• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Šķeldas cenas kāpuma dēļ Rīgas siltums rīkos jaunus konkursus kurināmā iegādei

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:58, 16.01.2022 1

Šķeldas cenas kāpuma dēļ galvaspilsētas siltumapgādes uzņēmums "Rīgas siltums" rīkos jaunus konkursus kurināmā iegādei, aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā.


Avots: LETA

Gatavojoties apkures sezonai, uzņēmums bija noslēdzis līgumus ar kurināmā piegādātājiem visai apkures sezonai. Tas lielā mērā palīdzējis stabilizēt apkures sezonas siltuma tarifu, ņemot vērā faktu, ka 30% siltuma uzņēmums saražo pats un 50% no pašu saražotā tiek ražoti no atjaunojamiem energoresursiem.

Savukārt 70% siltuma tiek iepirkts, un lielākā daļa siltumenerģijas tiek pirkta no AS "Latvenergo", kas siltumu ražo no dabasgāzes, kuras cena pieaugusi dramatiski.

"Rīgas siltumā" skaidro, ka, palielinoties pieprasījumam pēc kurināmā, būtiski pieauga šķeldas cenas, kā rezultātā šķeldas piegādātāji lauza līgumus, kas bija noslēgti uz visu gadu. Augošās cenas dēļ, šķeldas piegādātājiem bijis izdevīgāk lauzt līgumu, zaudējot līguma nodrošinājumu summas, nekā piegādāt šķeldu par iepriekš līgumā fiksēto cenu. Līdz ar to siltumenerģijas ražotājam ir jārīko jauni iepirkumi.

"Rīgas siltums" rīko atklātus konkursus par šķeldas piegādi katram siltumavotam atsevišķi, slēdzot līgumus par šķeldas piegādi siltumcentrālēm "Ziepniekkalns", "Zasulauks”, "Imanta", "Daugavgrīva" un "Vecmīlgrāvis".

Iepirkuma apjoms esot viena mēneša plānotais šķeldas patēriņš. Šāds termiņš izvēlēts saistībā ar šķeldas cenu būtisku pieaugumu, jo ir sarežģīti prognozēt, kad tās kritīsies un cik lielā mērā. Tirgum nostabilizējoties, atkal tiks rīkoti iepirkumi ilgākam piegādes periodam.

Siltumapgādes uzņēmums rūpīgi seko līdzi tirgus situācijai, veicot prognozes un plānojot savu tālāko darbību, jo faktiski šobrīd tikai ar savu darbību esot iespējams bremzēt siltuma tarifa kāpumu.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā gadā auga kurināmās šķeldas cenas. Pēc Meža nozares informācijas centra publiskotās informācijas, kurināmās šķeldas cenas decembra beigās pietuvojās 12-13 eiro līmenim par beramo kubikmetru un tika prognozēts, ka šī gada sākumā tās sasniegs 13-15 eiro līmeni.

"Rīgas siltuma" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim, bija 151,874 miljoni eiro, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 11,6 reizes - līdz 15,6 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet AS "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kviešu cenai rekordaugsts līmenis

Kviešu cena pirmdien Eiropas tirgū sasniedza rekordaugstu līmeni saistībā ar Indijas lēmumu aizliegt kviešu eksportu.

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.