• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Baltijas valstis un Polija meklē jaunus loģistikas koridorus no Ukrainas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:33, 20.04.2022

Baltijas valstis un Polija ir gatavas palīdzēt Ukrainai meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai nodrošinātu tai iespēju eksportēt lauksaimniecības produktus, aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna.


Avots: LETA

Šo iespēju Linkaits trešdien apsprieda Baltijas valstu un Polijas transporta nozares ministru kopīgas tikšanās laikā ar Ukrainas infrastruktūras ministru Oleksandru Kubrakovu un Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Mikolu Solski.

Linkaits norāda, ka visas trīs Latvijas lielās ostas un tajās esošie graudu termināļi ir gatavi apstrādāt Ukrainas kravas, taču lielākā problēma pašlaik ir tieši kravu nogādāšana līdz Baltijas valstīm. Latvija ir gatava strādāt kopā ar Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem, lai meklētu risinājumus šiem izaicinājumiem.

"Ukrainas kolēģu apņēmība un darbs šajos izaicinājuma pilnajos laikos ir apbrīnas vērts, un Latvija ir gatava ar visiem iespējamiem resursiem atbalstīt centienus turpināt eksportēt šīs valsts saražoto lauksaimniecības produkciju," pauž ministrs.

Satiksmes ministrijā norāda, ka Ukraina ir viens no lielākajiem graudaugu produktu eksportētājiem pasaulē, taču kara dēļ tā nevar izmanto savas ostas Melnajā un Azovas jūrā. Ukrainas infrastruktūras ministrs sanāksmē pauda, ka ir būtiski šajā situācijā meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai iespējami mazinātu risku samazinātai pārtikas pieejamībai pasaulē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ķirsis esot atradis kompromisu Sarkandaugavas pārvada būvniecības izmaksās

Pašvaldība ar būvnieku ir atradusi kompromisu tilta pār dzelzceļu Sarkandaugavā būvniecības izmaksu pārrēķināšanai, un šobrīd sarunas ir iegājušas fināla fāzē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Ekonomika Latvijā pieaug vilku uzbrukumu skaits - cieš ievērojams skaits mājlopu

Šogad Valsts meža dienests (VMD) ir saņēmis 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros cietis ievērojams skaits mājlopu, informēja VMD.

Ekonomika Nav pamata domāt par mājokļu cenu kritumu, apgalvo nekustamo īpašumu attīstītāji

Izejmateriālu un būvniecības izmaksu pieaugums būs par pamatu arī turpmākam cenu kāpumam jaunajos projektos, un nav iemesla domāt par cenu kritumu mājokļu tirgū, piektdien diskusijā "Jauno projektu tirgus realitāte un nākotnes prognozes" teica nekustamo īpašumu attīstītāju pārstāvji.

Ekonomika Šajā situācijā Eiropa nevar ierobežot pārtikas ražošanu, paziņo Gerhards

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) Eiropas lauksaimniecības forumā diskusijas laikā vērsa uzmanību, ka Latvijas ieskatā šajā ģeopolitiskajā situācijā Eiropa nevar atļauties ierobežot pārtikas ražošanu, informēja zemkopības ministra padomniece Kristīne Kļaveniece.

Lasiet arī

Pasaule Varšavā rīko starptautisko donoru konferenci Ukrainas atbalstam

Varšavā ceturtdien starptautiskā Ukrainas finanšu donoru konferencē, kas tiek rīkota, lai Ukrainai nodrošinātu papildu humāno palīdzību, pulcēsies daudzu valstu valdību pārstāvji un Eiropas Savienības līderi, pavēstīja amatpersonas.

Sabiedrība Brīvprātīgie vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, klauvējot pie iedzīvotāju durvīm

Sestdien, 7.maijā, brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" dažādās Latvijas apkaimēs vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kuras šobrīd uzturas Īslīces SOS bērnu ciematā, aģentūru LETA informēja programma "Southwestern Advantage Latvia" un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Sabiedrība Norisināsies simboliski saulespuķu stādīšanas pasākumi

Ikviens, kam rūp brīvība, demokrātija un atbalsts Ukrainas tautai, ir aicināts sēt vai stādīt saulespuķes, tādu aicinājumu pauž biedrība "Latvijas pilsoniskā alianse".