• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pētījumā ieteikta "Rail Baltica" un "Latvijas dzelzceļa" pilnīga integrācija

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:49, 19.10.2021

Pētījumā par dzelzceļa pasažieru pakalpojumiem Latvijā "Rīgas dzelzceļa mezgla darbības optimizācijas izpēte" ieteikta divu dzelzceļu sistēmu pilnīga integrācija un sinhronizācija daudzās vilcienu kategorijās, kas kursēs pa "Rail Baltica" un "Latvijas dzelzceļa" sliedēm, aģentūrai LETA pavēstīja dzelzceļa līnijas projekta "Rail Baltica" kopuzņēmuma Baltijas valstīs "RB Rail" pārstāvji.Pētījumu no 2020.gada līdz 2021.gadam īstenoja Vācijas dzelzceļa konsultāciju uzņēmums "Ramboll Deutschland".

Izpētes galvenais mērķis bija veikt padziļinātu situācijas analīzi, to salīdzinot ar starptautiskiem dzelzceļa transporta pakalpojumiem, jaunākajām transporta politikas tendencēm Eiropas Savienības (ES) un nacionālā līmenī, kā arī ņemot vērā uzsāktos un plānotos dzelzceļa jomas projektus Latvijā.

Izpēte ļāva pārskatīt nākotnes pasažieru transporta piedāvājumu, lai nodrošinātu visaptverošu dzelzceļa transporta pakalpojumu klāstu Latvijā un kaimiņvalstīs, kas aptvertu nākotnes priekšrocības un iespējas, ko radīs "Rail Baltica" pamattrases būvniecība un jauna ekonomiskā koridora izveide.

Izpētes izstrādes procesā tika izveidota paplašināta darba grupa, piedaloties ekspertiem no lielākajām ar dzelzceļa nozari saistītajām organizācijām Latvijā - Satiksmes ministrijas, "Latvijas dzelzceļa", "Pasažieru vilciena", Autotransporta direkcijas, "RB Rail" un "Rail Baltica" nacionālā ieviesēja Latvijā "Eiropas dzelzceļa līnijas". Izpētes darbu pēc Satiksmes ministrijas deleģējuma koordinēja "RB Rail" Sistēmu un ekspluatācijas departamenta komanda.

Izpētē tika arī skatītas iespējas integrēt dzelzceļa sistēmu Rīgas sabiedriskā transporta sistēmā, izveidojot vienotu transporta kustības grafiku, kas nodrošinātu 15 minūšu intervālus pilsētas un piepilsētu vilcieniem, tādējādi veicinot vilcienu un autobusu kustības sarakstu integrāciju visā nākotnes dzelzceļa transporta tīklā un mobilitātes mezglos.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzsvēra, ka pirmo reizi veikts tik padziļināts pētījums par dzelzceļa pasažieru pakalpojumiem Latvijā, kas sniedz praktiskus ieteikumus uzlabojumiem. Rīgas dzelzceļa mezgla darbības optimizācijas pētījumā ieteiktie risinājumi pakāpeniski tiek ieviesti, lai uzlabotu sabiedriskā transporta pakalpojumu. Līdz ar "Rail Baltica" līnijas uzcelšanu pasažieru pārvadājumu sistēma kļūs mūsdienīgāka, pasažieriem ērtāka un stiprinās dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, pauda Linkaits.

"RB Rail" Sistēmu un ekspluatācijas departamenta vadītājs Žans Marks Bedmārs informēja, ka šī pētījuma kopējie rezultāti nosaka Latvijas mēroga transporta sistēmas pakalpojumu piedāvājumu, kura pamatā ir Šveices Federālā dzelzceļa radītā koncepcija, iedvesmojoties no labi zināmā Šveices pulksteņa.

"Piemēram, Rīgas centrālās stacijas mezglā vilcieni no un uz visiem galamērķiem varēs satikties ik pa stundai, tādējādi nodrošinot iespēju pasažieriem pārsēsties no viena vilciena uz otru ērtāk un vienkāršāk. Turklāt grafika regularitāte paredz divu dzelzceļu sistēmu pilnīgu integrāciju un sinhronizāciju daudzās vilcienu kategorijās, piemēram, ātrgaitas, nakts vilcienos, reģionālajos un piepilsētas vilcienos, kas kursēs pa "Rail Baltica" un "Latvijas dzelzceļa" sliedēm," skaidroja Bedmārs.

"Ramboll Deutschland" vecākais konsultants Ralfs Jūgelts norādīja, ka profesionālajā dzelzceļa nozares valodā jauno grafiku sauc par regulāru intervālu grafiku, turpretī iedzīvotājiem un nākotnes dzelzceļa pasažieriem tas nozīmēs vairākas praktiskas lietas - pirmkārt, vilcienu kustības grafikus būs vieglāk iegaumēt, jo vilcieni kursēs pēc viena laika grafika ik pa stundai, un, otrkārt, pārsēšanās no viena vilciena uz otru Rīgas centrālajā stacijā būs ērtākā no un uz jebkurā virzienā.

Linkaits piebilda, ka "Pasažieru vilciena" jauno elektrovilcienu darbības sākšana un Rīgas Centrālās stacijas mezgla rekonstrukcijas pabeigšana radīs nākamo būtisko dzelzceļa kustības saraksta uzlabojumu, nodrošinot labāku vilcienu satiksmes regularitāti un biežumu.

Tāpat arī šis pētījums atklāja galvenos stratēģiskos virzienus, lai izstrādātu pilnībā integrētu un multimodālu "Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānu", kas ir reforma, pie kuras sagatavošanas strādā Satiksmes ministrija kopā ar citām iesaistītajām pusēm, tostarp Autotransporta direkciju, Rīgas plānošanas reģionu, "Latvijas dzelzceļu", "Eiropas dzelzceļa līnijām", "Pasažieru vilcienu", "Rīgas satiksmi" un pašvaldībām, un kas ir daļa no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna, kura mērķis ir mudināt pilsētas iedzīvotājus pāriet no privātajām automašīnām uz sabiedrisko transportu, un jo īpaši - dzelzceļa transportu.

Izpēte identificē sinerģijas ar "Rail Baltica", no kurām daļa ieviešama jau "Rail Baltica" projektēšanas un būvniecības darbu posmā, jo īpaši Rīgas pilsētas teritorijā. Šie priekšdarbi ir nepieciešami, lai nodrošinātu vienotu un efektīvu dzelzceļa sistēmas darbību, ietverot abu dzelzceļa sliežu platuma tīklus.

Tāpat arī pētījums atspoguļo pirmos soļus ceļā uz nepieciešamajām investīcijām, lai turpinātu uzlabot un paātrinātu "Latvijas dzelzceļa" tīkla darbības un sniegto pakalpojumu kvalitāti ilgtermiņā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 3. ceturksnī vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 280 eiro mēnesī

2021. gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 280 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020. gada 3. ceturksni, mēneša vidējā alga palielinājās par 121 eiro jeb 10,4 %, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,4 % (no 8,09 līdz 8,44 eiro).

Ekonomika Pētījums: 84% iedzīvotāju inflācija satrauc vairāk nekā pandēmijas ierobežojumi

Vairums jeb 84% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cenu kāpums degvielai, pārtikas produktiem un citām saimniecības precēm visticamāk ietekmēs viņu labklājību un spēju samaksāt rēķinus, kamēr jaunu pandēmijas ierobežojumu ietekme satrauc salīdzinoši mazāk jeb 55% aptaujāto, liecina 2021.gada "Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums", ko jau devīto gadu veic Eiropas kredītu pārvaldības uzņēmums "Intrum".

Ekonomika Latvijas IKP deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 5,2%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, tostarp trešajā ceturksnī pieaugums ekonomikā bijis straujāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies vismaz par 11-47%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome nolēmusi no nākamā gada 1.janvāra apstiprināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas atkarībā no elektroenerģijas ražošanas veida samazināsies vismaz par 11%-47%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Ekonomika Linkaits: vilcienu skaits tiks ievērojami samazināts

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecības laikā Rīgas Centrālajā stacijā tiks ievērojami samazināts vilcienu skaits, intervijā aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Ekonomika Anniņmuižas bulvārī Rīgā vēlas izbūvēt tuneli

Rīgas pašvaldība vienojusies virzīt priekšlikumu "Rail Baltica" projektā, kas paredz izbūvēt tuneli Anniņmuižas bulvārī, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Ekonomika "Rail Baltica" realizācijas ietvaros Rīgā jau demontē 1520 milimetru sliedes

Pagājušajā nedēļā sākti dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvniecības darbi pie dzelzceļa sliedēm, kas saistīti ar 1520 milimetru dzelzceļa sliežu ceļu demontāžu, aģentūru LETA informēja projekta ieviesēju Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" pārstāve Rita Voronkova.