• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Saeimā pauž atbalstu idejai sākt darbu pie AES izbūves

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:53, 20.04.2022

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt normu, ka Latvijas sistēmas operatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru atomelektrostacijas (AES) būvniecībai Latvijas teritorijā.Tāpat tika atbalstīta norma sistēmas operatoram uzdot nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru AES ieslēgšanai sistēmas operatora tīklam.

Komisijas sēdē deputāts Kārlis Šadurskis (JV) pauda idejai atbalstu un aicināja Latviju beidzot sākt darbu pie AES izbūves, ņemot vērā, ka atomenerģija, ja tā tiek izmantota pareizi un tiek novērsti drošības riski, ir zaļa.

Deputāts atzīmēja, ka saistībā ar AES dažkārt lēmumi tiek pieņemti ļoti histēriski, piemēram, Vācija, pēc Fukušimas stacijas avārijas Japānā, savulaik palielināja atkarību no Krievijas dabasgāzes.

Arī deputāts Krišjānis Feldmans (K) atbalstīja šo priekšlikumu, paužot, ka būtu interesanti dzirdēt speciālistu viedokli par šo jautājumu, uzreiz saprotot to, kur, cik ilgā laikā un par kādām izmaksām Latvija AES varētu izbūvēt.

Vienlaikus viņš minēja, ka ir nepieciešams sākt darbu arī ar sabiedrību, lai izskaidrotu cilvēkiem, ka pašlaik tiek runāts par jaunas tehnoloģijas AES, nevis tāda veida kodolreaktoriem, kādi savulaik bija PSRS.

Priekšlikumu iesniegušais Saeimas deputāts Ralfts Nemiro atzīmēja, ka, viņaprāt, komisijas pilnvarās ir pieņemt politiskus virzienus, un atbalstot šādu priekšlikumu, tas tiek darīts.

Tāpat komisijas pārstāvji atbalstīja deputāta Māra Možvillo (PCL) priekšlikumu, kurā Ministru kabinetam tiktu uzdots izvērtēt regulējuma atbilstību AES darbībai Latvijā un līdz 2022.gada 30.septembrim iesniegt Saeimai ziņojumu par AES būvniecības lietderīgumu Latvijā. Veicot izvērtējumu, valdībai būs jāņem vērā ģeopolitiskā situācija, kā arī energoresursu izmaksas un pieejamība.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ķirsis esot atradis kompromisu Sarkandaugavas pārvada būvniecības izmaksās

Pašvaldība ar būvnieku ir atradusi kompromisu tilta pār dzelzceļu Sarkandaugavā būvniecības izmaksu pārrēķināšanai, un šobrīd sarunas ir iegājušas fināla fāzē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Ekonomika Latvijā pieaug vilku uzbrukumu skaits - cieš ievērojams skaits mājlopu

Šogad Valsts meža dienests (VMD) ir saņēmis 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros cietis ievērojams skaits mājlopu, informēja VMD.

Ekonomika Nav pamata domāt par mājokļu cenu kritumu, apgalvo nekustamo īpašumu attīstītāji

Izejmateriālu un būvniecības izmaksu pieaugums būs par pamatu arī turpmākam cenu kāpumam jaunajos projektos, un nav iemesla domāt par cenu kritumu mājokļu tirgū, piektdien diskusijā "Jauno projektu tirgus realitāte un nākotnes prognozes" teica nekustamo īpašumu attīstītāju pārstāvji.

Ekonomika Šajā situācijā Eiropa nevar ierobežot pārtikas ražošanu, paziņo Gerhards

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) Eiropas lauksaimniecības forumā diskusijas laikā vērsa uzmanību, ka Latvijas ieskatā šajā ģeopolitiskajā situācijā Eiropa nevar atļauties ierobežot pārtikas ražošanu, informēja zemkopības ministra padomniece Kristīne Kļaveniece.

Lasiet arī

Ekonomika Saeima atbalsta grozījumus par Krievijas dabasgāzes piegāžu aizliegšanu

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā, kas paredz noteikt, ka dabasgāzes piegādes no Krievijas ir aizliegtas.

Sabiedrība Saeima Krievijas rīcību Ukrainā sauc par genocīdu pret ukraiņu tautu

Saeima šodien pieņēma paziņojumu par Krievijas agresiju un kara noziegumiem Ukrainā, tajā uzsverot, ka Krievija veic genocīdu pret ukraiņu tautu, un aicinot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nekavējoties pārtraukt Krievijas naftas un gāzes importu.

Sabiedrība Parlaments apstiprina Saeimas deputātes pilnvaras Akuraterei

Parlaments šodien Ievu Akurateri (K) apstiprināja par Saeimas deputāti. Attiecīgo lēmumu iepriekš atbalstīja arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.