā, VID jau arestējis SIA Marno naudas maksājumus, ko uzņēmums saņēmis un saņem no saviem pircējiem un pasūtītājiem . VID uz savu kontu saņems apmēram 500 000 eiro no Rimi un Maxima par SIA Marno piegādāto preci.

SIA Marno vērsies ar atklātu vēstuli pie finanšu ministra Jāņa Reira. Vēstuli ministram uzrakstījuši arī uzņēmuma darbinieki. VID sodījis SIA Marno par, pēc VID domām, fiktīvu zemes un ēkas nomas līgumu. Lai gan pievienotās vērtības nodokli par nomas maksu izīrētājs jau pārskaitījis valsts budžetā, VID to prasa maksāt vēlreiz SIA Marno, kurš šo summu deklarējis kā priekšnodokli.

Lai gan VID auditu pēc likuma atļauts veikt par pēdējiem trim gadiem, šogad veiktajā auditā SIA Marno pētīti pat 20 gadus veci dokumenti. Iepriekšējos auditos VID nekādus pārkāpumus SIA Marno darbībās nav saskatījis, bet šogad pēkšņi, radot iespaidu, ka sodu tiek mēģināts uzlikt par katru cenu un ir bijis kāds rīkojums no augšas darīt visu, lai sodītu šo uzņēmumu, apšaubīts zemes un ēkas nomas līgums. Iemesls, kādēļ ražotne atrodas uz nomātas zemes un īrētā īpašumā, veidojies vēsturiski un jau pirms desmit gadiem. Sākotnēji zeme un ēka piederēja SIA Marno īpašniekam Sergejam Izotovam.

Tā kā uzņēmums par saviem līdzekļiem rekonstruēja ēku, pielāgojot ražošanas vajadzībām, Izotovs noslēdza ar SIA Marno līgumu, ka līdz 2015.gadam zemes nomas maksa nav jāmaksā. Taču 2012.gadā viņš atrada uzņēmumam pircēju, kurš vēlējās iegādāties visu ražotni, ieskaitot tehnoloģijas, receptūru, kā arī ēku un zemi. Īpašnieks slēdza līgumu par nekustamā īpašuma pārdošanu. Vienlaikus ar pircēju bija panākta vienošanās par visa kompleksa iegādes kopējo cenu, tādēļ Izotovs noteica, ka zemes un ēkas cena ir par vienu eiro zemāka nekā cena, par kuru viņš šo īpašumu nopirka, bet pārējo summu noteica par ražotni.

Diemžēl darījums neizdevās pilnībā. Pircējs iegādājās zemi, bet no ražotnes iegādes atteicās. Zemes pārdošanas līgumā nebija minēts, ka līgums stājas spēkā tikai tādā gadījumā, ja tiek izpildīts arī ražotnes iegādes nosacījums. Līdz ar to zeme un ēka pārgāja citas personas īpašumā, bet ražotnes jeb SIA Marno īpašnieks palika Izotovs. No 2015.gada SIA Marno bija jāsāk veikt zemes un ēkas nomas maksājumi, ko uzņēmums arī darīja un ko VID uzskata par fiktīviem.

VID darbinieki nemaz neesot centušies ieklausīties un iedziļināties SIA Marno amatpersonu sniegtajos paskaidrojumos, bet par katru cenu vēlējušies uzlikt soda naudu. Papildus nomaksai valsts budžetā VID aprēķināja nodokļu maksājumus pavisam kopā 675 951,79 eiro apmērā, proti, pievienotās vērtības nodokli un uzņēmumu ienākuma nodokli 445 226,03 eiro apmērā, tas ir, PVN tādā apmērā, kādā uzņēmums jau samaksāja budžetā, kā arī nokavējuma naudu par nesavlaicīgu nodokļu nomaksu 101 960,85 EUR apmērā.

Tāpat VID ieskatā uzņēmums par izdarīto nodokļu pārkāpumu papildus tam sodāms ar soda naudu 128 764,91 eiro apmērā. Uzņēmumam nepietiek apgrozāmo līdzekļu, bet uzņēmums turpinās ražot un piegādāt preci cik ilgi tas būs iespējams un turpinās cīnīties par taisnību, jo uzskata VID lēmumu par negodīgu un nepamatotu. SIA Marno darbinieki ir īpaši satraukti par šo situāciju, jo uzņēmums visu laiku bijis kā drošības garants, ka varēs samaksāt komunālos maksājumus un citus rēķinus, jo algas vienmēr maksātas laikus, bet līdz ar VID uzlikto arestu kompānijas maksājumiem, apdraudēta ir arī algu izmaksa.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā šobrīd darbojas 220 sociālie uzņēmumi

Šī gada septembrī Latvijā bija aktīvi 220 sociālie uzņēmumi ar 1200 darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Ekonomika Cūkgaļas cena Latvijā par 35,9% lielāka nekā pirms gada

Cūkgaļas cena Latvijā šogad jūlijā bija vidēji par 35,9% lielāka nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada un par 3,3% lielāka nekā šogad jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Madonā no novembra ūdens tarifi pieaugs par 23%

SIA "Madonas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. novembra pieaugs par 23% - līdz 3,53 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.