• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Zemgalē pieckārt augusi interese par LVM atļaujām malkas vākšanai cirsmās

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:33, 15.06.2022

Interese par atļauju saņemšanu malkas vākšanai cirsmās šogad ir augoša - ir reģioni, kur patlaban ir izsniegts tikpat liels atļauju skaits kā pērn visa gada laikā kopā, savukārt Zemgalē ar salīdzinoši mazo mežainumu un lielāku iedzīvotāju blīvumu nekā Latgalē šogad interese par iespēju saņemt atļaujas bijusi pieckārt lielāka nekā pagājušajā gadā, informēja "Latvijas valsts meži" (LVM) pārstāve Inga Kalna.Tāpat viņa norādīja, ka lielākā interese par atļaujām ir tajos reģionos, kuros ir lielāks iedzīvotāju skaits un mazāk mežu, kā arī tajos, kas atrodas tuvāk Rīgai - Zemgalē, Rietumvidzemē.

LVM ziņoja, ka, raugoties no cirsmu pieejamības, uzņēmums centīsies rast risinājumu pēc iespējas vairāk interesentiem, taču jau šobrīd ir skaidrs, ka lielā pieprasījuma dēļ LVM nevarēs piedāvāt vietu malkas vākšanai pilnīgi visiem interesentiem. Pieaug arī LVM apjomi tās šķeldas ražošanai, kuru ražo no ciršanas atliekām.

Pēc mežizstrādes darbiem daļā cirsmu paliek ciršanas atliekas, kas netiek savāktas enerģētiskās koksnes ražošanai un kas var labi noderēt kā malka mājsaimniecībām. LVM ļauj iedzīvotājiem pašpatēriņa vajadzībām vākt ciršanas atliekas bez maksas, ja saņemta koksnes atlieku vākšanas atļauja. To var saņemt, sazinoties ar atbilstošā LVM reģiona pārstāvi.

Atļauja nepieciešama, lai ciršanas atlieku vākšanas darbi tiktu veikti valsts mežu teritorijā, kur to drīkst darīt, un lai tas notiktu droši videi un pašiem malkas vācējiem. LVM vērš uzmanību, ka par ciršanas atliekām nav uzskatāmi stāvoši nokaltuši koki jeb sausokņi un kritušu koku stumbri jeb kritalas. Atmirusī koksne ir nozīmīga daudzu augu un dzīvnieku sugu pastāvēšanai jeb bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanai.

Šādu atļauju iespējams saņemt reizi gadā. Ik gadu LVM izsniedz vairāk nekā 2000 šādu atļauju.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pārdots Draugiem Group uzņēmums Vendon. Taču neatklāj - par cik

Privātā un riska kapitāla investors "BaltCap" pārdod "Draugiem Group" uzņēmumu "Vendon" Spānijas starptautiskajam tehnoloģiju uzņēmumam "Azkoyen", aģentūru LETA informēja "BaltCap" pārstāvji.

Ekonomika Traģēdija uzņēmumā Latraps - bojā gājis darbinieks, iekrītot graudu elevatorā

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā (LPKS) "Latraps" gājis bojā vīrietis, iekrītot graudu elevatorā, informēja LPKS "Latraps" pārstāve.

Ekonomika Vēl pēdējo mēnesi var tirgot dzērienu iepakojumus bez Latvijas depozīta zīmes

Vēl tikai jūlijā tirgotāji varēs realizēt dzērienu iepakojumus bez Latvijas depozīta zīmes, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Ekonomika Indulis Jansons: Noteikumiem par minerālmēslu iegādi visiem jābūt vienādiem

Kooperatīvās sabiedrības VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons nosoda Krievijas agresiju Ukrainā un uzskata, ka ikvienas sankcijas, kas ir noteiktas Krievijai, vājina tās ekonomiku.

Lasiet arī

Sports Liepājas rallija visos ātrumposmos uzvar Sesks un Francis

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien uzvarēja arī Eiropas rallija čempionāta (ERC) piektā posma - Liepājas rallija - pēdējos trīs ātrumposmos un svinēja panākumu posma kopvērtējumā.

Sabiedrība Pirmdien saglabāsies silts laiks, valsts austrumos gaidāmas pērkona lietusgāzes

Pirmdien - tāpat kā svētdien - gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Pasaule Sprādzienos Belgorodā vismaz 4 bojāgājušie, sagrautas ēkas

Krievijas pilsētā Belgorodā, kas atrodas apmēram 40 kilometrus no Ukrainas robežas, svētdien notikuši spēcīgi sprādzieni, kuros sagrautas ēkas un gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl četri ievainoti, paziņojis Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs.