• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


70% pircēju ir atteikušies no pirkuma, jo nebija skaidras naudas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 17:49, 23.11.2021 1

Visbiežāk pircējus zaudējuši pārdevēji brīvdabas tirdzniecības vietās, un kopumā iespēja samaksāt par pirkumu tikai skaidrā naudā 70% iedzīvotāju likusi atteikties no iecerētā pirkuma, turklāt ceturtā daļa jeb 26% iedzīvotāju atzīst, ka šādā situācijā nonāk bieži vai regulāri, liecina bankas Citadele Baltijas iedzīvotāju aptauja, turklāt Latvijā biežāk nekā pārējās Baltijas valstīs pircēji norāda, ka atteikušies no iecerētā pirkuma.Visbiežāk jeb 17% iedzīvotāji atzinuši, ka no pirkuma nācies atteikties brīvdabas tirdzniecības vietās, savukārt dažādos veikalos šāda situācija gadījusies retāk - tur 6% iedzīvotāju laiku pa laikam nenopērk iecerēto, jo nav iespēju par pirkumu samaksāt elektroniski.

Iespējas norēķināties tikai ar skaidru naudu kā šķērslis iecerētā pirkuma veikšanai galvenokārt ir jaunākiem cilvēkiem - piemēram, brīvdabas tirdzniecības vietās iecerēto nav nopirkuši ceturtā daļa jeb 25% vecumā līdz 30 gadiem un 14% iedzīvotāju vecumā no 60 - 74 gadiem.

"Skaidras naudas nav, bet kartes pārdevējs nepieņem - ar to lielākā vai mazākā mērā ir saskāries ikviens. Nesen veiktajā aptaujā noskaidrojām, ka 25% Latvijas jauniešu praktiski neizmanto skaidru naudu, un Igaunijā no tās atteikusies jau teju trešdaļa visas sabiedrības. Digitālo maksājumu dažādās iespējas ir sekmējušas attiekšanos no skaidras naudas ikdienas norēķinos. Tirgotājiem nenodrošinot iedzīvotāju paradumiem ērtāko norēķinu veidu, arvien biežāk var gadīties zaudēt pircējus un ienākumus. Brīvdabas tirdzniecības vietās līdz šim tiešām bija visai tehniski izaicinoši nodrošināt maksājumu karšu pieņemšanu, taču šobrīd līdz ar Citadele Phone Pos ieviešanu arī tas ir atrisināts. Bankā redzam, ka uzņēmēji, jo sevišķi mājražotāji un pašnodarbinātie, arvien vairāk interesējas un seko līdzi digitālajām inovācijām, un piesakās jaunajam Visa un Mastercard sertificētajam norēķinu veidam, kas Android viedtālruni vai planšeti palīdz transformēt par maksājumu pieņemšanas līdzekli," stāsta bankas Citadele valdes loceklis Vladislavs Mironovs.

Igaunijā un Lietuvā biežāk nekā Latvijā iedzīvotāji norādījuši, ka no pirkuma atteikušies izņēmuma gadījumos, galvenokārt tehnisku problēmu dēļ - tā atzīst Lietuvā 46%, Igaunijā 45% un Latvijā 30% aptaujāto.

Kopumā Igaunijā 27% un Lietuvā 23% iedzīvotāju norādījuši, ka bieži vai ik pa laikam ir atteikušies no iecerētā pirkumā, jo nebija iespēju par to norēķināties elektroniski. Līdzīgi kā Latvijā, arī kaimiņvalstīs dažādos veikalos no pirkumiem bija spiesti atteikties 6% iedzīvotāju, savukārt ierobežotās norēķinu iespējas brīvdabas tirdzniecības vietās mazāk skārušas Lietuvas iedzīvotājus - 9% Lietuvā un 16% Igaunijā aptaujāto nav nopirkuši iecerēto, jo nebija skaidras naudas, bet maksājumu kartes pārdevējs nepieņēma.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Pipins 26.11.2021 12:54
    Vispār nevajag izmantot bankas kartes un caur internetbanku norēķināties, tādā veidā valsts mēģina pārņemt kontroli pār tavu personīgo maku un iekasēt nodokļus no tā kur paši nav ne pirksta pielikuši lai to nopelnītu, es jau 4 gadus veiksmīgi neizmantoju banku pakalpojumus, saņemu algu skaidrā naudā un ja vajag kādu rēķinu maksāt eju uz pastu, jo to ko valsts sauc par nodokli ir visīstākā izspiešana un rekets... Ja jau valsts tā rīkojas, tad katrs var tirgū pieiet pie tantiņas kas tirgo burkānus un pateikt, viss tagad no tevis nodoklis, un ja nē netirgosi...
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 3. ceturksnī vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 280 eiro mēnesī

2021. gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 280 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020. gada 3. ceturksni, mēneša vidējā alga palielinājās par 121 eiro jeb 10,4 %, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,4 % (no 8,09 līdz 8,44 eiro).

Ekonomika Pētījums: 84% iedzīvotāju inflācija satrauc vairāk nekā pandēmijas ierobežojumi

Vairums jeb 84% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cenu kāpums degvielai, pārtikas produktiem un citām saimniecības precēm visticamāk ietekmēs viņu labklājību un spēju samaksāt rēķinus, kamēr jaunu pandēmijas ierobežojumu ietekme satrauc salīdzinoši mazāk jeb 55% aptaujāto, liecina 2021.gada "Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums", ko jau devīto gadu veic Eiropas kredītu pārvaldības uzņēmums "Intrum".

Ekonomika Latvijas IKP deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, tostarp trešajā ceturksnī pieaugums ekonomikā bijis straujāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies vismaz par 11-47%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome nolēmusi no nākamā gada 1.janvāra apstiprināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas atkarībā no elektroenerģijas ražošanas veida samazināsies vismaz par 11%-47%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

COVID-19 Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 477 Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 477 Covid-19 gadījumi un reģistrēti seši Covid-19 pacientu nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Ekonomika Mārupes dome izsolīs divu lauksaimniecības zemesgabalu nomas tiesības

Mārupes novada pašvaldība izsolīt divu lauksaimniecībā izmantojamu zemes gabalu nomas tiesības, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Veselība Neiepriecinoši! Puse Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem smēķē

Latvijā 50% aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem smēķē, turklāt katrs piektais jeb 19% no tiem to dara regulāri, liecina "Mana Aptieka & Apotheka" jaunākā Veselības indeksa aptauja.