• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Noraida priekšlikumu uz gadu samazināt akcīzes nodokli degvielai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:36, 11.08.2022

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un citu opozīcijas deputātu atkārtoti iesniegtos grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", kas būtu paredzējuši uz gadu samazināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai.


Avots: LETA

Izmaiņas likumā virzīja ZZS deputāti Viktors Valainis, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Uldis Augulis, Armands Krauze un Romāns Naudiņš. Tāpat grozījumus parakstīja deputātes Ramona Petraviča (LPV) un Karina Sprūde (KuK).

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, grozījumi paredzēja par 1000 litriem svinu nesaturoša benzīna, tā aizstājējproduktu un komponentu samazināt akcīzes nodokli no 509 eiro uz 359 eiro. Tāpat bija paredzēts, ka minētajiem produktiem, ja tie satur svinu, akcīzes nodoklis saruktu no 594 eiro uz 444 eiro.

Tāpat opozīcija aicināja dīzeļdegvielai (gāzeļļai), tās aizstājējproduktiem un komponentiem akcīzes nodokli samazināt no 414 eiro līdz 264 eiro.

Saeimas noraidītajos grozījumos parlamentārieši piedāvāja noteikt, ka samazinātās likmes tiktu piemērotas no šī gada 1.oktobra līdz 2023.gada 31.oktobrim.

"Gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji saskaras ar dramatiski augstām degvielas cenām. Tas mazina Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju un negatīvi ietekmē cilvēku mobilitāti," situāciju raksturo ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

ZZS atsaucas uz tās rīcībā esošo informāciju, ka vairākas valstis esot lēmušas par akcīzes nodokļa likmju degvielai samazināšanu, lai atbalstītu iedzīvotājus un savus uzņēmējus energokrīzes apstākļos.

"Tikmēr Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība spītīgi izliekas neredzam, kādu postu tās vilcināšanās nodara ekonomikai un ikvienam mūsu cilvēkam," uzsver Krauze.

Jau vēstīts, ka Latvijā no 1.jūlija līdz 2023.gada beigām biopiejaukuma pievienošana degvielā nav obligāta, nosaka iepriekš valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu.

Kā ziņots, pēc valdības priekšlikuma Saeima šonedēļ lems par energoapgādes izmaksu pieauguma kompensēšanas pakotni iedzīvotājiem. Pakotnē iekļauto pasākumu kopējā atbalsta summa plānota lielāka par sākotnēji pieteiktajiem 350 līdz 430 miljoniem eiro.

Ekonomikas ministrija un Labklājības ministrija ir sagatavojusi regulējumu, kas noteiks detalizētus atbalsta saņemšanas nosacījumus mājsaimniecībām energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai, tostarp sagatavots regulējums arī malku un koksnes briketes apkurē izmantojošo mājsaimniecību atbalstam un pilnveidots atbalsta mehānisms dabasgāzes izmantotājiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā šobrīd darbojas 220 sociālie uzņēmumi

Šī gada septembrī Latvijā bija aktīvi 220 sociālie uzņēmumi ar 1200 darbiniekiem, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Ekonomika Cūkgaļas cena Latvijā par 35,9% lielāka nekā pirms gada

Cūkgaļas cena Latvijā šogad jūlijā bija vidēji par 35,9% lielāka nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada un par 3,3% lielāka nekā šogad jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika ERAB samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi nākamajam gadam, kad valsts ekonomikas izaugsme būs vājākā Baltijas valstīs.

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sabiedrība Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.

Sabiedrība Iepriekšējās balsošanas vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem

Šonedēļ trīs dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanās, balsotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem - šo iespēju kopumā izmantoja 63 342 pilsoņi jeb 4,11% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.