• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vāc parakstus par Altum subsīdiju daudzbērnu ģimenēm arī bez aizdevuma ņemšanas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:49, 16.01.2022

Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iedzīvotāji vāc parakstus par finanšu institūcijas "Altum" subsīdijas "Balsts" pārveidi tā, lai daudzbērnu ģimenes var saņemt palīdzību arī bez kredīta ņemšanas bankā.


Avots: LETA

Iniciatīvu iesniegusi Sintija Dombrovska, kura informē, ka "Balsts" subsīdija paredz 8000 līdz 10 000 eiro daudzbērnu ģimenēm bankas aizdevuma pirmās iemaksas samazināšanai mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Viņa norāda, ka daudzas ģimenes šajā mērķgrupā nespēj atļauties kredītu, un attiecīgi paliek arī bez subsīdijas savam mājoklim, lai gan ir spējušas iekrāt tik, lai ar attiecīgo subsīdiju šādu pirkumu varētu atļauties.

Kā piemēru viņa minēja sievieti ar četriem bērniem, kuras vīrs pelna darbā ārzemēs. Latvijā mazpilsētā ģimenei ir dzīvoklis, kuru ar 10 000 eiro subsīdiju varētu atļauties, bet ar pašreizējo atbalsta regulējumu tas neesot iespējams. "Iznākumā atbalstāmā mērķgrupa paliek nesasniegta tikai tāpēc, ka nav iesaistītas bankas ar savām interesēm, lai gan no valsts puses finansējums būtu pieejams," skaidro Dombrovska.

Tāpēc viņa ierosina, vai nu "Balsts" subsīdijas pārveidi, vai jauna "Altum" subsīdijas instrumenta izveidi daudzbērnu ģimenēm sava mājokļa iegādei, kas būtu pieejams arī bez kredīta ņemšanas.

Šādi valsts plānotais atbalsts būšot pieejams daudz lielākai daļai no atbalstāmās mērķgrupas - daudzbērnu ģimenēm, kuras kredītu vai nu nevar atļauties, vai arī bankas to nedod. Viņasprāt, tas veicinās arī ārzemēs strādājošo atgriešanos Latvijā un ģimeņu atkalapvienošanos pilnvērtīgai dzīvei savā valstī un savā īpašumā. "Kaut nedaudz, bet tas veicinās arī Latvijas reģionu apdzīvotību," minēts iniciatīvas pieteikumā.

Iegūstot 10 000 parakstu, iniciatīvu iesniegs izvērtēšanai Saeimā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kviešu cenai rekordaugsts līmenis

Kviešu cena pirmdien Eiropas tirgū sasniedza rekordaugstu līmeni saistībā ar Indijas lēmumu aizliegt kviešu eksportu.

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.