• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Uzņēmējiem varētu atcelt OIK un kompensēt sadales tarifa izmaksas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:33, 15.08.2022

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) pirmdien vienojās virzīt sadarbības sanāksmē atbalsta risinājumus uzņēmējiem - pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) piemērošanas un pilnībā kompensēt sadales tarifa izmaksas juridiskām personām, kā arī piedāvāt risinājumus energointensīviem uzņēmumiem, pavēstīja Reira padomniece Mudrīte Grundule.


Avots: LETA

Reirs ar Indriksoni pārrunāja optimālākos atbalsta veidus uzņēmējiem saistībā ar energoresursu sadārdzinājumu kā arī to fiskālo ietekmi. Ministri vienojās otrdien, 16.augustā, izskatīšanai sadarbības sanāksmē likt priekšā vairākus atbalsta virzienus.

Reirs norāda, ka šis būs grūts periods, un galvenais uzdevums te, līdzīgi kā Covid-19 krīzē, ir nepieļaut lielu bezdarbu un nepieļaut ekonomikas ieslīgšanu recesijā. Tāpēc ir svarīgi rast efektīvus atbalsta risinājumus uzņēmējiem.

Savukārt Indriksone informē, ka sarunā ar finanšu ministru panākta konceptuāla vienošanās par steidzamākajiem pasākumiem uzņēmējdarbības konkurētspējas uzlabošanai inflācijas apstākļos.

Koalīcijas partneriem tiks piedāvāti Ekonomikas ministrijas sagatavotie un Tautsaimniecības padomē pārrunātie pasākumi tautsaimniecības stabilitātes nodrošināšanai. Tas ietver OIK nepiemērošanu visiem elektroenerģijas lietotājiem un sadales tarifa kompensāciju juridiskām personām, kā arī atbalstu energointensīviem uzņēmumiem.

Vienlaikus Indriksone piebilst, ka tiek turpināts darbs "pie citiem atbalsta pasākumiem konkurētspējas saglabāšanai."

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" Reirs teica, ka pieredze ar atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzinājuma dēļ iepriekšējā ziemā ļauj cerēt, ka arī gaidāmajā apkures sezonā atbalsts iedzīvotājiem būs adekvāts, bet vēl jāapspriež dažas citas atbalsta iespējas, tostarp palīdzība uzņēmējiem.

Jau ziņots, ka spēkā stājušies grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredz veikt virkni pasākumu siltumapgādes un apkures izmaksu pieauguma daļējai segšanai mājsaimniecībām.

Grozījumi likumā veikti, lai mazinātu negatīvo sociālekonomisko ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīti ar iepriekš nepieredzētu energoresursu strauju cenu kāpumu.

Atbalsta pakotnē iekļauto pasākumu kopējo atbalsta summa būs ap 442,25 miljoniem eiro.

Reirs vērtēja, ka valstij joprojām ir labas iespējas aizņemties, jo Latvijai tiek saglabāti labi kredītreitingi.

Pēc Reira vārdiem, arī "budžets pildās", turklāt ne tikai inflācijas ietekmē, bet arī citās pozīcijās. Šo naudu mēs nevis pieturēsim, kas teorētiski būtu mehānisms cīņā pret inflāciju, bet gan laidīsim atpakaļ iedzīvotājiem, izteicās politiķis.

Ministrs uzsvēra, ka akcīzes un pievienotās vērtības nodokļu samazināšanu kā variantu cīņai pret cenu kāpumu valdība gan neizskatot, jo pēc teorijas šādiem pasākumiem ir patēriņu, tātad - inflāciju, stimulējoša ietekme.

Savukārt ar sociālajiem partneriem valdība vērtējot iespējas samazināt darbaspēka nodokļus, kas varētu būt programma vairākiem nākamajiem gadiem, piebilda Reirs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā šobrīd darbojas 220 sociālie uzņēmumi

Šī gada septembrī Latvijā bija aktīvi 220 sociālie uzņēmumi ar 1200 darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Ekonomika Cūkgaļas cena Latvijā par 35,9% lielāka nekā pirms gada

Cūkgaļas cena Latvijā šogad jūlijā bija vidēji par 35,9% lielāka nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada un par 3,3% lielāka nekā šogad jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sabiedrība Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.

Sabiedrība Iepriekšējās balsošanas vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem

Šonedēļ trīs dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanās, balsotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem - šo iespēju kopumā izmantoja 63 342 pilsoņi jeb 4,11% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.