• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Šajā situācijā Eiropa nevar ierobežot pārtikas ražošanu, paziņo Gerhards

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:39, 02.07.2022

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) Eiropas lauksaimniecības forumā diskusijas laikā vērsa uzmanību, ka Latvijas ieskatā šajā ģeopolitiskajā situācijā Eiropa nevar atļauties ierobežot pārtikas ražošanu, informēja zemkopības ministra padomniece Kristīne Kļaveniece.


Avots: LETA

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju, Eiropas Komisijai (EK) jāveic Eiropas Zaļā kursa mērķu ietekmes uz nodrošinātību ar pārtiku izvērtējums. Uz to Latvija jau vairākkārt vērsusi EK uzmanību. Gerhards norādīja, ka ir jāvērtē iespējas īslaicīgi atlikt dažus no plānotajiem pasākumiem, līdz situācija stabilizēsies un pārtikas ražošana Eiropā vairs nebūs apdraudēta.

Foruma laikā norisinājās augsta līmeņa viedokļu apmaiņa par nepieciešamību pielāgot Eiropas Kopējās lauksaimniecības politiku esošajai ģeopolitiskai situācijai, lai saglabātu pārtikas nodrošinājumu, ņemot vērā situāciju Ukrainā un pasaulē kopumā.

Krievijas kara ietekme uz Eiropas lauksaimniekiem foruma laikā tika apskatīta no dažādiem aspektiem, tai skaitā saistībā ar Ukrainai terminēti piemērotajiem atvieglojumiem eksportam uz ES.

Foruma dalībnieki bija vienisprātis, ka gan ES, gan globālā līmenī jādara viss iespējamais, lai sniegtu praktisku atbalstu Ukrainai, tai skaitā pēc iespējas ātrāk rodot praktiskus risinājumus Ukrainas graudu eksportam caur ES ostām.

Eiropas lauksaimniecības forums norisinājās 2022.gada 30.jūnijā Varšavā (Polijā) un to organizēja Polijas vicepremjers, lauksaimniecības un lauku attīstības ministrs Henriks Kovaļčiks. Forums katru gadu piesaista gandrīz 3000 dalībnieku - lauksaimniekus, lauksaimniecības konsultantus, ražotājus un pārstrādātājus, profesionālas lauksaimniecības asociācijas, vietējo pašvaldību pārstāvjus, kā arī zinātniskās un profesionālās institūcijas no visas Eiropas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā samazinās aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā

Pēdējo četru gadu laikā Latvijā par septiņiem procentpunktiem samazinājies aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ekonomika Igaunijas uzņēmums saules parkos Latvijā ieguldīs 30 miljonus eiro 2 gados

Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs SIA "Evecon", kas šobrīd aktīvi paplašina darbību visās Baltijas valstīs, saules parkos Latvijā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro 2022.-2023.gadā, pirmdien informēja SIA "Evecon" valdes priekšsēdētājs Gatis Lazda.

Ekonomika Uzņēmējiem varētu atcelt OIK un kompensēt sadales tarifa izmaksas

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) pirmdien vienojās virzīt sadarbības sanāksmē atbalsta risinājumus uzņēmējiem - pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) piemērošanas un pilnībā kompensēt sadales tarifa izmaksas juridiskām personām, kā arī piedāvāt risinājumus energointensīviem uzņēmumiem, pavēstīja Reira padomniece Mudrīte Grundule.

Ekonomika Vācija patērētājiem ieviesīs nodevu par gāzi

Vācija pirmdien paziņoja, ka patērētājiem par gāzi tiks piemērota valsts nodeva, kas veidos 2,4 centus par kilovatstundu.

Lasiet arī

Pasaule Okupētās Doneckas vadonis uz sadarbību aicina Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu

Krievu okupantu nominālais vietvaldis okupētajā Doneckas apgabalā nosūtījis vēstījumu Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam ar aicinājumu uz sadarbību, vienlaikus izskanot signāliem, ka Ziemeļkoreja apsver iespēju nosūtīt strādniekus atjaunošanas darbiem Krievijas okupētajos Ukrainas reģionos.

Pasaule Navaļnija komanda aicina Parīzi un Berni arestēt Putina ekssievas īpašumus

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.