• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Iebraucot Latvijā, rindā uz robežpārbaudi var nākties gaidīt teju diennakti

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:12, 05.08.2022

Iebraucot Latvijā, rindā uz robežpārbaudi var nākties gaidīt teju diennakti, brīdina Valsts robežsardze, skaidrojot, ka situācija saistīta ar rekonstrukcijas darbiem Grebņevas (Ubiļinka) robežkontroles punktā un palielināto bēgļu plūsmu.


Avots: LETA

Kā informēja Valsts robežsardze, remondarbu laikā šī robežkontroles punkta caurlaidība ir stipri samazinājusies un šobrīd ieceļošanai Latvijā darbojas tikai viena josla vieglo transportlīdzekļu plūsmai, kas ievērojami kavē robežpārbaudes procedūru īstenošanu.

Savukārt Krievijas kara pret Ukrainu dēļ ievērojami palielinājies valstī ieceļojošo personu, pamatā - Ukrainas un Moldovas valstspiederīgo, skaits, vairums no kuriem ir kājāmgājēji.

Pēc robežsardzes sniegtās informācijas, robežpārbaudes procedūras tiek veiktas prioritārā secībā un primāri tiek pārbaudītas valsts robežu šķērsojošās personas - kājāmgājēji, līdz ar to vieglo transportlīdzekļu caurlaidība robežkontroles punktā ir vidēji tikai četras līdz piecas automašīnas stundā. Šobrīd uz ieceļošanu Latvijā Grebņevas robežkontroles punktā rindā gaida 30 vieglās automašīnas.

"Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju", Valsts robežsardze aicina Latvijas valstspiederīgos "pamatoti apsvērt nepieciešamību doties uz Krieviju, savukārt, ja šāda galēja vajadzība pastāv, tad atgriežoties attiekties ar sapratni pret esošo situāciju un ņemt vērā, ka sakarā ar rekonstrukcijas darbiem un palielinātu ieceļojošo personu plūsmu, vieglo transportlīdzekļu vadītājiem rindā uz robežpārbaudi var nākties gaidīt līdz pat 20 stundām".

Kā alternatīvu ieceļošanai Latvijā Valsts robežsardze piedāvā Vientuļu (Bruņiševa) robežkontroles punktu, kur ir salīdzinoši mazāka plūsma, taču arī šis robežkontroles punkts esot pārpildīts un jārēķinās ar transportlīdzekļu rindām un iespējamu gaidīšanu vairāku stundu garumā.

"Valsts robežsardze dara visu iespējamo, lai robežpārbaudes tiktu veiktas maksimāli īsākos termiņos un ārējo robežu šķērsojošām personām sagādātu pēc iespējas mazākas neērtības," teikts robežsardzes paziņojumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā samazinās aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā

Pēdējo četru gadu laikā Latvijā par septiņiem procentpunktiem samazinājies aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ekonomika Igaunijas uzņēmums saules parkos Latvijā ieguldīs 30 miljonus eiro 2 gados

Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs SIA "Evecon", kas šobrīd aktīvi paplašina darbību visās Baltijas valstīs, saules parkos Latvijā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro 2022.-2023.gadā, pirmdien informēja SIA "Evecon" valdes priekšsēdētājs Gatis Lazda.

Ekonomika Uzņēmējiem varētu atcelt OIK un kompensēt sadales tarifa izmaksas

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) pirmdien vienojās virzīt sadarbības sanāksmē atbalsta risinājumus uzņēmējiem - pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) piemērošanas un pilnībā kompensēt sadales tarifa izmaksas juridiskām personām, kā arī piedāvāt risinājumus energointensīviem uzņēmumiem, pavēstīja Reira padomniece Mudrīte Grundule.

Ekonomika Vācija patērētājiem ieviesīs nodevu par gāzi

Vācija pirmdien paziņoja, ka patērētājiem par gāzi tiks piemērota valsts nodeva, kas veidos 2,4 centus par kilovatstundu.

Lasiet arī

Pasaule Navaļnija komanda aicina Parīzi un Berni arestēt Putina ekssievas īpašumus

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.