• Eglons,
  • Krišs,
  • Ksenija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Restorāni prasa nekavējoties lemt par nozares darbības atsākšanu pēc lokdauna

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 11:48, 04.11.2021

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) vērsusies pie valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa (JV) un atbildīgajiem ministriem, aicinot nekavējoties lemt par ēdināšanas nozares darbības atsākšanu pēc īpaši stingro ierobežojumu beigām no 15.novembra, aģentūrai LETA pavēstīja biedrībā.


Avots: LETA

Tāpat biedrība prasa lemt arī par valsts atbalsta sniegšanu līdz ārkārtējā stāvokļa beigām nākamā gada 11.janvārī un nozares atveseļošanās periodā pēc ārkārtējās situācijas.

"Ņemot vērā, ka atbalsta pasākumi ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, valdībai un nozarei ir jābūt skaidram darbības plānam vismaz trīs līdz sešus mēnešus uz priekšu," uzsver biedrība.

LRB atgādina, ka šā gada jūlijā aicināja Veselības ministriju ( VM) un Ekonomikas ministriju ( EM) savlaicīgi sagatavot viesmīlības nozares darbības un arī atbalsta plānu rudens un ziemas sezonai, paredzot skaidrus nozares darbības nosacījumus dažādas epidemioloģiskās situācijas un vakcinācijas aptveres apstākļos, vienlaikus ar ierobežojumiem lemjot arī par atbalsta pasākumu tūlītēju sniegšanu.

"Diemžēl tas netika izdarīts, un, neraugoties uz vairāk nekā 95% darbinieku vakcināciju, Latvijas ēdināšanas nozare atkal ir dīkstāvē un neziņā par nākotni, kad un kādā apmērā uzņēmēji un darbinieki saņems valsts solīto atbalstu," norāda LRB.

Biedrība uzsver, ka rēķini un algas uzņēmējiem ir jāmaksā regulāri, un arī darbiniekiem nauda ir vajadzīga katru dienu.

Biedrība aicina atbildīgās ministrijas iepazīties ar citu Eiropas valstu pieredzi un pārskatīt epidemioloģiskās drošības prasības ēdināšanas uzņēmumiem, lai pēc 15.novembra nozare varētu atsākt darbību "zaļajā režīmā" pilnā apmērā.

LRB uzskata, ka, ņemot vērā jaunākos zinātniskos pētījumus un epidemioloģisko situāciju Latvijā un Eiropas valstu praksi, ir nekavējoties jāizstrādā jauns ēdināšanas nozares darbības plāns vismaz tuvākajiem sešiem mēnešiem.

Ņemot vērā, ka rit otrais Covid-19 pandēmijas gads un nozari skar arvien drastiskāki ierobežojumi, LRB uzskata, ka ēdināšanas uzņēmumiem un to darbiniekiem valsts atbalsts ir jāsniedz vismaz līdz 2022.gada pavasarim.

Tajā skaitā LRB prasa valstij līdz 15.novembrim nodrošināt apgrozāmo līdzekļu grantus 60%, nevis 30% apmērā, algu subsīdijas daļēji strādājošajiem darbiniekiem, kā arī dīkstāves pabalstus darbiniekiem, kuriem šajā periodā nav iespējams nodrošināt darbu.

Tāpat biedrība prasa nodokļu maksājumu atlikšanu, darba nespējas lapu apmaksu no valsts, kā arī valsts un pašvaldību telpu nomas maksas atlaides piemērošanu.

Savukārt līdz 11.janvārim LRB ieskatā valstij ir jānodrošina iespēja ēdinātājiem strādāt "zaļajā režīmā" pilnā apmērā, apgrozāmo līdzekļu granti 30% apmērā, algu subsīdijas daļēji strādājošajiem darbiniekiem, nodokļu maksājumu atlikšana, darba nespējas lapu apmaksa no valsts, kā arī valsts un pašvaldību telpu nomas maksas atlaides piemērošana.

Vienlaikus LRB prasa vismaz līdz nākamā gada aprīlim valstij nodrošināt nodokļu maksājumu atlikšanu, darba nespējas lapu apmaksu no valsts, kā arī valsts un pašvaldību telpu nomas maksas atlaides piemērošanu.

"Konceptuāli ir jābūt skaidrībai, ka valsts atbalsts nozarei turpināsies tik ilgi, kamēr pastāvēs jebkādi uzņēmējdarbības ierobežojumi," uzsver LRB.

Savukārt nozares atveseļošanās stimulēšanai vidējā termiņā, pēc biedrības domām, Latvijai jāseko 21 Eiropas Savienības valsts piemēram, līdz Covid-19 pandēmijas beigām ēdinātājiem piemērojot pazemināto pievienotās vērtības nodokļa likmi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iebilst pret Rimi tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā

Ikšķiles iedzīvotāji iebilst pret "Rimi" tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā, informēja iedzīvotāju pārstāve Baiba Valdmane-Muraška.

Ekonomika Maxima gatava veikalu apmeklētājiem nodrošināt medicīniakās maskas

Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka no otrdienas, 25.janvāra, publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, tādējādi būs aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās.

Ekonomika Asociācija: Cūkgaļas cena joprojām saglabājas kritiski zemā līmenī

Latvijā cūkgaļas cena joprojām saglabājas kritiski zemā līmenī, pauda Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) valdes locekle Dzintra Lejniece.

Ekonomika Banka Citadele pārdevusi sev piederošo meitasbanku Šveicē

Bankai "Citadele" piederošo meitasbanku Šveicē "Kaleido Privatbank" iegādāsies Gibraltāra banka "Trusted Novus Bank Limited", pavēstīja bankas "Citadele" pārstāvji.

Lasiet arī

Sabiedrība "KPV LV" rosinās pārskatīt ierobežojumus sabiedriskajiem ēdinātājiem

"KPV LV" nolēmusi aktualizēt jautājumu par ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem un rosinās atļaut tiem darboties klātienē, aģentūrai LETA pavēstīja Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Izklaide Latvija pirmo reizi piedalīsies pavāru konkursa "Bocuse d’Or" Eiropas atlasē

Latvijas pavāru komanda 15.oktobrī un 16.oktobrī Tallinā pirmo reizi būs pārstāvēta prestižā pavāru konkursa "Bocuse d’Or" Eiropas atlasē, kur cīnīsies par iespēju piedalīties šī konkursa pasaules finālā, aģentūru LETA informēja Latvijas "Bocuse d’Or" mārketinga vadītāja Laura Podgurska.

Ekonomika Dalību rudens Rīgas restorānu nedēļās pieteikuši 43 restorāni

No 12.oktobra līdz 25.oktobrim notiks rudens Rīgas restorānu nedēļas, kurās dalību pieteikuši 43 restorāni un to šefpavāri, aģentūru LETA informēja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāve Anna Blaua.