• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Darījumu konsultants: Atjaunojas investoru interese par Baltijas uzņēmumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:43, 15.01.2022

Pagājušais gads iezīmē atgūšanās laiku virknē ekonomikas nozaru un investoru intereses atjaunošanos par Baltijas uzņēmumiem, ko apliecina salīdzinoši augstais iegādes un apvienošanās (M&A) darījumu skaits Baltijas valstīs, liecina uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu konsultanta "Oaklins M&A Baltics" dati.Pērn paziņoti kopumā 155 darījumi salīdzinājumā 147 gadu iepriekš. Līdzīgi kā Eiropā, arī Baltijas valstīs darījumu aktivitāte ir atgriezusies 2019.gada līmenī. Kopējā darījumu vērtība pērn sasniegusi 2,7 miljardus eiro.

Vislielākā interese bijusi par Lietuvas, kur notikuši 66 M&A darījumi, kamēr Igaunijā tādu bija 60. Latvija pēc šī rādītāja jau tradicionāli ierindojas pēdējā vietā ar 29 darījumiem.

Igaunijā ir visizteiktākā informācijas tehnoloģiju (IT) nozares dominance M&A darījumu kopskaitā - trešdaļa no visiem darījumos iesaistītajiem uzņēmumiem pārstāv programmēšanas, kā arī interneta un e-komercijas sektorus.

Baltijas valstīs strādājošie programmēšanas uzņēmumi kopumā radījuši lielāko investoru interesi (29 darījumi), kam seko ražošanas, interneta un e-komercijas, un enerģētikas nozares. Visās četrās minētajās nozarēs 2021.gadā darījumu skaits bijis lielāks, nekā 2020.gadā, bet kritumu piedzīvojušas pakalpojumu un finanšu nozares.

"Oaklins" partnere Latvijā un "Oaklins" globālās izpildkomitejas pārstāve Valērija Lieģe norāda, ka interese par Baltijas valstu uzņēmumiem 2021.gada laikā pakāpeniski pieauga, jo investoros atgriezās pārliecība par pandēmijas radīto seku pārvarēšanu un ekonomikas aktivitātes atjaunošanos.

Viņasprāt, likumsakarīga ir IT un e-komercijas sektoru dominance M&A darījumu tirgū, - tas liecina, ka daudzi aizvadītajā desmitgadē Baltijā tapušie jaunuzņēmumi ir izauguši par Eiropas un pasaules līmeņa spēlētājiem.

"Oaklins" Baltijas valstīs pērn palīdzēja noslēgt kopumā 12 M&A darījumus. Viens no Latvijā publiski plaši pamanītiem darījumiem, kas noslēdzās 2021.gada decembrī, bija "Mercedes-Benz" automašīnu izplatītāja un importētāja SIA "Domenikss" pārdošana uzņēmumam "Veho".

Vērtējot 2021.gada piecus lielākos darījumus, līderpozīcijās ir enerģētikas sektors, kur ar 800 miljonu vērtu darījumu izceļas "Partner Group" ieguldījums siltumapgādes uzņēmumā "Fortum" (tagad - "Gren").

Trīs darījumi notikuši interneta un e-komercijas sektorā, kur investīcija 600 miljonu eiro apmērā tika ieguldīta transporta pakalpojumu un piegādes uzņēmumā "Bolt" (ieguldītājs - "Sequoia Capital"). Uzņēmums "EQT Growth" ieguldīja 250 miljonus eiro lietotu apģērbu un aksesuāru tirdzniecības platformā "Vinted", savukārt investīciju 114 miljonu eiro apmērā kompānija "Bregal Sagemount" ieguldīja drukas pēc pieprasījuma uzņēmumā "Printful".

Lielāko darījumu topu ar ieguldījumu 100 miljonu eiro apmērā noslēdz Tallinas pilsētas un "Utilitas Energy Group" investīcija ūdensapgādes uzņēmumā "Tallina Vesi".

"Oaklins" ir vidēja lieluma uzņēmumu M&A darījumu konsultants, kam ir darbinieki 45 pasaules valstīs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kviešu cenai rekordaugsts līmenis

Kviešu cena pirmdien Eiropas tirgū sasniedza rekordaugstu līmeni saistībā ar Indijas lēmumu aizliegt kviešu eksportu.

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.