• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Iebilst pret Rimi tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 22:42, 21.01.2022

Ikšķiles iedzīvotāji iebilst pret "Rimi" tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā, informēja iedzīvotāju pārstāve Baiba Valdmane-Muraška.


Avots: LETA

Viņa atgādināja, ka pagājušā gada 27.janvārī nu jau bijusī Ikšķiles novada dome grozīja teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus. Rezultātā Ikšķiles vēsturiskajam centram - Daugavas ielejas ainaviski vērtīgajai teritorijai, kas ietver Ikšķiles tautas namu, brīvdabas estrādi, Ozoliņa parku, Ikšķiles luterāņu kapu teritoriju un vēsturiski izveidojušos savrupmāju apbūvi ap Peldu ielu, tika mainīts atļautais apbūves zonējums.

Lēmums tika pieņemts, neievērojot ne plānošanas pēctecību, ne esošo apbūves raksturu, zonējot minēto teritoriju kā jaukta centra apbūvi, kurā iespējams izbūvēt arī darījumu un pakalpojumu objektus.

Valdmane-Muraška uzsver, ka iedzīvotāju centieni noskaidrot šāda zonējuma maiņas pamatotību pašvaldības organizētajās sabiedriskajās apspriešanās bija nesekmīgi. Tajā pašā laikā sociālo tīklu vietnēs jau bija pieejamas teritorijas "Dalbiņi- 2" izmantošanas skices ar "Rimi" veikala logo.

Iedzīvotāju pārstāve norāda, ka blakus Ikšķiles luterāņu kapu teritorijai un vēsturiskai savrupmāju apbūvei tiek plānots tirdzniecības centrs ar 1390 kvadrātmetru (m2) lielu tirdzniecības platību un 123 autostāvvietām, kam analogs piemērs ir Ogrē, Daugavpils šosejas malā nesen atvērtais "Lidl" veikals ar 1440 m2 lielu tirdzniecības zāli un 148 autostāvvietām.

Jaunceļamais tirdzniecības centrs plānots Ikšķiles pilsētas ainaviski vērtīgā teritorijā, ietverot gan vienu no senākajiem parkiem, gan Daugavas krasta ainavu un promenādi, kas veido pilsētas identitāti un apbūves vērtības, pauž iedzīvotāji.

Viņi uzskata, ka šāda tipveida lielveikala būvniecība konkrētajā zemes gabalā un Daugavas krasta ainavas vērtīgākajā daļā ir nepieļaujama un būvniecības iecere ir noraidāma - netiek ievērota plānošanas pēctecība un nav izvērtētas būvniecības sekas un ietekme uz apkārtni.

Jau formulējot Ikšķiles novada Ilgtermiņa attīstības stratēģiju 2011.-2030.gadam, tika definēts, ka Ikšķile ir "saliedēta iedzīvotāju kopiena, kas atbildīgi piedalās lēmumu pieņemšanā par publiskās ārtelpas un kultūrvides veidošanu, veido kopējas tradīcijas un videi draudzīgā veidā apsaimnieko savu īpašumu, tādējādi nodrošinot esošām un nākamām paaudzēm augstu vides kvalitāti."

Kopš novadu apvienošanas, lēmumu pieņemšanā piedalās Ogres novads, kurš pašlaik ir izstrādājis kopējo novada Ilgtermiņa attīstības stratēģijas projektu, kur tā vīzijā līdz 2034.gadam ir nolemts, ka "Ogres novads ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas vides glabātājs, popularizētājs un attīstītājs jaunā, inovatīvā kvalitātē". Kā viena no svarīgām rīcībām ir jāmin pienākums nodrošināt novadā esošo dabas un ainavisko vērtību saglabāšanu, atjaunošanu vai pilnveidošanu.

Diemžēl Ikšķiles novada dome 2021.gada sākumā, steigā, pirms pašvaldību vēlēšanām, izstrādājot un pieņemot jaunu teritorijas plānojumu, ir pārkāpusi iedzīvotājiem dotos solījumus. Apstiprinātais teritorijas plānojums ir pretrunā arī jaunā Ogres novada attīstības stratēģijā noteiktajiem principiem un vadlīnijām. Līdz ar to 2021.gadā steigšus virzītā būvniecības iecere, kuras ierosinātājs ir SIA "Plesko Real Estate", un kas ir iekļauta apstiprinātajā teritorijas plānojumā, neatbilst iedzīvotāju interesēm, aizskar viņu tiesības dzīvot labvēlīgā vidē un nodarīs kaitējumu Ikšķiles pilsētas ainavai un vides kvalitātei.

"Mēs, Ogres novada un Ikšķiles pilsētas iedzīvotāji, esam "pret" minētā lielveikala būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā," pausts paziņojumā.

Rīt, 22.janvārī, un 23.janvārī, Peldu ielā 8, Ikšķilē, no plkst.9 līdz 17 aktīvisti aicina klātienē iepazīties ar būvniecības ieceri un Ikšķiles iedzīvotāju viedokli. Iedzīvotāji aicina izteikt savu viedokli būvniecības ieceres prezentācijā, kas notiks 25.janvārī plkst.18 pašvaldības tīmekļa vietnē videotiešsaistē.

LETA jau vēstīja, ka no 10.janvāra līdz 8.februārim notiek publiskā apspriešana par tirdzniecības centra "Rimi" būvniecību "Dalbiņi-2", Ikšķilē, liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Iedzīvotāji šajā laikā var iepazīties ar būvniecības ieceres dokumentāciju Ogres novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē 1.stāva priekštelpā, kā arī Daugavas prospektā 34, Ikšķilē.

Rakstiskie priekšlikumi un ierosinājumi līdz 8.februārim jāsūta pa pastu vai jāiesniedz Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.Elektroniski parakstīti iesniegumi nosūtāmi uz elektronisko pastu "ogredome@ogresnovads.lv", norādot "Tirdzniecības Centrs Dalbiņi-2".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kviešu cenai rekordaugsts līmenis

Kviešu cena pirmdien Eiropas tirgū sasniedza rekordaugstu līmeni saistībā ar Indijas lēmumu aizliegt kviešu eksportu.

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Lasiet arī

Pasaule NATO uzskata, ka Ukraina var atkarot Donbasu un Krimu

NATO tuvākajās nedēļās negaida pārmaiņas Ukrainas-Krievijas frontē, bet uzskata, ka Ukrainas Bruņotie spēki var atkarot Krievijas okupēto Donbasu un Krimu, ziņoja ASV telekanāls CNN.

Sports BMX velosipēdi - galvenie izvēles parametri

BMX riteņbraukšana ir moderns riteņbraukšanas sporta veids ekstrēmu sajūtu piekritējiem. Tas ir arī viens no dinamiskākajiem un tehniski attīstītākajiem velosporta veidiem.

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.