• Amanda,
  • Amanta,
  • Kaiva
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Piena produkcijas cenas kāps pakāpeniski

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:49, 26.09.2021 1

Jau pašlaik vērojams piena un piena produktu cenu kāpums, un pakāpenisks cenu kāpums gaidāms arī turpmāk, aģentūrai LETA atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.


Avots: LETA

Viņš norādīja, ka cenu kāpumu ietekmē ne tikai dažādu energoresursu, degvielas un darbaspēka sadārdzinājums, bet arī Covid-19 dēļ ieviestās izmaiņas, kuru rezultātā nozarei nācies ieviest darba drošības pastiprinošas prasības vairāku miljonu eiro apmērā.

Tāpat piena un piena produktu cenas ietekmē arī citi aspekti, piemēram, nodokļu sistēma un atkritumu depozītsistēmas ieviešana, kā rezultātā piena pārstrādes kompānijas investē līdzekļus jaunu iepakojumu ieviešanā.

"Tas viss ir jādara, to es neapstrīdu," atzīmēja Šolks, piebilstot, ka, lai arī cenu kāpums pagaidām ir pakāpenisks, ražotājiem grūtības sagādā tas, ka gan pandēmija, gan energoresursu cenu kāpums, gan citi nozari ietekmējoši procesi norisinājušies vienlaicīgi.

Viņš arī pauda, ka pašlaik ir pāragri prognozēt, kad cenu kāpums varētu beigties. Tāpat Šolks atturējās no aplēšu izteikšanas, norādot, ka cenu ietekmē pārāk daudz faktoru, lai jebkuras prognozes būtu adekvātas.

Vaicāts par produktu grupām, Šolks sacīja, ka nav iespējams izdalīt cenu kāpumu pa produktu grupām vai ražotājiem, jo katram ir cita pieeja. "Daudz kas arī atkarīgs no ražotāja vienošanās ar tirgotāju," skaidroja LPCS valdes priekšsēdētājs.

Viņš minēja, ka cenu kāpuma amplitūda būs atkarīga arī no produkta specifikas, tostarp no tā, cik liels īpatsvars piena ir attiecīgā produkta sastāvā, vai produkts ir ar pievienoto vērtību, un tamlīdzīgi. Tomēr, kā atzina Šolks, nebūs produktu vai to grupu, uz ko cenu kāpums neattiektos.

Komentējot nozares attieksmi pret cenu kāpumu, LPCS valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka kopumā nozarei jādomā par to, kā izdzīvot. "Mums jāstrādā kopā vismaz līdz brīdim, kad beigsies pandēmija," piebilda Šolks.

LPCS ir 1995.gadā dibināta organizācija, kuras galvenais darbības fokuss vērsts uz piena pārstrādes uzņēmumu interešu aizstāvību. Patlaban organizācijā ir 12 biedri, kas kopā pārstrādā apmēram 80% no Latvijā rūpnieciski pārstrādātā piena.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Pirktspēja 26.09.2021 20:48
    Likvidējot metānu ražojošas ienaidnieces?
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Luksemburga piešķir līdzfinansējumu vides attīrīšanai militāros objektos Latvijā

Briselē NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Luksemburgas aizsardzības ministrs Fransuā Bošs parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz papildu līdzfinansējuma piešķiršanu vides attīrīšanas darbiem militāros objektos Latvijā, informēja Aizsardzības ministrija.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomika Medus raža šogad no vienas bišu saimes palielinājusies par vidēji 15 kilogramiem

Medus raža šogad no vienas bišu saimes palielinājusies par vidēji 15 kilogramiem, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.

Ekonomika Iedzīvotājus brīdina par iespējamiem kavējumiem sūtījumu piegādēs

VAS "Latvijas pasts" stingro ierobežojumu laikā turpina sniegt pakalpojumus un brīdina par iespējamiem kavējumiem apkalpošanā un sūtījumu piegādēs, aģentūrai LETA pavēstīja "Latvijas pasta" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Stabilitāte ir beigusies, Latvijā gaidāms pārtikas cenu kāpums

Neskatoties uz Covid -19 satricinājumiem valstī jau vesela gada garumā, pārtikas cenas nav piedzīvojušas dramatiskas izmaiņas, bet turpmāk jārēķinās ar cenu pieaugumu, aģentūru LETA informēja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika LB paaugstinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 1,8%

Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2021.gadam no iepriekš lēstā 1,1% līdz 1,8%, bet nākamajam gadam inflācijas prognoze palielināta no 1,6% līdz 2,2%, liecina Latvijas Bankas jaunākās prognozes.

Ekonomika Janvārī patēriņa cenas Latvijā gada laikā samazinājušās par 0,5%

Patēriņa cenas janvārī salīdzinājumā ar decembri Latvijā pieaugušas par 0,4%, bet gada laikā - šogad janvārī salīdzinājumā ar 2020.gada janvāri - patēriņa cenas sarukušas par 0,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.