• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Banku peļņa pirmajā ceturksnī sasniegusi 80 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:37, 02.05.2022

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad pirmajos trijos mēnešos strādāja ar 80 miljonu eiro peļņu, kas ir par 40,6% vairāk nekā 2021.gada pirmajā ceturksnī, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.Tostarp martā monetārās finanšu iestādes strādājušas ar peļņu 24,6 miljonu eiro apmērā.

Monetāro finanšu iestāžu aktīvu kopsumma 2022.gada 31.martā bija 24,637 miljardi eiro, kas ir par 1% jeb 0,253 miljoniem eiro vairāk nekā 2021.gada marta beigās, kad monetāro finanšu iestāžu aktīvi bija 24,385 miljardi eiro.

Šogad martā beigās Latvijas monetāro finanšu iestāžu rezidentiem izsniegto kredītu atlikums bija 12,473 miljardi eiro, kas ir par 3,3% vairāk nekā pirms gada. Tostarp Latvijas monetārās finanšu iestādes rezidentiem kredītos eiro bija izsniegušas 12,353 miljardus eiro, kas ir par 3,3% vairāk nekā pirms gada, bet ārvalstu valūtā izsniegto kredītu atlikums bija 120,4 miljoni eiro, kas ir par 0,8% vairāk.

No rezidentiem piesaistīto noguldījumu atlikums marta beigās bija 16,674 miljardi eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā pirms gada. Tostarp noguldījumi eiro bija 15,528 miljardi eiro, bet ārvalstu valūtās - 1,145 miljardi eiro. Eiro piesaistīto noguldījumu apmērs salīdzinājumā ar 2021.gada marta beigām ir palielinājies par 7,4%, bet ārvalstu valūtā piesaistīto noguldījumu apmērs ir audis par 7,2%.

Savukārt Latvijas monetāro finanšu iestāžu kapitāls un rezerves februāra beigās bija 3,009 miljardi eiro, kas ir par 2,1% vairāk nekā 2021.gada martā beigās.

2021.gada pirmajos trijos mēnešos monetārās finanšu iestādes strādāja ar peļņu 56,9 miljonu eiro apmērā, bet 2021.gadā kopumā monetāro finanšu iestāžu peļņa bija 257,9 miljoni eiro.

Monetārās finanšu iestādes ir kredītiestādes un finanšu sabiedrības, kas pieņem noguldījumus no klientiem, kuri nav monetārās finanšu iestādes, kā arī uz sava rēķina piešķir kredītus un iegulda vērtspapīros.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ķirsis esot atradis kompromisu Sarkandaugavas pārvada būvniecības izmaksās

Pašvaldība ar būvnieku ir atradusi kompromisu tilta pār dzelzceļu Sarkandaugavā būvniecības izmaksu pārrēķināšanai, un šobrīd sarunas ir iegājušas fināla fāzē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Ekonomika Latvijā pieaug vilku uzbrukumu skaits - cieš ievērojams skaits mājlopu

Šogad Valsts meža dienests (VMD) ir saņēmis 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros cietis ievērojams skaits mājlopu, informēja VMD.

Ekonomika Nav pamata domāt par mājokļu cenu kritumu, apgalvo nekustamo īpašumu attīstītāji

Izejmateriālu un būvniecības izmaksu pieaugums būs par pamatu arī turpmākam cenu kāpumam jaunajos projektos, un nav iemesla domāt par cenu kritumu mājokļu tirgū, piektdien diskusijā "Jauno projektu tirgus realitāte un nākotnes prognozes" teica nekustamo īpašumu attīstītāju pārstāvji.

Ekonomika Šajā situācijā Eiropa nevar ierobežot pārtikas ražošanu, paziņo Gerhards

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) Eiropas lauksaimniecības forumā diskusijas laikā vērsa uzmanību, ka Latvijas ieskatā šajā ģeopolitiskajā situācijā Eiropa nevar atļauties ierobežot pārtikas ražošanu, informēja zemkopības ministra padomniece Kristīne Kļaveniece.

Lasiet arī

Ekonomika "Luminor" brīdina savus klientus

"Luminor Bank" brīdina par kārtējām krāpnieku aktivitātēm.

Ekonomika Banku sektora peļņa pirmajā pusgadā saruka par 70%

Latvijā banku sektora peļņa šogad pirmajā pusgadā samazinājusies 3,3 reizes salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 40,3 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Ekonomika Nākamnedēļ apspriedīs ideju par "trekno gadu" bezcerīgo parādu dzēšanu

Nākamnedēļ Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks plāno tikties ar iesaistītajām finanšu institūcijām, lai detalizēti apspriestu ideju par tā dēvēto "trekno gadu" bezcerīgo parādu dzēšanu, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Bankā.