• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Igaunijas uzņēmums saules parkos Latvijā ieguldīs 30 miljonus eiro 2 gados

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 08:05, 16.08.2022

Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs SIA "Evecon", kas šobrīd aktīvi paplašina darbību visās Baltijas valstīs, saules parkos Latvijā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro 2022.-2023.gadā, pirmdien informēja SIA "Evecon" valdes priekšsēdētājs Gatis Lazda.

No description available.

"Evecon" Latvijā saskatot lielu potenciālu saules un vēja enerģijas nozares attīstībai. Uzņēmuma mērķis ir līdz nākamā gada beigām uzcelt sešus jaunus saules enerģijas parkus.

Ieguldījumi enerģētikā ir vēl būtiskāki, ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un nepieciešamību stiprināt enerģētisko neatkarību no ārējiem energoresursiem. Visa pasaule kopumā saprot, ka katrai valstij jākļūst neatkarīgākai enerģētikas jomā, un to, ka mūsu nākotne saistīta ar vienotiem Eiropas un Ziemeļvalstu elektrības tirgiem.

"Latvijā saskatām lielu potenciālu saules un vēja enerģijas nozares attīstībai, jo īpaši, pateicoties spēcīgajai vietējai komandai, kas šobrīd jau strādā ar aptuveni 30 projektiem. Uzņēmuma mērķis ir 2022. - 2023.gadā uzcelt sešus jaunus saules enerģijas parkus Latvijā, ieguldot 30 miljonus eiro," sacīja "Evecon" līdzīpašnieks Aivars Mēmets.

"Evecon" 10 saules elektrostacijās jau tiek ražota elektroenerģija. Viens no lielākajiem saules parkiem atrodas Valgas apkārtnē ar kopējo jaudu 10MW. "Latvija kā mūsu tuvākais kaimiņš bija dabiska izvēle uzņēmuma attīstībai. Esam arī izveidojuši teicamas partnerattiecības ar zemes īpašniekiem abās valstīs," pastāstīja "Evecon" līdzīpašnieks Mareks Megi, uzsverot, ka igauņu pieredzi iespējams efektīvi izmantot arī Latvijas tirgū.

"Kā visi esam pārliecinājušies, pieprasījums pēc enerģijas pieaug, kā arī turpinās pieaugt pāreja uz elektrotransporta izmantošanu. Kā papildus risinājumu redzam jaunas zaļās investīcijas saules, vēja un sistēmu tīkla balansēšanas pakalpojumos visās trīs Baltijas valstīs."

Igaunija beidzamo divu gadu laikā jau piedzīvojusi "saules enerģijas revolūciju", jaudām palielinoties no 100 MW līdz 500 MW.

""Evecon" aktīvi piedalās saules parku attīstīšanā un izbūvē. Redzam, ka saules parkos saražotajai enerģijai ir ietekme uz kopējo elektroenerģijas cenu, un šī gada saulainās vasaras dienas jau ļāvušas samazināt elektroenerģijas deficītu," izteicās Mēmets.

"Ņemot vērā gūto pieredzi un rezultātus, vēlamies iedrošināt arī Latviju spert nākamo soli. Lai nodrošinātu dinamisku izaugsmi, jaunās tehnoloģijas jāapgūst un procesi jāievieš visām iesaistītajām pusēm, tostarp tīklu operatoriem, regulatoriem, patērētājiem, zemes īpašniekiem un pašvaldībām."

Kā atjaunojamās enerģijas parku attīstītājs, SIA "Evecon" kā galveno priekšnoteikumu veiksmīgai attīstībai min skaidru nosacījumu nepieciešamību, lai būtu droši veikt jaunas investīcijas.

"Šodienas elektroenerģijas cenas noteikti neatspoguļo aktuālās atjaunojamo resursu ražošanas izmaksas, jo tās varētu būt daudz zemākas ilgtermiņā. Lai arī elektroeneģijas biržā cenas brīžiem ir augstas, pēc investīciju īstenošanas un ģeopolitiskās situācijas uzlabošanās tās atkal normalizēsies gan mājsaimniecību, gan biznesa patēriņam," rezumē SIA "Evecon" īpašnieki.

No description available.

Saules un vēja parku operators "Evecon" divu gadu laikā jau ieguldījis vairāk nekā 30 miljonus eiro Igaunijas tirgū, un kopš aizvadītā gada tas izvērš darbību arī Latvijā un Lietuvā, prognozētajam apgrozījumam 2022.gadā sasniedzot 22 miljonus eiro.

Kopumā "Evecon" Baltijā īsteno saules un vēja enerģijas projektus 1500 MW apjomā.

"Mūsu mērķis ir sagatavot projektus ar jaudu 500 MW līdz šā gada beigām un sākt celtniecību 2023.gadā," nākotnes plānus iezīmēja Mēmets un Megi. Pēc viņu vārdiem, maijā uzņēmums arī veiksmīgi piedalījies subsīdiju izsolē Igaunijā par 90 MW saražojamās saules enerģijas apjomu.

"Evecon" ir izveidojis veiksmīgu partnerību ar bankām, tostarp LHV banku par uzņēmuma atjaunojamo investīciju portfeļa finansēšanu.

SIA "Evecon" galvenās darbības jomas ir saules un vēju parku izveide strauji augošās zaļās enerģijas nozarē visās trīs Baltijas valstīs. Šobrīd uzņēmums nodarbina vairāk nekā 30 cilvēku Tallinā, Rīgā un Viļņā.

No description available.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā šobrīd darbojas 220 sociālie uzņēmumi

Šī gada septembrī Latvijā bija aktīvi 220 sociālie uzņēmumi ar 1200 darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Ekonomika Cūkgaļas cena Latvijā par 35,9% lielāka nekā pirms gada

Cūkgaļas cena Latvijā šogad jūlijā bija vidēji par 35,9% lielāka nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada un par 3,3% lielāka nekā šogad jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.