• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ar dīzeli lētāk... Elektromobiļu ātrās uzlādes stacijās cenas trīskāšojas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
Delfi 11:44, 19.09.2022

Pēc valdības izdarītajiem grozījumiem CSDD cenrādī, kas stājās spēkā 16.septembri, cena par uzlādi "e-mobi" uzlādes stacijās noteikta 0,53 eiro par minūti līdzšinējo 0,15 eiro vietā, vēsta "Delfi Auto".Pēdējo mēnešu laikā, strauji pieaugot elektroenerģijas cenām, CSDD ātrās uzlādes tīklā "e-mobi" elektromobiļa akumulatora rezerves papildināt bija bezmaz lētāk nekā no tradicionālās mājsaimniecības elektroligzdas. Tas tāpēc, ka CSDD nevarēja paaugstināt savu tarifu bez Ministru kabineta noteikumu grozījumiem, tomēr šobrīd tas ir izdarīts.

Tas nozīmē, ka ja samērā ekonomisks elektromobilis (piemēram, "Renault Zoe" vai "VW ID.3") uz 100 km patērē 15 līdz 20 kWh enerģijas un ja tas spējīgs uzņemt "e-mobi" tīkla maksimālo 50 kW uzlādes jaudu, līdz šim 100 km distance, lādējoties "e-mobi" tīklā, izmaksāja 2,7 līdz 3,6 eiro, tad šobrīd tie ir jau 9,54 līdz 12,72 eiro. Par šādu naudu var iegādāties 5,5 līdz 7,4 litrus benzīna, kas veido paritāti ar gana ekonomisku iekšdedzes automobili.

Smagāki un jaudīgāki elektromobiļi, piemēram, "Audi e-tron" vai "Porsche Taycan", braucot samērā dinamiski, patērē ap 30 kWh uz 100 km. Līdz šim elektroenerģija "e-mobi" tīklā šādam patēriņam izmaksāja ap 5,4 eiro, bet tagad – 19,08 eiro, par ko var iegādāties 11 litrus benzīna. Arī samērā dinamiska iekšdedzes dzinēja auto gadījumā tas veido paritāti ar elektroauto uzlādi "e-mobi" ātrās uzlādes staciju tīklā. Savukārt, ja elektromobilis nav spējīgs uzņemt pilno stacijas 50 kW uzlādes jaudu, piemēram, pirmo ražošanas gadu "BMW i3" vai "Nissan Leaf", tad elektroenerģijas izmaksas uz 100 km "e-mobi" tīklā iznāks vēl dārgākas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valdība sniegs papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ziemas sezonā

Valdība otrdien, 26. septembrī, atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, iekļaujot tajā papildu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.

Ekonomika Latvijā 49% iedzīvotāju uzskata 1 un 2 centu monētas nav nepieciešamas

Latvijā veiktajā atpaujā 49% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 43% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā jaunākā "Maksājumu radara" dati.

Ekonomika PTO ģenerāldirektore: Pasaule virzās uz globālu recesiju

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektore Ngozi Okondžo-Iveala otrdien brīdināja, ka pasaule virzās pretī globālai recesijai, ņemot vērā vairākas vienlaicīgas krīzes.

Ekonomika Piena cenas Latvijā - Zemkopības ministrija sniegusi jaunāko informāciju

Svaigpiena iepirkuma cena šogad jūlijā Latvijā bija 49,61 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 2,1% vairāk nekā jūnijā, savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju svaigpiena iepirkuma cena pieaugusi par 63%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Lasiet arī

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.