• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rīgas ostā šajā sezonā uzkrauti un nosūtīti 38 kuģi ar vietējo labību

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 23:05, 19.09.2022

No Rīgas ostas ar lauksaimniecības produktu jaunās ražas kravām šajā sezonā uzkrauti un nosūtīti 38 kuģi ar teju pusmiljonu tonnu vietējās labības produkciju, informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.


Avots: LETA

Līdz ar rudens iestāšanos un ražas novākšanas laiku Latvijas laukos, ostās augustā sākusies aktīva labības kravu apkalpošanas sezona, un Rīgas ostā jau šai sezonā pārkrautas kravas ar rapsi, kviešiem, zirņiem un kukurūzu.

Pēc apkalpoto kravu apjoma septembrī labības produktu kravas bija lielākā kravu grupa ostā, bet astoņos mēnešos - tā veidoja 10% no kopējā kravu apgrozījuma un bija ceturtā lielākā kravu grupa Rīgas ostas kravu portfelī.

Rīgas brīvostas pārvaldē skaidro, ka pēdējo gadu periodā Rīgas ostā vērojama stabila lauksaimniecības produktu kravu pieauguma tendence, ko veicinājusi arī Latvijas lauksaimnieku ienākšana ostā, 2021.gadā Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai "Latraps" iegādājoties ostas termināļa SIA "Alpha osta" kapitāla daļas.

"Latraps" valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks pauž, ka primārais pieņēmums, ka osta būs spēcīgs konkurētspējas elements uzņēmuma kopējā biznesa modelī, ir attaisnojies, un redzams, ka osta turpinās būt par ļoti svarīgu uzņēmuma stratēģijas sastāvdaļu.

Strīpnieks norāda, ka "Alpha osta" kā lauksaimniekiem līdzpiederoša osta var kļūt par vēl vienu konsolidācijas jeb apvienojošu elementu zemnieku sadarbībā un virzībā uz augstāku rentabilitāti lauksaimniecībā."Nav būtiski vai tā ir "Latraps" vai jebkura cita uzņēmuma osta - tā ir lauksaimnieku osta, un ar šādu attieksmi mēs arī aicinām zemnieku maksimāli izmantot šīs ostas pakalpojumus, uzsver Strīpnieks.

Aptuveni 30% no Latvijas graudkopju izaudzētā paliek Latvijā, pārējā tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm. Galvenie noieta tirgi šobrīd ir Āfrika - Uganda, Ēģipte, Nigērija, tāpat arī ES valstis - Nīderlande, Dānija un Lielbritānija.

Graudus, kas Rīgas ostā nonāk gan ar autotransportu, gan pa dzelzceļu, šogad krauj 13 terminālos abos Daugavas krastos. Saistībā ar Rīgas brīvostas pārvaldes veiktajām investīcijām ostas pieejas un kuģošanas kanāla padziļināšanā, ostā pēdējos gados var ienākt vēl lielāka izmēra kuģi kā līdz šim, kas uzņēmējiem dod iespēju ekonomēt uz pārvadājumu izmaksām.

Tāpat ik gadu aktīvi turpinās pašu stividoru investīcijas un ieguldījumi labības produktu uzglabāšanas kapacitātē un pārkraušanas jaudās, tā šogad, saskaņā ar stividorkompāniju sniegtajiem datiem, pieaugusi vēl par 300 000 tonnām gadā, šobrīd sasniedzot 7,5 miljonus tonnu gadā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valdība sniegs papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ziemas sezonā

Valdība otrdien, 26. septembrī, atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, iekļaujot tajā papildu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.

Ekonomika Latvijā 49% iedzīvotāju uzskata 1 un 2 centu monētas nav nepieciešamas

Latvijā veiktajā atpaujā 49% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 43% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā jaunākā "Maksājumu radara" dati.

Ekonomika PTO ģenerāldirektore: Pasaule virzās uz globālu recesiju

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektore Ngozi Okondžo-Iveala otrdien brīdināja, ka pasaule virzās pretī globālai recesijai, ņemot vērā vairākas vienlaicīgas krīzes.

Ekonomika Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Lasiet arī

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.