• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 21:59, 22.10.2021

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.


Avots: LETA

“Situācija nav viennozīmīga, bet lielākoties veikali un to darbinieki diezgan apzinīgi ievēro noteikumus un ir ievestas iekšējas kontroles sistēmas, to starpā arī visi darbinieki ir ar sertifikātiem vai testēti ”, atzina valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis. Viņš piebilda, ka tirdzniecības vietās privātpersonas ne vienmēr ir ar maskām, bet tas, protams, vairāk attiecas uz to personu atbildību, lai gan tirdzniecības vietām vajadzētu menedžēt situāciju un neielaist cilvēkus bez maskām vai arī attiecīgi reaģēt uz šādiem cilvēkiem.

“Valsts policijai ir uzdots kontrolēt situāciju. Galvenais uzdevums uzņēmējiem ir izstrādāt un ieviest iekšējas kontroles sistēmu, pagaidām visi konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar iekšējas kontroles sistēmas neievērošanu” teica Policijas dienesta koordinācijas biroja priekšnieka vietniece Iveta Valaine.

Uzņēmēji aicināja policiju neskatīties uz noteikumu ievērošanu tīri no birokrātiskas puses, jo īpaši tāpēc, ka, piemēram, reģionos laboratorijas nestrādā brīvdienās. Tirgotāji uzstāj, ka jāļauj veikaliem strādāt ar darba dēvēja nodrošinātiem ātriem antigēna testiem un nesodīt veikalniekus.

Noliktavu darbiniekus, kuri strādā arī pēc 20.00, lai nodrošinātu maizes un citu pirmās nepieciešamības preču nogādāšanu veikaliem, pēc tirgotāju ierosinājuma jāpielīdzina kritiski svarīgu nozaru darbiniekiem – lai viņi pēc darba varētu braukt uz mājām vienā mašīnā.

Iveta Valaine uzsvēra, ka policijas pašmērķis nav sodīt un ja pastāv kādas nebūtiskas kļūmes vai neskaidrības, kuras var atrisināt uz vietas pārbaudes laikā vai tuvākajā laikā, policijas darbinieki administratīvā pārkāpuma procesu neuzsāks un neslēgs tirdzniecības vietu.

Ja veikalu darbinieki uzskata, ka pārbaudes laikā policijas darbinieki neievero procedūru un viņu rīcība šķiet pārspīlēta, zvanīt uz numuru 110 un informēt par situāciju.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Ekonomika Ēnu ekonomikas pieaugums Latvijā ir lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā

Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Ekonomika Vairāk par miljonu eiro finansēta vēsturiskas Liepājas viesnīcas atdzimšana

LPB Bank finansējusi vēsturiskas Liepājas viesnīcas “Hotel De Roma”, bet tagad – “Art Hotel Roma” atjaunošanu. Banka izsniedza finansējumu kopumā vairāk kā 1 miljona EUR apmērā.

Ekonomika Katlu mājas būvniecība Rīgā varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro

Katlu mājas būvniecība Rīgā, Rencēnu ielā 30, varētu izmaksāt ap 23 miljoniem eiro, aģentūrai LETA norādīja SIA "Rīgas BioEnerģija" valdes loceklis Guntis Skrodelis.

Lasiet arī

Sabiedrība Pieļauj iespēju, ka Latgalei būs grūti iziet no lokdauna kopā ar visu Latviju

Šonedēļ, 5.novembrī, plkst.10 un pēc nedēļas, 11.novembrī, plkst.10 tiešsaistē no Latgales vēstniecības "Gors" būs skatāma diskusija "Vai Latgale ir gatava iziet no "lockdown" kopā ar visu Latviju?", aģentūra LETA uzzināja biedrībā "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs".

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).