• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pārdots Draugiem Group uzņēmums Vendon. Taču neatklāj - par cik

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:30, 02.07.2022

Privātā un riska kapitāla investors "BaltCap" pārdod "Draugiem Group" uzņēmumu "Vendon" Spānijas starptautiskajam tehnoloģiju uzņēmumam "Azkoyen", aģentūru LETA informēja "BaltCap" pārstāvji."BaltCap" partneris Mārtiņš Jaunarājs aģentūrai LETA sacīja, ka līgums neparedz atklāt darījuma summu. Jaunarājs piebilda, ka "Vendon" kapitāldaļas pārdevuši visi uzņēmuma līdzšinējie īpašnieki, līdz ar to "Azkoyen" kļūst par 100% "Vendon" īpašnieku.

"Vendon" ir savienojamības un lietu interneta (IoT) risinājumu uzņēmums digitālo maksājumu, kā arī telemetrijas jomā.

"Vendon" piedāvā attālinātas vadības un maksājumu apstrādes pakalpojumus tirdzniecības automātiem, piemēram, kafijas, dzērienu un uzkodu, kurus nodrošina ar iekārtu, programmaparatūras un programmatūras palīdzību.

Uzņēmums ir dibināts 2011.gadā, tā galvenais birojs atrodas Rīgā, bet lielākie noieta tirgi ir Francija, Vācija, Beniluksa valstis un Lielbritānija ar vairāk nekā 45 000 droši savienotu tirdzniecības automātu tīklu. "Vendon" sniedz savus pakalpojumus vairāk nekā 82 valstīs.

"BaltCap" Latvijas riska kapitāla fonds ieguldīja "Vendon" vairākos posmos, sākot no 2011.gada. Pirmajos piecos ieguldījuma gados tas pakāpeniski palielināja savu ieguldījumu no sākotnējiem 0,5 miljoniem eiro līdz 1,46 miljoniem eiro.

Jaunarājs norāda, ka "BaltCap" mērķis ir dot iespēju Baltijas jūras reģiona augošajiem uzņēmumiem īstenot savu potenciālu un atbalstīt vietējos talantus attīstīt uzņēmējdarbību starptautiskā līmenī. "Azkoyen" grupa ļaus "Vendon" vēl vairāk paplašināt savu darbības jomu un attīstīt jaunus, modernus tehnoloģiju risinājumus.

Darījumu konsultēja "Porta", "Cobalt" un "EY".

"Azkoyen Group" ir starptautisks uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Navarrā (Spānijā). Uzņēmums specializējas elektronisko maksājumu, kontroles un drošības sistēmu, mehatronisko risinājumu, kā arī tirdzniecības automātu tehnoloģisko risinājumu izstrādē, ražošanā un tirdzniecībā. Grupai ir trīs galvenie virzieni - kafijas un tirdzniecības sistēmas (zīmoli - "Azkoyen" un "Coffetek"), maksājumu tehnoloģijas (zīmoli - "Coges", "Azkoyen Payment Technologies" un "Cashlogy"), laiks un drošība (zīmoli - "rimion", GET un "Digitek"), kā arī zīmols "Opertis" saistītajiem mehatroniskajiem risinājumiem.

Kompānija "Vendon" reģistrēta 2011.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 134 814 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas īpašnieks līdz šim bija "BaltCap Latvia Venture Capital Fund" (53,66%), AS "Pirmdiena", kuras īpašumā bija 16,01%, "Draugiem Group" - 16,01%, savukārt 9,17% piederēja Mārtiņam Grandānam, 2,58% - Kristiānam Vēberam un 2,58% - Edgaram Binānam.

2021.gadā "Vendon" strādāja ar 3,042 miljonu eiro apgrozījumu un guva 598 460 eiro peļņu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā samazinās aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā

Pēdējo četru gadu laikā Latvijā par septiņiem procentpunktiem samazinājies aizdevēju skaits, kuriem parādus neatdod norunātajā laikā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ekonomika Igaunijas uzņēmums saules parkos Latvijā ieguldīs 30 miljonus eiro 2 gados

Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs SIA "Evecon", kas šobrīd aktīvi paplašina darbību visās Baltijas valstīs, saules parkos Latvijā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro 2022.-2023.gadā, pirmdien informēja SIA "Evecon" valdes priekšsēdētājs Gatis Lazda.

Ekonomika Uzņēmējiem varētu atcelt OIK un kompensēt sadales tarifa izmaksas

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) pirmdien vienojās virzīt sadarbības sanāksmē atbalsta risinājumus uzņēmējiem - pilnībā atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) piemērošanas un pilnībā kompensēt sadales tarifa izmaksas juridiskām personām, kā arī piedāvāt risinājumus energointensīviem uzņēmumiem, pavēstīja Reira padomniece Mudrīte Grundule.

Ekonomika Vācija patērētājiem ieviesīs nodevu par gāzi

Vācija pirmdien paziņoja, ka patērētājiem par gāzi tiks piemērota valsts nodeva, kas veidos 2,4 centus par kilovatstundu.

Lasiet arī

Pasaule Okupētās Doneckas vadonis uz sadarbību aicina Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu

Krievu okupantu nominālais vietvaldis okupētajā Doneckas apgabalā nosūtījis vēstījumu Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam ar aicinājumu uz sadarbību, vienlaikus izskanot signāliem, ka Ziemeļkoreja apsver iespēju nosūtīt strādniekus atjaunošanas darbiem Krievijas okupētajos Ukrainas reģionos.

Pasaule Navaļnija komanda aicina Parīzi un Berni arestēt Putina ekssievas īpašumus

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.