• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Maxima 8 zaļā režīma veikalus pārveidos, lai var iepirkties arī nevakcinētie

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:53, 09.01.2022

Mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija" plāno astoņus veikalus pielāgot tā, lai tos varētu apmeklēt arī iedzīvotāji bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, atzina "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.Viņa skaidroja, ka "Maxima" tīklā visā Latvijā ir 173 veikali. Pašlaik 86% no tiem jeb 148 "Maxima" veikali turpina darbu "sarkanajā" režīmā un ir atvērti arī iedzīvotājiem bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Savukārt 14% jeb 25 veikali strādā "zaļajā" režīmā, un tos var apmeklēt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Atbilstoši ārkārtējās situācijas rīkojumam veikali, kuros kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība ir lielāka par 1500 kvadrātmetriem, var strādāt tikai "zaļajā" režīmā.

"Jau kopš brīža, kad tika sākta diskusija par iespēju ieviest ierobežojumus lielāka formāta veikalu darbībai, esam bijuši pret šādiem ierobežojumiem, norādot - pārtikai, medikamentiem un pirmās nepieciešamības pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no veikala izmēra," skaidro Dupate-Ugule, piebilstot, ka tirgotājs savu nostāju paudis arī valdības darba grupās un atbildīgajām ministrijām.

"Maxima Latvija" izskata iespējas, kā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības, šo pirmās nepieciešamības preču pieejamību nodrošināt. Tādēļ pašreiz esot sākta astoņu "Maxima" lielāka formāta veikalu pielāgošana "sarkanajam" režīmam. Kā skaidroja Dupate-Ugule, tā būšot fiziska veikalu pielāgošana ar praktiskiem risinājumiem.

Pēc Dupates-Ugules teiktā, lielāka formāta veikalu darbības ierobežojumi vissmagāk skar tieši reģionālos tirdzniecības centrus un mazos uzņēmumus ārpus Rīgas, kuri atrodas šajās tirdzniecības vietās. "It īpaši reģionos pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu blīvums ir daudzkārt mazāks un iedzīvotājiem iespēja saņemt pirmās nepieciešamības pakalpojumus un preces ir ierobežotas," apgalvoja tirgotāja pārstāve.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka televīzijas kanāls "ReTV" pagājušā gada nogalē bija novērojis, ka vairāki lielveikali, kas līdz šim darbojās tā sauktajā "zaļajā" režīmā, ir pārgājuši uz darbu "sarkanajā" jeb epidemioloģiski nedrošajā režīmā. Starp šiem veikaliem bija tostarp bija arī "Maxima XX" Cēsīs. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) toreiz televīzijai par šādu tirgotāju rīcību pat ieteica vērsties policijā.

Tāpat ziņots, ka Covid-19 jaunā omikrona paveida dēļ valstī izsludinātā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 28.februārim.

No 15.novembra "nedrošajā režīmā" jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas drīkst darboties tikai nelieli pirmās nepieciešamības veikali.

Bez Covid-19 sertifikātiem ir pieejami tirdzniecības pakalpojumi iekštelpās, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem un ja ir atsevišķa ieeja. Šādi var darboties pārtikas veikali, medicīnas preču veikali, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali.

Šajās tirdzniecība vietās, izņemot aptiekas, jānosaka tāds maksimālais apmeklētāju skaits, lai nodrošinātu ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās iekštelpu platības uz apmeklētāju. Savukārt aptiekās, kas veic vakcināciju pret Covid-19 vai izsniedz testēšanas sertifikātus, noteikta prasība vienai personai nodrošināt ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpu platības.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Maxima Latvija" 2020.gadā strādāja ar 878,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 13,8% un bija 31,305 miljoni eiro.

Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Nums. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe"

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Noraida priekšlikumu uz gadu samazināt akcīzes nodokli degvielai

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un citu opozīcijas deputātu atkārtoti iesniegtos grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", kas būtu paredzējuši uz gadu samazināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai.

Ekonomika Latvijā Smart-ID pakalpojumu izmanto vairāk nekā viens miljons lietotāju

Latvijā uzņēmuma "SK ID Solutions" starptautisko elektroniskās autentifikācijas rīku "Smart-ID" lieto 1,064 miljoni lietotāju, un ik mēnesi ar rīka starpniecību tiek veikti vairāk nekā 20 miljoni transakciju, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika Pfizer vakcīnas līdzizstrādātājas BioNTech peļņa pusgadā kāpusi par 37,2%

Vācijas biotehnoloģiju kompānija "BioNTech" šogad pirmajos sešos mēnešos strādājusi ar 5,37 miljardu eiro tīro peļņu, kas ir par 37,2% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, teikts uzņēmuma publiskotajā paziņojumā.

Ekonomika Kaļiņingradas tuvums aizbiedējis kuģotājus no Liepājas jahtu ostas

Liepājas jahtu ostā šī sezona ārvalstu viesu uzņemšanas ziņā ir diezgan pašķidra, šoreiz tam iemesls ir ģeopolitiskā situācija, iespējams, arī augstā degvielas cena, kas ievieš korekcijas ceļotāju plānos, spriež Liepājas jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Lasiet arī

Pasaule Zelenskis: Katastrofa Zaporižjas AES apdraudētu visu Eiropu

Katastrofa Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) apdraudētu visu Eiropu, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Sabiedrība Elksniņš: Ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi apkurei

Šajā sezonā ir ļoti problemātiski noslēgt līgumus par dabasgāzes piegādi, lai varētu nodrošināt apkuri gaidāmajā ziemā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

Sabiedrība Uzmanību! Vidzemes šosejas posmā satiksmi pārslēdz pa vienu joslu katrā virzienā

Sākoties remontdarbiem, Vidzemes šosejas (A2) posmā no Sēnītes līdz Siguldai otrdien satiksme tiks pārslēgta pa vienu joslu katrā virzienā, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.