• Leonīda,
  • Leonīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izsludināts konkurss uz trīs PV padomes locekļu amatiem. Kāda ir alga?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:34, 28.09.2021

Pārresoru koordinācijas centrs sadarbībā ar Satiksmes ministriju izsludinājis konkursu uz trīs AS "Pasažieru vilciens" (PV) padomes locekļu amatiem, liecina PV publiskotā informācija.


Avots: LETA

Padomes sastāvā vismaz diviem padomes locekļiem jāatbilst neatkarīga padomes locekļa prasībām.

PV vakantajiem padomes locekļu amatiem ir noteikti trīs amatu profili. Padomes priekšsēdētāja atbildības jomas ir sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana, uzņēmumu un komandas vadība, iesaistīto pušu vadība, otra padomes locekļa atbildība ir finanšu jautājumi un audits, risku vadība un iekšējās kontroles sistēma, bet trešā - stratēģiju izstrāde un ieviešana, korporatīvā pārvaldība.

PV padomes locekļu amatu kandidātiem ir izvirzītas vairākas obligātās minimālās prasības, tostarp nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība atbilstoši kompetences jomai, valsts valodas prasmes un angļu valodas prasmes, kā arī darba pieredze (iegūta pēdējo 10 gadu laikā), kas nodrošina nepieciešamo iemaņu kopumu, lai profesionāli pildītu padomes locekļa uzdevumus konkrētajā amatā.

Vienlaikus noteikts, ka kandidātiem nepieciešama izpratne par valsts kapitālsabiedrību darbību un to pārvaldi. Tāpat PV padomes locekļa amata pienākumu pildīšanai nepieciešamas tādas kompetences kā orientācija uz attīstību, stratēģiskais redzējums, plānošana un organizēšana, lēmumu pieņemšana un atbildība.

Pieteikumu konkursam var iesniegt līdz 17.oktobrim.

Mēneša atlīdzība padomes loceklim pirms nodokļu nomaksas paredzēta 2209 eiro apmērā, bet padomes priekšsēdētājam - 2454 eiro.

Kandidātiem, kuri tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, nominācijas komisija lūgs iesniegt stratēģisko redzējumu par PV galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Satiksmes ministrijā aģentūrai LETA skaidroja, ka konkurss ir izsludināts, jo "Pasažieru vilciena" padomes pilnvaru termiņš beidzas šī gada 29.decembrī. Padomes locekļi tiek ievēlēti un padomē strādā piecus gadus. "Pasažieru vilciena" padome jaunā sastāvā sāks strādāt pēc esošās padomes pilnvaru termiņa beigām.

Jau ziņots, ka 2016.gada decembrī par PV padomes priekšsēdētāju tika iecelts Sandis Šteins, bet padomes locekļu amatos izraudzītas Inta Liepa un Lita Kalniņa.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka PV pērn strādāja ar 42,63 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 1,012 miljoni eiro jeb par 1,8% mazāk nekā 2019.gadā.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK: nodokļu reformas dēļ mazie uzņēmumi pakļauti bankrota riskam

Ieviešot minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) nepilna laika nodarbinātajiem, mazie uzņēmumi pakļauti bankrota riskam, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) domnīcas "Futurum Latvia" vadītāja Agnese Paegle, atsaucoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūta izpētīto.

Ekonomika Novembrī notiks Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Septītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums Rīgā norisināsies 6.novembrī, aģentūrai LETA pavēstīja Pasaules Brīvo latviešu apvienībā.

Ekonomika Aldis Stūriška: Laiks uzvarēt mežonīgos Rietumus mežizstrādē!

Braucot pa šoseju garām klusi šalcošajiem mežiem vairums cilvēku pat nenojauš par kaislībām un problēmām, kas plosās mežizstrādes jomā. Viena no tādām satraucošām problēmām ir t.s. “melnie” mežu uzpircēji, kas izmantojot augstās kokmateriālu cenas un pieaugušās peļņas iespējas, pēdējā laikā krasi aktivizējuši savu darbību. Galvenie cietēji ir lētticīgi pārdevēji, vientuļi un ne tik komunikabli cilvēki, kas mazāk izmanto informācijas tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

Ekonomika Uzņēmēji varēs saņemt atbalstu, bet dīkstāves pabalstu šoreiz nebūs

Ārkārtējās situācijas laikā konkrētiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmē pret Covid-19 izplatību vērstie ierobežojumi, būs iespējama nodokļu atlikšana, pieejams atbalsts apgrozāmajiem līdzekļiem un subsidētās darba algas, aģentūrai LETA atklāja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Bolderājā no ēkas evakuējušies 25 cilvēki un vēl trīs izglābti

Bolderājā, trešdienas rītā degot dzīvoklim, no ēkas evakuējušies 25 cilvēki un vēl trīs izglābti, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Strupišs: Pret Covid-19 nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba
Rīga, 20.okt., LETA. Augstākas tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), vēršot uzmanību uz vairākiem starptautiskajiem dokumentiem, kuri liedz izpildvarai apturēt tiesu darbu un nodrošina tiesnešu neatceļamību, neatkarīgi no vakcinēšanās vai nevakcinēšanās pret kādu slimību, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Rasma Zvejniece.
Sabiedrība Trešdienas rīts - apmācies un lietains
Rīga, 20.okt., LETA. Trešdienas rītā visā Latvijā ir apmākušās debesis un valsts lielākajā daļā līst, liecina meteoroloģiskā informācija.