• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Latvenergo" investē astoņus miljonus eiro saules parka izveidē Lietuvā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:12, 18.01.2022

AS "Latvenergo" investē astoņus miljonus eiro saules parka izveidē Gargždos, Lietuvā, aģentūru LETA informēja "Latvenergo" pārstāvji.Jaunā saules parka teritorija aizņems 20 hektārus. Tas atradīsies vienā no saulainākajiem Lietuvas reģioniem un būs lielākais saules parka projekts Lietuvā. Tehnoloģiski parku veidos 20 000 saules paneļu un tā kopējā jauda būs 13 megavati (MW).

Izvēlētie saules paneļi nodrošinās visaugstāko efektivitāti, maksimāli izmantojot visu virsmu, tādējādi saražojot vairāk elektroenerģijas nekā ar ierastajiem kristālu moduļiem. Pirmās saules parka saražotās zaļās elektroenerģijas kilovatstundas pie klientiem nonāks šī gada otrajā pusē. Paredzēts, ka gadā saražotās elektroenerģijas apjoms varētu sasniegt vismaz 14 000 MWh, kas ir pietiekošs apjoms, lai ar elektroenerģiju apgādātu aptuveni 5000 mājsaimniecībām.

"Latvenergo" pārdošanas direktorss Uldis Mucinieks pauž gandarījumu, ka uzņēmums jau šobrīd var stratēģiski un sistemātiski attīstīt elektroenerģijas ražošanu no atjaunīgajiem resursiem un darīt to Baltijas mērogā. Projekts sniedz iespēju klientiem pašiem piedalīties elektrības ražošanā, pauž Mucinieks.

Uzņēmumā skaidro, ka saules enerģijas pakalpojumu attīstīšana ir viens no "Latvenergo" stratēģiskajiem biznesa virzieniem, ieguldot atjaunīgo resursu izmantošanā ražošanā un arī patēriņā. Šobrīd Lietuvā jau darbojas Klaipēdas saules parks, kā arī sākta divu jaunu parku Šauļos un Klaipēdā būvniecība. Par saules parku klientiem var kļūt gan privātpersonas un mājsaimniecības, gan uzņēmumi vai valsts institūcijas.

Saules paneļu uzstādīšanas popularitāte aizvien pieaug - 2021.gada deviņos mēnešos "Latvenergo" noslēdza gandrīz 800 saules paneļu uzstādīšanas līgumu, kas ir par 79% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. Kopējā "Latvenergo" koncerna mazumtirdzniecības klientiem uzstādītā saules paneļu jauda Baltijā pārsniedz deviņus MW un trīs ceturtdaļas no kopējās jaudas ir uzstādītas klientiem ārpus Latvijas.

Kā ziņots, "Latvenergo" koncerna apgrozījums pagājušā gada trīs ceturkšņos bija 659,5 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās 3,6 reizes līdz 26,4 miljoniem eiro.

Savukārt 2020.gadā "Latvenergo" koncerna auditētais apgrozījums bija 773,391 miljons eiro, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 23,3% un bija 116,309 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas "Latvenergo" apgrozījums samazinājās par 11,9% un bija 385,612 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa pieauga par 53% un bija 154,848 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kviešu cenai rekordaugsts līmenis

Kviešu cena pirmdien Eiropas tirgū sasniedza rekordaugstu līmeni saistībā ar Indijas lēmumu aizliegt kviešu eksportu.

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Lasiet arī

Ekonomika Conexus veic pasākumus dabasgāzes apjoma palielināšanai krātuvē

Latvijas vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") patlaban veic pasākumus dabasgāzes apjoma palielināšanai krātuvē, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Sabiedrība Jēkabpilī vēl par 5,8% ceļ siltuma tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi paaugstināto SIA "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas stāsies spēkā 1.februārī, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Sabiedrība LTRK: Valdības risinājumi enerģētikas krīzei ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi esot nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem - gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem - kritiska.