• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Iedzīvotājus brīdina par iespējamiem kavējumiem sūtījumu piegādēs

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:23, 21.10.2021

VAS "Latvijas pasts" stingro ierobežojumu laikā turpina sniegt pakalpojumus un brīdina par iespējamiem kavējumiem apkalpošanā un sūtījumu piegādēs, aģentūrai LETA pavēstīja "Latvijas pasta" pārstāvji.Klientu apkalpošanai pasta nodaļās ieviesti pastiprināti drošības pasākumi, samazinot gan uz vietas klātienē vienlaikus apkalpojamo apmeklētāju, gan attiecīgi arī nodaļās funkcionējošo kases sistēmu skaitu. Līdz ar to iespējamas situācijas, kad pasta nodaļā, kurā līdz jauno drošības normu ieviešanai darbojās četras kases, vienlaikus apkalpojot attiecīgu klientu skaitu, tagad iespējama apkalpošana tikai pie divām kasēm.

Savukārt slimības vai karantīnas rezultātā atsevišķās pasta nodaļās un piegādes punktos var nākties uz laiku pilnībā nomainīt strādājošo sastāvu, aizstājot ar kolēģiem no citām struktūrvienībām vai piesaistot pagaidu darbiniekus. Tā rezultātā klientu apkalpošana un piegādes var būt apgrūtinātas, informē "Latvijas pasta" pārstāvji.

Atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī spēkā stājušies jauni epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. "Latvijas pastam" jāturpina sniegt pakalpojumi visiem Latvijas iedzīvotājiem - pasta pakalpojumu sniegšanas vietās klientiem nav jāuzrāda sadarbspējīgs sertifikāts, taču ir nosacījumi, kas jāievēro, apmeklējot pasta nodaļu.

Ņemot vērā jaunās valstī noteiktās drošības prasības, šobrīd pasta nodaļās klātienē iespējams apkalpot mazāku klientu skaitu nekā līdz šim - viena klienta apkalpošanai klātienē paredzēti 15 kvadrātmetri, kā rezultātā atkarībā no pasta nodaļas lieluma samazināts arī apkalpojošo kases sistēmu skaits.

Nodrošinot jauno epidemioloģisko prasību ieviešanu, "Latvijas pasts" visā valstī par vairāk nekā 70 samazinājis aktīvo kases sistēmu skaitu, bet saistībā ar noteikto kvadrātmetru skaita palielināšanu vienam cilvēkam vienlaikus nodaļās apkalpojamo klientu skaits samazināts par vairāk nekā 100 apmeklētājiem. Tādējādi sava pakalpojuma saņemšanu var nākties uzgaidīt ārpus nodaļas telpām, un pakalpojuma saņemšana var prasīt vairāk laika nekā parasti.

Klientiem, apmeklējot pasta nodaļu, obligāti jālieto sejas maska un jāievēro divu metru distance, bet pasta nodaļu nav ļauts apmeklēt pasta nodaļu klientiem ar elpceļu saslimšanas simptomiem.

Turpinoties Covid-19 izplatībai, vīrusa negatīvā ietekme var atstāt iespaidu uz pakalpojumu sniegšanu arī citā veidā. Inficēšanās un noteikto kontaktpersonu loka paplašināšanās rezultātā "Latvijas pastam" var nākties uz laiku pilnībā nomainīt klientu apkalpošanas un piegādes štata darbiniekus, tādējādi noslogojot pārējās struktūrvienības, no kurām piesaistīt pagaidu darbiniekus, vai meklējot jaunus darbiniekus uz laiku. Tā kā darbinieku nomaiņa ir operatīvs process, jo saistīta ar epidemioloģiskās drošības pasākumu nekavējošu īstenošanu, jaunie darbinieki - pastnieki vai pasta nodaļu operatori - tiek apmācīti darba gaitā, un tas neizbēgami rada lēnāku apkalpošanu un sūtījumu piegādes.

Piemēram, jaunajiem pastniekiem rekordīsā laikā ir jāizprot adresācijas sistēma konkrētajā teritorijā, kas bieži ir sarežģīta un nepārskatāma, savukārt pasta nodaļu darbiniekiem jāapgūst visi pakalpojumi - sākot ar pasta sūtījumu noformēšanu un beidzot ar naudas pārvedumiem. Arī šis process neizbēgami izraisīs lēnāku apkalpošanu un iespējamus piegādes traucējumus vai arī pasta pakalpojumi ar mazāku darbinieku skaitu tiks sniegti saīsinātā darbalaikā, informē "Latvijas pasta" pārstāvji.

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, "Latvijas pasts" aicina maksimāli izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu. Attālināti pieteikties pakalpojumiem iespējams 86 lielākajās un noslogotākajās pasta nodaļās visā Latvijā.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 3. ceturksnī vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 280 eiro mēnesī

2021. gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 280 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020. gada 3. ceturksni, mēneša vidējā alga palielinājās par 121 eiro jeb 10,4 %, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,4 % (no 8,09 līdz 8,44 eiro).

Ekonomika Pētījums: 84% iedzīvotāju inflācija satrauc vairāk nekā pandēmijas ierobežojumi

Vairums jeb 84% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cenu kāpums degvielai, pārtikas produktiem un citām saimniecības precēm visticamāk ietekmēs viņu labklājību un spēju samaksāt rēķinus, kamēr jaunu pandēmijas ierobežojumu ietekme satrauc salīdzinoši mazāk jeb 55% aptaujāto, liecina 2021.gada "Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums", ko jau devīto gadu veic Eiropas kredītu pārvaldības uzņēmums "Intrum".

Ekonomika Latvijas IKP deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, tostarp trešajā ceturksnī pieaugums ekonomikā bijis straujāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies vismaz par 11-47%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome nolēmusi no nākamā gada 1.janvāra apstiprināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas atkarībā no elektroenerģijas ražošanas veida samazināsies vismaz par 11%-47%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".